Kako sazajemo, u toku je akcija policije u selu Moravac kod Aleksinca, u okviru istrage o ubistvu porodice Đokić
Prema dostupnim informacijama, policija je opkolila selo. Još uvek nema pouzdanih informacija da li policajci imaju neka nova saznanja iz istrage.
Policija je "zaposela" ulaz i izlaz iz sela, a dva policijska kombija su na raskrsnici odakle su Đokići odvezeni ka njivama, u kojima su nađena njihova tela.
Meštani su izašli na ulice kako bi videla šta se tačno događa u ovom mestu. Više desetina policajaca u punoj opremi petražuje tren od kuće do kuće.
Foto: D.K.
- Pretražujemo teren, razgovaramo sa ljudima u nadi da je neko te noći između 26. i 27. septembra ipak nešto video. Možda nekakav očevidac postoji, ali se plaši da progovori ili jednostavno ne želi da se meša. Možda nije ni svestan da je ono što je te noći primetio, važno za policijsku istragu. Tek je bila prošla ponoć, pre nego što je „pasat“ Đokićevih skrenuo ka njihvama, prošao je pored brojnih kuća, pa je prosto neverovatno da baš niko ništa nije video. Tu smo zarad nastavka rasvetljavanja krivičnog dela, ali ništa spektakularno se ne dešava – navode naši sagovornici.
Foto: D.K.
Porodica Đokić iz Aleksinca Goran (57), njegova supruga Gordana (56) i ćerka Lidija (25), ubijena je sa više metaka, od kojih je smrtonosan bio onaj koji je svakoj od žrtava ispaljen u glavu.
- Način izvršenja dela govori o brutalnosti izvršioca. Goran je bio slabašnog zdravlja, mogao je lako da ga savlada i opljačka. O njegovoj supruzi i devojci se ne može ni govoriti kao osobama koje bi bile u stanju da pruže otpor naoružanom napadaču.
Đokići su poznavali ubicu!
To što im je pucao u glavu ukazuje, da nije želeo da ostavi ni najmanju mogućnost da prežive napad. Nažalost to ukazuje da je ubica verovatno neko iz njihovog okruženja, odnosno da su ga Đokići poznavali pa mu je namera bila da ih spreči da ga identifikuju - rekli su sagovornici upoznati sa ovim slučajem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izjava jednog gledaoca u programu uživo izazvala je burne reakcije na društvenim mrežama, nakon što je govorio o šutiranju glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i pozvao se na raniji incident.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dok blokaderi i deo opozicije u Srbiji godinama ćute na napade koji dolaze iz regiona, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula ponovo je pokazao šta zaista misli o Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću.
U svojoj objavi, Brnabić je ukazala na to da je ovoj grupaciji bilo potrebno manje od 24 sata da smisli opravdanje za sramno nasilje nad novinarom, po ko zna koji put prebacujući krivicu na državu i predsednika Aleksandra Vučića za incidente koje sami kreiraju, sprovode i podržavaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na svečanom delu izborne sednice PUPS-a da država ulaganjem u vojsku čuva svoje nebo i zemlju i da se niko neće drznuti da nas napadne.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Posle rekordne 2025. godine, uključujući neto profit samo na domaćem tržištu od 211 miliona evra, a prihode merene milijardama, za Telekom Srbija dolaze još bolja vremena.
Srpska zdravstvena knjižica ne važi u Grčkoj kao u Srbiji, i ne omogućava direktno korišćenje zdravstvenih usluga. RFZO pokriva troškove lečenja samo u slučajevima hitne medicinske pomoći i pod propisanim uslovima.
Zemljotres jačine 7,8 stepena Rihterove skale pogodio je danas region Mindanao na jugu Filipina, izazvavši paniku u delovima pacifičkog arhipelaga, pošto su se zgrade urušile, a prijavljeno je najmanje 15 mrtvih i 129 povređenih osoba.
Izraelska vojska (IDF) saopštila je danas da je spremna za još najmanje nekoliko dana borbi protiv Irana, a potencijalno i za potpuno obnavljanje rata.
Oružane snage Letonije danas su izdale upozorenje na vazdušnu pretnju za svoje regione koji se graniče sa Rusijom i Belorusijom, pozivajući stanovnike da ostanu u svojim domovima.
Iranski i katarski ministri spoljnih poslova Abas Arakči i Mohamed Al Tani razgovarali su danas o pregovorima Irana i Sjedinjenih Američkih Država i posredničke uloge Katara u tim razgovoraima, saopšteno je danas iz Ministarstva spoljih poslova Katara.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Stručnjak za baštovanstvo Patrik Martin je otkrio koje četiri biljke su idealne za one koji žele uređeno dvorište bez puno rada. Ne samo da olakšavaju održavanje, već i smanjuju potrošnju vode tokom leta.
Sportista Marko Bojković je sinoć objavio niz storija u kojima preti trubaču Dejanu Petroviću i njegovoj ćerki Jovani koju je navodno udario brat MMA borca.
Pevač Hasan Dudić otkrio je kako nije znao da je njegov sin Miki Dudić napustio "Elitu", jer je prethodnih dana bio u bolnici zbog problema sa zdravljem.
Odnos između roditelja i dece često oblikuje životni put, a naše pevačice tokom godina govorile su o teškim porodičnim situacijama, udaljavanju od očeva, ali i bolnim uspomenama koje nose iz detinjstva.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.