OBDUKCIJA POTVRDILA, ALEKSA JE UMRO NASILNOM SMRĆU! Policija uhapsila sve učesnike kobne tuče na proslavi punoletstva
Podeli vest
Mada prema prvim informacijama, mladić nije imao vidljivih povreda na telu, obducenti su ustanovili da su one ipak prisutne
Policija u Nišu uhapsila je mladića O. P. (18) iz Aleksinca zbog učestovanja u tuči sa smrtnim ishodom na rođendanskom slavlju, u kojoj je stradao Aleksa S. (26).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu brzom i efikasnom akcijom identifikovali su sedamnaestogodišnjaka osumnjičenog da je u Borči pretukao tridesetšestogodišnjeg muškarca.
21.04.2021
14:52
Takođe, policija je uhapsila i M. S. (1995) i Z. T. (2003) iz Aleksinca zbog postojanja osnova sumnje da je izvršili krivično delo učestvovanje u tuči.
Sumnja se da je O. P, 16. maja, u jednom restoranu u Aleksincu udario dvadesetpetogodišnjeg mladića i naneo mu teške telesne povrede od kojih je preminuo.
M. S. i Z. T. se sumnjiče da su u istom restoranu učestvovali u tuči.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužiocu.
Policija intervenisala zbog tuče
Kako smo ranije saznali, policija je u nedelju oko 20 sati intervenisala nakon što joj je prijavljena tuča.
- Policija je oko 20 časova imala prijavu teške telesne povrede. Mladić je prebačen u Klinički centar u Nišu, a policija intenzivno radi na rasvetljenju slučaja - rečeno je iz MUP-a.
Naši sagovornici upućeni u ovaj slučaj naveli su da je mladić bio u besvesnom stanju, a da je nekoliko gostiju restorana pokušavalo da mu pomogne.
- Mada nije imao vidljivih povreda, dijagnostikom je ustanovljeno da ima krvarenje u mozgu zbog čega je životno ugrožen. Nakon što mu je prva pomoć pružena u aleksinačkoj bolnici, transportovan je na dalje lečenje u niški Univrzitetski klinički centar - rekli su.
Kako je rekla rođaka stradalog Alekse, na proslavi je u jednom trenutku došlo do sukoba među mladićima.
- Izvukao je deblji kraj i izbačen je iz restorana na pločnik. Neko je potom pozvao njegovu rođaku koja je lekar u aleksinačkoj bolnici, koja je pokušala da ga reanimira, ali je bio u takvom stanju da su morali odmah da ga prebace u niški Klinički centar - navela je njegova rođaka za medije.
Foto: Pixabay
Obdukcija: Kobna bila povreda u predelu vrata
Obdukcijom tela preminulog mladića, utvrđeno je da je njegova smrt nasilna, a ne prirodna.
Kako saznajemo, kobna je bila povreda koju je mladić zadobio u predelu vrata.
- Takva povreda nikako ne može da nastane prilikom pada, isključena je mogućnost da je udarac glavom u stepenice bio smrtonosan. Povreda koja je dovela do smrti nastala je delovanjem mehaničke sile na vrat, bilo da je u pitanju pesnica ili neki predmet - kažu naši sagovornici upoznati sa ovim slučajem.
Takođe, mada prema prvim informacijama, Aleksa nije imao vidljivih povreda na telu, obducenti su ustanovili da su one ipak prisutne.
- Ustanovljeno je više povreda koje ukazuju da nije udaren samo jednom, što je potvrdilo sumnju da je bio žrtva tuče koja se kobne noći dogodila u kafani u kojoj se slavio rođendan - navode naši izvori.
Na proslavi je bilo više od 60 gostiju, policija je ispitala njih dvadesetak kako bi se utvrdilo šta se desilo, s obzirom da nadzorne kamere nisu radile. Međutim, čekalo se na nalaz obducenata kako bi se uhapsili osumnjičeni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu brzom i efikasnom akcijom identifikovali su sedamnaestogodišnjaka osumnjičenog da je u Borči pretukao tridesetšestogodišnjeg muškarca.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović komentarisao je na društvenoj mreži Iks izjavu bivšeg diplomate Nebojše Vujovića u blokaderskom mediju Danas, gde je rekao da je "cilj Đurićevog poziva u Vašington je tajni sporazum o priznavanju Kosova".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Nakon važnih sastanaka u SAD, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović jedva je čekala da se vrati kući i u naručju ponovo zagrli svoju šestomesečnu ćerkicu.
Manastir u koji je kao dete dolazio Otac Justin, u njemu boravio ruski monah, danas prepoznatljiv po vizantijskom pojanju i preparatima od lekovitog bilja
Specijalni predstavnik ruskog predsednika i direktor Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev stigao je u hotel u Ženevi, gde se očekuju razgovori ruske delegacije sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država, prenose ruski mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp možda ne planira vojne udare na Iran, već pokušava da odvrati Izrael od jednostranog napada, ocenio je američki novinar Taker Karlson u svom podkastu.
Ukrajinski sud naložio je vojnim vlastima da uklone jednog građanina sa spiska potencijalnih regruta nakon što je ta osoba prošla proceduru promene pola i pravno postala žena.
Retorika koja se tiče nuklearnog oružja faktor je koji se ne sme zanemariti tokom pregovora o ukrajinskoj krizi, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što su neobične i smelije nijanse na najnovijim uređajima naišle na izuzetno dobar prijem, tehnološki gigant iz Epla, razmatra sledeći korak - uvođenje upečatljive crvene boje.
Pevač Haris Džinović osvrnuo se na ćerkino preseljenje iz Srbije u Španiju, ali i na navode mlađe koleginice Nataša Alimpić da su bili u ljubavnom odnosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar