"JEDNA STVAR JE TU VEOMA ČUDNA" Bivši kontraobaveštajac o eksploziji u Leštanima
Podeli vest
Miljan Jojić (38), Miloš Saković (21) i Bojan Ružić (28) stradali su u stravičnoj eksploziji u fabrici raketa "Edepro" u Leštanima.
Istražni organi još nisu zvanično saopštili uzrok tragedije, ali očevidac, koji nije želeo da mu otkrijemo ime, otkrio nam je da je sve počelo neočekivanim incidentom u magacinu.
Iako istražni organi još uvek nisu zvanično saopštili uzrok strahovite eksplozije u fabrici u Leštanima iz nezvaničnih izvora moglo se doći do potresnih svedočenja o nastanku ove tragedije
24.11.2021
14:31
- Gotove rakete su viljuškarom vožene u magacin, a u jednom trenutku raketa je ispala sa postolja viljuškara i u padu je došlo do varničenja, što je izazvalo požar. Nastao je haos i bežanija jer je postalo jasno da će raketa eksplodirati i da sledi katastrofa. Kolege su počele da beže, sklanjale su se kako su znale i umele... Neki su se bacili pod stolove u menzi, neko iza šanka.... Onda je ona prva, inicijalna eksplozija uzrokovala seriju drugih detonacija i magacin je sravnjen sa zemljom - ispričao je radnik ove fabrike namenske industrije.
Foto: Marko Đoković
Rakete su raznele fabriku u Leštanima
Katastrofa u fabrici raketa života je koštala Miljana Jojića i Miloša Sakovića, koji su se u trenutku tragedije zatekli u magacinu. Jojić je bio rođak jednog od suvlasnika fabrike, i radio je tamo 15 godina. Poslednjih godina bio je šef sektora za raketno gorivo.
Što se tiče Miloša Sakovića, zaposlio se pre dve godine u fabrici "Edepro", praktično čim je završio srednju školu, a do pogibije je radio u magacinu.
Njih dvojica stradali su na licu mesta, dok je treći radnik pogledao povredama u bolnici.
Visok stepen rizika
Bivši oficir Kontraobaveštajne službe (KOS) i potpukovnik u penziji Ljuban Karan objasnio je juče da u fabrikama namenske industrije uvek postoji visok stepen rizika.
- I kada se sve mere preduzmu i kada se sve norme i standardi ispoštuju, uvek je moguće da se dogodi ljudska greška, viša sila ili neka nepredviđena stvar. Takve fabrike treba da budu izmeštene van stambene oblasti i da se oko tih fabrika zabrani gradnja urbanističkim planom - objašnjava Karan.
On je primetio i da je nelogično to što se u poslednje vreme ovakve nesreće dešavaju u skladišnom prostoru, pošto se greške inače uglavnom dešavaju u procesu proizvodnje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako istražni organi još uvek nisu zvanično saopštili uzrok strahovite eksplozije u fabrici u Leštanima iz nezvaničnih izvora moglo se doći do potresnih svedočenja o nastanku ove tragedije
Ukrajinska delegacija stigla je u Majami na Floridi, gde će danas održati bilateralne razgovore sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Ukrinform.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić oštro je kritikovao blokadere, navodeći da se iza cele priče ne krije nikakav "autentičan revolucionarni pokret", već skup pojedinaca koji se skrivaju iza lažnih imena i bez jasne političke strukture.
Dečak Andrija Knežević iz Bajine Bašte, koji boluje od Mojamoja bolesti, javno je ismejan na blokaderskoj TV Nova S od strane voditelja samo zato što ga je posetio predsednik Aleksandar Vučić.
Opozicioni analitičar Ivan Živkov je na blokaderskoj "Insajder TV" rekao da za pobedu na lokalnim izborima i konstituisanje vlasti, osim podrške javnosti potrebna je organizacija koja je sposobna da pobedi i organizuje vlast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je juče u Leskovcu, tokom obilaska Garnizonske ambulante u okviru inicijative da se taj objekat rekonstruiše, opremi i osposobi za sve vojne osiguranike tog kraja, da sistem mora biti pouzdan oslonac svakome ko je odabrao vojni poziv.
Hamdija Alukić, osumnjičeni ratni zločinac iz Bosne i Hercegovine (BiH), uhapšen je u Alabami, gde je decenijama živeo kao miran i dobar komšija, prodajući jaja lokalnom lancu supermarketa "Walmart-u", prenosi WALA-TV.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Jedan Iranac (34) uhapšen je nakon što je pokušavao da provali u pomorsku bazu Faslejn u Škotskoj, severozapadno od Glazgova, gde su stacionirane četiri britanske nuklearne podmornice.
Švajcarska je saopštila da neće izdavati dozvole kompanijama za izvoz oružja u Sjedinjene Američke Države (SAD) zbog tekućih napada na Iran, pozivajući se na svoju politiku neutralnosti.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Pevač Toni Cetinski najavio je koncert u Areni Zagreb, ali sudeći po interesovanju publike - spektakl koji je pokušao da predstavi kao događaj od nacionalnog značaja za sada deluje kao ozbiljan promašaj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar