ZORANE, DETE MI JE UPALO U ŠAHT! Jezivi detalji strašne tragedije na Vaskrs!
Podeli vest
Dečak U. L. utopio se na Vaskrs u septičkoj jami u vikendici svoje porodice u niškom naselju Karaula
Nesrećni mališan se igrao s četvorogodišnjim rođakom u dvorištu kad mu je pod nogama pukao tanki lesonit kojim je bio poklopljen šaht od septičke jame. Dečak je upao u jamu punu fekalija i na mestu preminuo.
Šestogodišnji dečak se juče utopio u septičkoj jami, a komšija Zoran Marković je na sve načine pokušao da ga spasi
03.05.2021
13:44
Strašna tragedija dogodila se u nedelju po podne dok su majka i tetka stradalog mališana bile u kući.
Komšija Zoran Marković ispričao nam je u jednom trenutku da je čuo vrisak i pozive u pomoć majke stradalog dečaka.
- Dozivala me je, viknula je: "Zorane, dete mi je upalo u šaht!" Otrčao sam sa sinom do njihovog dvorišta i pogledao u jamu, ali od mališana nije bilo ni traga. Jadnik se već bio udavio - opisuje šokirani Zoran.
Prema njegovim tvrdnjama, septička jama bila je pokrivena samo parčetom tankog lesonita, koji je popustio pod dečakovim nogama, pa je on upao u rupu duboku skoro dva metra, punu vode i fekalija.
- Strašno je bilo to gledati... Mlađi dečak, koji je video kako U. L. upada u jamu, u šoku je sedeo na jednoj cigli pored jame... Dohvatio sam neku grabulju, njome sam pokušao da napipam telo u jami, ali nisam uspeo. Ništa se nije videlo. Kada sam shvatio da ništa ne mogu da uradim, rekao sam komšinici da zove vatrogasce. Nastavio sam da gledam u jamu, nadao sam se da ću videti mehurove koji će pokazati da dečak još diše, ali uzalud - opisuje Zoran.
Iako su, kaže naš sagovornik, došli veoma brzo, za malog U. L. bilo je prekasno.
- Vatrogasci i policajci su nam rekli da se udaljimo od jame, da će oni izvući dečaka, ali ni oni nisu mogli da ga spasu. Posle je došao tužilac, dao sam izjavu. Ceo komšiluk je mnogo potresen, celu noć nismo spavali od tuge. Siroto dete, da skonča na takav način, užas - priča Zoran.
Izgubljeno vreme
Ujak nastradalog mališana Ivica M. dotrčao je do mesta nesreće čim je čuo šta se desilo.
- Dečakovo telo su vatrogasci izvukli iz jame, ležao je mrtav na zemlji. Bilo je strašno gledati to... Lekari su pokušavali da ga reanimiraju, ali dete nije mrdalo. Svima nam je bilo jasno da je s njim gotovo... Moja sestra, majka nastradalog deteta, uspaničila se, pa nije odmah zvala policiju i vatrogasce, već komšije... Nažalost, tako je izgubljeno dragoceno vreme i za dete je bilo prekasno - rekao je Ivica.
Inače, brojni rođaci i prijatelji preksinoć su došli kod majke stradalog mališana kako bi joj izjavili saučešće i pokušali da je uteše. Ona je sa sinom U. L. sama živela u naselju Duvanište, a u Karaulu su došli da provedu Vaskrs, što se završilo kobno.
Zamenik Višeg javnog tužioca konstatovao je da je reč o nesrećnom slučaju i da nema nikakvih okolnosti koje bi ukazale na nečiju krivičnu odgovornost.
Reanimirali mališana petnaest minuta
Naselje Karaula se nalazi na periferiji Niša i do tamo se stiže lošim poljskim putem, što je spasiocima produžilo vreme dolaska do mesta nesreće. Hitna pomoć je mališana reanimirala čak petnaest minuta, ali su svi njihovi napori bili uzaludni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Opozicija i blokaderi će zajedno osvojiti manje glasova nego na izborima nego 2023. godine, jer su se u ovoj godini silno iskompromitovali, zbog čega će ih narod kazniti na biračkom mestu. Sa druge strane, SNS će biti nagrađen jer je uspeo da spasi Srbiju od građanskog rata.
Predednica Skupštine Ana Brnabić pohvalila je Nezavisno udruženja novinara Srbije (NUNS) koje je reagovalo na skandaloznu presudu glavnoj urednici portala 'Novosti' Andrijani Nešić.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Građani Srbije imaju još samo dva dana da pripreme dokumentaciju za legalizaciju nelegalnih objekata i pre svega, da se prijave na platformu Agencije za prostorno planiranje i urbanizam RGZ-a.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa predstavnicima Knez Petrola, Petrola, Naftahema, KB Eurorenta, odnosno malih privatnih benzinskih stanica o snabdevanju tržišta naftnim derivatima u uslovima sankcija Naftnoj industriji Srbije.
Ruski TV kanal Raša tudej zvanično je danas počeo sa emitovanjem programa za Indiju, a ceremoniji u Nju Delhiju prisustvovali su ruski predsednik Vladimir Putin i glavna urednica Raša tudej Margarita Simonjan.
Francuska ratna mornarica pucala je na više dronova koji su se pojavili iznad visokosigurnosnog vojnog kompleksa u Bretanji u kome se čuvaju nuklearne podmornice
Američki politički vrh nedeljama raspravlja o inicijativi predsednika SAD Donalda Trampa za ubrzanje pregovora o Ukrajini, ali nemački magazin Junge Welt tvrdi da u pozadini postoji mnogo veći razlog od političkog dogovora.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Netfliks je izašao kao pobednik u trci za preuzimanje Warner Bros. i HBO, objavivši dogovor koji bi mogao da ujedini dve velike striming sile sa jednim od najvažnijih studija u filmskoj i TV industriji. Ako se dogovor postigne, to bi značajno promenilo izgled Holivuda u trenutku kada je zabavna industrija već uzdrmana.
U večerašnjoj epizodi podkasta Na krilima zmaja u 20h na Youtube platformi INFORMER PORTAL gledajte neverovatnu ispovest Lepe Lukić! Gošća Maje Mojsovski Rašević u najnovijoj epizodi otkriva vrlo zanimljive detalje iz privatnog života.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar