Nebojša Petković, koji je trideset godina proveo u niškoj kriminalističkoj policiji od kojih je deset njome rukovodio, komentarišući slučaj nestanka tročlane porodice iz Aleksinca, kaže da u svojoj karijeri ovakav slučaj nije imao
Inspektor ističe da je nezahvalno spekulisati kakav će ishod potrage za Goranom Đokićem, njegovom suprugom Gordanom i dvadesetpetogodišnjom ćerkom Lidijom biti, te da neki slučajevi nestanka nikada ne budu rešeni.
- Imali smo veliki broj prijavljenih nestanaka lica, ali nikada čitavih porodica. Uglavnom su to bili maloletnici, ali zahvaljujući sveobuhvatnom policijskom radu, najveći broj nestalih je pronađen. Međutim, neki nestanci nikada nisu rešeni. Imamo slučaj jedne curice od pre dvadesetak godina, koja nikada nije pronađena. Do nas su dolazile poluinformacije, da je viđana na Kosovu, tražili smo pomoć Interpola, ali nikada nismo došli do saznanja koja bi nam koristila u njenom pronalasku. Pre dosta godina trag se izgubio i jednom mlađem muškarcu i to ispred njegove zgrade. Bilo je indikacija da je prisilno odveden, intenzivno smo ga tražili, ali ni njegov nestanak nije razrešen. Posle par godina, stizale su nam informacije da je viđen u Južnoafričkoj Republici što je bilo nemoguće proveriti – priča penzionisani policijski inspektor.
Ističe da je jako čudno što je nestala cela porodica, ali da je u ovom trenutku besmisleno licitirati šta se sa njima desilo.
- Ono što je sigurno je da su moje kolege koje rade na ovom slučaju, preduzele sve na njihovom pronalasku, to su profesionalci koji su zaista predani poslu. Mislim da se ovde radi o jednom slučaju gde je nužno uključivanje šire zajednice, u smislu da građani koji raspolažu nekim saznanjima o ovom slučaju, to kažu policiji. Dešava se da se neke informacije koje se njima čine nebitnim, pokažu ka krucijalne za rešavanje slučaja – objašnjava Petković.
Foto: D. K.
Nebojša Petković
Tokom istrage slučajeva nestanka, kako kaže iskusni policijski inspektor, ishodi su bili različiti.
- Nekad je to bio hepiend, a nekad se potraga završavala drugačije. Imali smo slučaj jednog maloletnika, nedelju dana smo tragali za njim, već nakon tri, četiri dana imali smo informacije da bi se ta potraga mogla završiti tragično. Nažalost, te informacije su se pokazale kao tačne, dečak je pronađen mrtav, istraga nestanka se pretvorila u rešavanje ubistva što je rezultiralo hapšenjem krivaca – navodi Petković.
Pet dana od nestanka Đokića, nema apsolutno nikakvih tragova koji bi ukazali šta se sa njima desilo uprkos intenzivnoj potrazi koja je sprovedena na širem području Aleksinca i okoline. Danas je pretraženo korito i priobalje Južne Morave, kukuruzišta i šume od Moravskog Bujmira do Tešice, ali nije otkriveno niti vozilo “folksvagen pasat” koji je vozio Goran, niti išta drugo što bi moglo dovesti do rasvetljavanja njihove sudbine.
Ova teritorije je pretraživana jer je poslednji signal sa njihovih mobilnih telefona, pre nego što su 26. septembra isključeni, uhvatila bazna stanica koja pokriva baš to područje. Ono što se zna je da njihovo vozilo nije izašlo na auto-put, niti je registrovano da su Đokići izašli iz zemlje.
Policija već pet dana traga za vlasnikom menjačnice Goranom Đokićem, suprugom Gordanom i ćerkom Lidijom, sumnja se da je Goran pozajmio veliki novac čoveku koji nije mogao da mu vrati
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija već pet dana traga za vlasnikom menjačnice Goranom Đokićem, suprugom Gordanom i ćerkom Lidijom, sumnja se da je Goran pozajmio veliki novac čoveku koji nije mogao da mu vrati
Ogroman stub gustog crnog dima nadvio se nad Elektrostaljem nakon udara bespilotnih letelica na logistički centar Vajldberiza, dok snimci sa lica mesta pokazuju skladište potpuno zahvaćeno vatrom i delove konstrukcije koji se ruše pred naletom plamena.
Korpus čuvara Islamske revolucije (IRGC) saopštio je da je izveo iznenadni napad na američki centar za specijalne operacije u oblasti Al Tanf u Siriji, uništio radar i nekoliko vojnih helikoptera i ubio „veliki broj“ američkih vojnika.
Nakon izmišljenog teksta i naslovne strane u listu "Danas" pod naslovom "Tužilac tražio da nasamo priča sa Bosketom, gostili se kiflicama", usledile su jezive pretnje na mreži Iks upućene glavnom javnom tužiocu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenadu Stefanović i ministru pravde Nenadu Vujiću!
Nakon što je Informer otkrio kako izgleda blokaderska lista za vanredne parlamentarne izbore u Srbiji, u blokaderskom taboru zavladala je prava panika.
Pravi radnički odgovor beogradske gospođe srušio je sve nade dokonih zboraša i blokadera koji danima glume ekologe i pokušavaju da zaustave razvoj Beograda.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević u velikom intervjuu za Sputnjik poslao je jasnu i nedvosmislenu poruku - Srbija nikada neće saviti kičmu pred pritiscima i ucenama.
Međunarodni dan Nelsona Mandele obeležava se 18. jula, na dan njegovog rođenja. Mandela je počasni građanin Beograda, a poznat je po Mandela efektu, koji važi za najveću misteriju 21. veka.
Na beogradskom Kalemegdanu, tik uz monumentalni spomenik "Pobednik", upriličena je svečana večera pod nazivom "Veče zahvalnosti", koju je Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja organizovalo povodom usvajanja Zakona o roditeljima negovateljima.
Od ranih jutarnjih sati pojačan je intenzitet saobraćaja na više graničnih prelaza, a prema poslednjim informacijama sa Informerovih kamera u 7.30 časova, vozače na pojedinim prelazima očekuju znatno duža zadržavanja.
Astronomi su prvi put otkrili atmosferu oko stenovite planete koja kruži u nastanjivoj zoni druge zvezde, čime je dobijen najjači dosadašnji dokaz da van Sunčevog sistema postoje svetovi koji mogu da sačuvaju jedan od osnovnih uslova za život.
Rekonstrukcija ukrajinske vlade, koju je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski pokušao da sprovede na brzinu pred početak parlamentarne pauze, pretvorila se u ozbiljan politički problem iz kojeg će veoma teško izaći bez posledica, piše nemački list Cajt.
Američke snage uništile su nadzorni toranj u iranskoj luci Šahid Kalantari u Čabaharu, za koji Vašington tvrdi da ga je Korpus čuvara Islamske revolucije (IRGC) koristio za praćenje i gađanje trgovačkih brodova koji prolaze kroz Ormuski moreuz.
Korpus čuvara Islamske revolucije (IRGC) saopštio je da je izveo iznenadni napad na američki centar za specijalne operacije u oblasti Al Tanf u Siriji, uništio radar i nekoliko vojnih helikoptera i ubio „veliki broj“ američkih vojnika.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Ako vam se telefon pregreje tokom velikih vrućina, nikako ga ne stavljajte u frižider ili zamrzivač. Stručnjaci upozoravaju da ovaj popularan trik može izazvati ozbiljna oštećenja uređaja.
Plastične stolice mogu brzo da izgube belinu i sjaj, posebno ako su dugo izložene vremenskim uslovima. Uz nekoliko jednostavnih trikova i sredstva koja već imate kod kuće, lako ih možete očistiti i vratiti im uredan izgled.
Voditeljka Jovana Jeremić ne krije da priželjkuje još jedno dete, a sada je otkrila da želi da rodi naslednika Milošu Tigru, kao i da je već odabrala ime za njihovog sina!
Pevačica Ceca Ražnatović progovorila je o dolasku unuka Ilijana na svet, te otkrila kako se Anastasija porodila carskim rezom, kao i da je do poslednjeg dana trudnoće bila veoma živahna.
Izdvojili smo za vas tri kultna plava modela kupaćih kostima koja je diva Jelena Karleuša nosila prethodnih sezona, a koji su i ovog leta apsolutni hit na plažama.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.