• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mup.rs

09.09.2021

14:45

PRONEVERIO 20 MILIONA! Uhapšeni mladić teško oštetio firmu za koju je radio!

Vesti

PRONEVERIO 20 MILIONA! Uhapšeni mladić teško oštetio firmu za koju je radio!

Podeli vest

Pripadnici MUP, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva, uhapsili su M. M. (27) zbog sumnje da je oštetio privredno društvo „SRMA Group“ Beograd za oko 20 miliona dinara

Osumnjičeni, koji je zaposlen u ovom preduzeću je putem svoje korisničke šifre u programu za izdavanje robe, u periodu od aprila do septembra 2021. godine, izdao više naloga za izdavanje robe, da bi nakon toga sam organizovao prevoz, predstavljajući to kao prevoz navodnog kupca robe i davao instrukcije vozačima da robu isporuče drugim licima, bez prateće dokumentacije.

Vozači su za ovaj posao dobijali novac koji su zatim predavali na ruke M. M. Na ovaj način je osumnjičeni pribavio protivpravnu imovinsku korist i oštetio preduzeće za višemilionski iznos.

Zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden u nadležno tužilaštvo.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set