KLAN VELJE NEVOLJE SMAKNUO GORANA I NIKOLU?! Prikupljeni dokazi za proširenje istrage, namamljeni u Ritopek i zbrisani!
Podeli vest
Tužilaštvo za organizovani krminal, u saradnji sa pripadnicima MUP Srbije i Bezbednosno-informativnom agencijom, prikupilo je dokaze za osnovanu sumnju da su dvojicu mladića, čiji je nestanak prijavljen, Gorana Mihajlovića (22) i Nikolu Mitića (33), namamili i ubili pripadnici kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Za ova dva zločina, do kraja sledeće nedelje biće proširena istraga protiv ove kriminalne ekipe.
Inspektor SBPOK-a za krvne i seksualne delikte Božidar Stolić (1986.) uhapšen je jutros u akciji policije, u kojoj su privedeni i pripadnik BIA M. K. (1971) i S. K. (1975.)
25.09.2021
12:07
Mihajlović je nestao aprila 2019, a nestanak Nikole Mitića, inače bliskog druga ubijenog Lazara Vukićevića, prijavljen je 10. avgusta prošle godine. On je od kuće krenuo u grad da se nađe na sestrom i od tog trenutka izgubio mu se svaki trag. U trenutku nestanka, kako piše na sajtu "Nestali.rs", na sebi je imao tamnu majicu kratkih rukava, teget šorts i bele patike.
Foto: nestalisrbija.rs
Nikola Mitić
KLAN VELJE NEVOLJE SMAKNUO - Mitić je poslednji put viđen oko 16 časova, ali na zakazani susret sa sestrom nije stigao - navodi naš sagovornik blizak istrazi. - Njegov mobilni telefon je bio uključen do 17 časova, a onda je i on ugašen. Prikupljeni su materijalni tragovi, koji ukazuju da su njegov nestanak i ubistvo organizovali Belivuk i Miljković i članovi njihove grupe.
Kidnapovanje ovog mladog Beograđanina bilo je gotovo u "senci" nestanka Gorana Veličkovića Goksija, koje se dogodilo u samo nekoliko dana razmaka. Veličković je nestao nedelju dana ranije, 3. avgusta, u otprilike isto vreme, oko 16.30. Mediji su se tada više bavili ovim navijačem Partizana nego Mitićem.
Foto: Informer DN
Goran Veličković Goksi
Istraga protiv Belivuka, Miljkovića i još nekolicine njihovih najbližih saradnika, biće proširena i za ubistvo mladića iz Resnika. Goran Mihajlović nestao je 1. aprila 2019. Da je reč o ubistvu, iza kog stoji kriminalna grupa Belivuka i Miljkovića, pokazuju svi prikupljeni materijalni tragovi i dokazi.
Mihajlovića je, kako se sumnjalo, u klopku uvukao Filip G. iz Berana. U trenutku nestanka Mihajlović je imao nepune 22 godine.
Njegova porodica, pre svih roditelji, supruga i ćerkica, nemaju spokoja. Kako je istraga slabo odmicala, Sanja Mihajlović, Goranova majka, sama je krenula u potragu za prvencem.
- Tog dana ja sam radila, a Goran je izašao iz kuće. Javio se ocu i supruzi Katarini i poručio da će brzo da se vrati. Noć je uveliko pala, a njega nije bilo. Nije se javljao ni na telefon. Katarina nam je rekla da sigurno nešto završava. Kada je prošlo sedam dana, a on se nije pojavljivao, niti javljao, nestanak smo prijavili policiji.
Noć uoči nestanka Goran je bio veoma nervozan. Prethodno je bio na žurki kod druga N. Š. Ujutru je izašao i telefon mu je bio dostupan do 16.30. Od tog trenutka, kao da je u zemlju propao.
Policija je Goranov automobil, kojim je otišao da se nađe sa drugom, pronašla 12. aprila u Novom Beogradu, na parkingu zgrade, u kojoj je živeo Darko Elez.
Foto: Informer DN
Interesantno, ali u toj zgradi je tada živela i sestra Filipa G. - navodi naš izvor. - U autu smo pronašli pištolj, kao i pasoš i ličnu kartu na ime Gorana Mihajlovića. Sa okolnih zgrada uzeti su snimci nadzornih kamera.
Ovakvi snimci bili su od velike važnosti prilikom rekonstrukcije kretanja Mihajlovića kobnog dana. Kamere iz Resnika "uhvatile" su njegov susret sa N. Š. na parkingu kod jednog supermarketa, kao i njegov ulazak u vozilo "smart", kojim je ovaj došao. Posle izvesnog vremena, kamera je zabeležila i muškarca sa bradom, naočarima i kačketom kako dolazi i otključava Mihajlovićevo vozilo i odvozi ga. Do tog trenutka je bio aktivan i njegov telefon.
Foto: printscreen/Slavija Info
Goran Mihajlović
Prema Sanjinim rečima, N. Š. je kasnije njima rekao da je Gorana ostavio na "Buvljaku" u Novom Beogradu i da ga otada više nije video.
OPTUŽENI ZA PET SMAKNUĆA
Istraga protiv zločina za koje se sumnja da ih je počinila ova kriminalna grupa se nastavlja. TOK, MUP Srbije i BIA nastavljaju da prikupljaju dokaze za još neke likvidacije, osim ovih sedam. Pored sumnji da su ubili Mitića i Mihajlovića, ova kriminalna grupa je optužena i za smaknuća Aleksandra Gligorijevića Pukija, Gorana Veličkovića Goksija, Lazara Vukićevića, Zdravka Radojevića i Milana Ljepoje.
OPTUŽENI OSTAJU IZA REŠETAKA
Specijalni sud u Beogradu ponovo je u petak produžio pritvor pripadnicima organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića za još 30 dana. Od 30 optuženih, njih 27 se nalazi u pritvoru i svima je produžen pritvorom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
JA
pre 4 godine
Ni Tok ni Bia ni Mup... FBI je sve otkrio... Prestanite lagati ovaj napaćeni narod... Sram Vas bilo...
Inspektor SBPOK-a za krvne i seksualne delikte Božidar Stolić (1986.) uhapšen je jutros u akciji policije, u kojoj su privedeni i pripadnik BIA M. K. (1971) i S. K. (1975.)
U Nemačkoj je i dalje više od tri miliona nezaposlenih, a oporavak za sada nije na vidiku, navodi se u danas objavljenom izveštaju Savezne agencije za rad (Bundesagentur für Arbeit).
Andrea Jovanović, filozofkinja, komentarisala je političku scenu u Srbiji, s posebnim akcentom na blokade, otkrivajući njihovu pozadinu, koja mnogima nije poznata.
Aleksandar Jovanović Ćuta, tzv. ekolog i predstavnik dela opozicije, gostovao je na tajkunskoj TV N1 i tu izneo niz nelogičnosti, a onda pomenuo i voditeljku TV Pink.
Opozicionarka Irena Živković napisala je na svom profilu na društvenoj mreži Iks da ju je Slobodan Geogiev blokirao na N1 čim je izašla iz Stranke slobode i pravde.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je u Kolegijumu razobličio Vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac, čiji su kandidati, podsetimo, pre tri dana ubedljivo poraženi na izborima za Vrhovni savet tužilaštva (VST) nakon čega je ona počela sramnu kampanju na tajkunskim medijima poput N1 i Nove.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), izneo je jezivu prognozu kada su u pitanju međunarodni odnosi, raskrinkavši pritom ulogu Sjedinjenih Američkih Država u svemu tome.
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Istraživanje pokazuje da u Srbiji ima više od 400 automobila na 1.000 stanovnika, dok je tržište polovnjaka prošle godine zabeležilo rast. Najčešće se prodaju oni čija cena doseže do 5.000 evra.
Pored uzdržavanja od mrsne hrane tokom Vaskršnjeg posta, vernici koji žele da se pričeste, treba svakog dana da izgovaraju molitvu kako bi dobili snagu da istraju u postu.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi Vašington, u okviru rešavanja sukoba u Ukrajini, želeo postepeno ukidanje sankcija uvedenih Rusiji.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan ponašanjem Irana, ali da se tokom dana očekuju novi razgovori o nuklearnom programu Teherana.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da ruske obaveštajne službe raspolažu informacijama o mogućim planovima Kijeva za sabotažu gasovoda "Plavi tok" i "Turski tok".
Rusija će pažljivo pratiti eventualnu realizaciju planova o prenosu nuklearnog oružja Ukrajini, kao i moguću ulogu Velike Britanije u tome, izjavio je ambasador Rusije u Londonu Andrej Kelin za televiziju "Rusija 1".
Zvanični carski arhivi priznaju samo dvoje dece Katarine Velike i Petra III, Pavla i Anu. Međutim, život slavne ruske carice obeležili su i skandali oko njene vanbračne dece.
Holivudska diva Elizabet Tejlor ostala je upamćena, ne samo po filmovima i burnim ljubavima, već i po čuvenom dijamantu od 69 karata koji je nosila kao simbol glamura i strasti.
Niv Kembel otkriva koje su poznate uloge odbila tokom karijere, uključujući Laru Kroft i "Perl Harbor" i priznaje da su te odluke bile teške, ali nužne.
Da za estradu nema zime, u svakom smislu te reči, pokazuje i činjenica da su brojne javne ličnosti trenutno na Maldivima, odakle se redovno oglašvaju na mrežama.
Đina Džinović, ćerka Harisa Džinovića, trenutno je u Dubaiju i na Instagramu svakodnevno pokazuje kako se baškari, a sada se pohvalila i luks tretmanom.
Bivša rijaliti učesnica Slađa Lazić Poršelina progovorila je o Maji Marinković i Jovani Cvijanović, pa otkrila detalje iz njihovog odnosa koje je malo ko znao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar