OTKRIVENO ZAŠTO JE BELIVUK PRIPREMAO SNAJPER! Hakujući aplikaciju "Skaj", belgijska policija poslala u Srbiju ZABRINJAVAJUĆE VESTI!
Podeli vest
Belgijska policija navodno je presrela razgovor šifrovanim mobilnim telefonima koje su, kako se sumnja, koristili pripadnici klana Veljka Belivuka pripremajući ubistvo jednog poznatog sudije
Belgijanci su informacije podelili sa kolegama iz Srbije, a meta je odmah sklonjena na bezbedno, piše Alo.
Za glavu Veljka Belivuka, poznatijeg kao Velja Nevolja, vođe kriminalnog klana koji se trenutno nalazi u pritvoru zbog sumnje da je naredio i izvršio šest brutalnih likvidacija, pripadnici "škaljarskog klana" iz Crne Gore bili su spremni da plate čak 700.000 evra!
21.11.2021
08:53
Detektivi iz Brisela, iz sektora za tehnološki kriminal, grupu plaćenih ubica počeli su da prate početkom godine. Njihove poruke bljesnule su tada na ekranima kompjutera tima tajne policije u Belgiji koji je hakovao aplikaciju "Skaj".
Policajci su ostali u šoku kada su shvatili da se navodno sprema ubistvo sudije, i to hicem iz snajperske puške.
Foto: printscreen RTV Pink
Izvor navodi da su nakon tih saznanja odmah upozorili srpske vlasti, koje su preduzele sve neophodne mere da očuvaju bezbednost mete.
- Kada su plaćenici slali poruke jedni drugima, one su automatski stizale policajcima u Briselu na poseban kompjuter. Tako se saznalo za njihove zločinačke planove. Da su ubistvo planirali da počine snajperskom puškom, pokazao je komentar jednog od učesnika razgovora: "Smer vetra i udaljenost bi mogli da utiču na metak koji ispalimo iz snajperske puške". Takođe, u prepisci se vidi i da su se dogovarali o načinu bekstva posle ubistva - navodi sagovornik.
Foto: Printscreen
Iako identitet ubica nije otkriven, izvor navodi da srpska policija sumnja da su kriminalci koje su njihove kolege pratile članovi grupe Veljka Belivuka, koji su na identičan način komunicirali i planirali zločine.
- O svim kriminalnim akcijama razgovarali su preko aplikacije "Skaj", koristeći različite nadimke.
Takođe, način na koji su planirali da ubiju sudiju poklapa se s metodama grupe Veljka Belivuka, koji su se dogovarali da hicima iz snajperske puške likvidiraju pojedine državne funkcionere, ali i članove suparničkih klanova. Nekoliko snajperskih puški je zaplenjeno u Belivukovoj klanici u Ritopeku, ali i na stadionu Partizana u Humskoj - navodi izvor.
Kako dodaje, policija trenutno ispituje motiv planiranja ubistva sudije.
- U pitanju je sudija koji se zamerio Belivuku, Miljkoviću i njihovom klanu, zato se sumnja da oni stoje iza toga. Sudija je na bezbednom - podvlači sagovornik, koji je insistirao da se identitet sudije ne otkriva zarad njegove bezbednosti i istrage koja je u toku.
Bivši policajac učio Velju da puca
Posle hapšenja Veljka Belivuka na internetu se pojavio snimak na kojem se vidi kako on vežba da puca iz snajperske puške. Navodno, obučavao ga je Nebojša Janković, bivši policajac i pripadnik 63. Padobranske brigade.
Foto: Printscreen
UPUCAVANJE SNAJPERA! Belivuk i Janković
Snimak svedoči da su oni zajedno vežbali pucanje u jednoj šumi u okolini Beograda. Ubrzo nakon toga, pojavio se još jedna snimak na kojem se vidi kako Janković šeta gradom s torbom u kojoj je, kako se sumnja, bila snajperska puška koju je nosio Velji Nevolji.
Planirali zločin po receptu kavčana
Crnogorska policija je u aprilu ove godine uhapsila Podgoričane Sašu Stanišića, Aleksandra Veljovića i Jovana Miranovića, ali i Nikolu Mirića i Jovana Trkulju iz Obrenovca zbog sumnje da su u Podgorici planirali da hicima iz snajperske puške ubiju "škaljarca" Milića Minju Šakovića.
Plan je takođe otkriven hakovanjem njihovih kriptovanih mobilnih telefona. Kako su mediji objavili, osumnjičeni su kupili stan preko puta Šakovićeve zgrade, odakle su ga posmatrali i planirali da ga likvidiraju. Snajper je pronađen u kombiju koji je danima bio parkiran ispred kuće potencijalne žrtve.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za glavu Veljka Belivuka, poznatijeg kao Velja Nevolja, vođe kriminalnog klana koji se trenutno nalazi u pritvoru zbog sumnje da je naredio i izvršio šest brutalnih likvidacija, pripadnici "škaljarskog klana" iz Crne Gore bili su spremni da plate čak 700.000 evra!
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Željko Maletić, muž Danije Maletić - nekadašnje pomoćnice direktora Uprave za sprečavanje pranje novca, koja je milione zgrnula od poslova sa državom a onda naprasno postala žrtva režima i zvezda tajkunskih medija - umešan je u korupciju, otkriva Informer.
Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.
Aleksandar Antić, potpredsednik SPS i direktor Koridora Srbije, oglasio se povodom sramne kampanje u kojoj vređaju Ivicu Dačića, dok je u bolnici, navodeći da su poruke mržnje prema Dačiću i Vučiću sramota za sve koji ih šalju.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu saopštila je da su netačne tvrdnje da državni organi imaju pristup podacima o bolovanju zaposlenih putem sistema "e-Bolovanje - Poslodavac".
Dugogodišnja novinarka i urednica Radio Beograda i članica Udruženja novinara Srbije (UNS) Spomenka Deretić preminula je 11. februara u Vijetnamu, u 81. godini.
Podaci koje je prikupio What Car? pokazuju da je tokom 2025. godine u Velikoj Britaniji prijavljeno ukupno 54.830 krađa vozila - što je pad od 11% u odnosu na prethodnu godinu.
Direktor kineske kompanije Henan Kuangshan Crane Co. podelio je zaposlenima 26 miliona dolara bonusa, nakon što je firma prošle godine ostvarila profit od skoro 40 miliona dolara.
Sjedinjene Američke Države su po prvi put rasporedile svoje najmodernije lovce F-22 Raptor u Izrael radi moguće borbene misije, u kontekstu rastućih tenzija sa Iranom.
Oko 50 ukrajinskih nevladinih organizacija uputilo je zahtev ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom da ne raspisuje referendum o mogućim teritorijalnim ustupcima, upozoravajući da bi rezultat mogao imati ozbiljne političke posledice, prenose međunarodni mediji.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
"FEST intro" je uvod u filmski festival FEST koji će se održati na jesen, a večeras su na programu dva filma: "Čarobnjak iz Kremlja" i "Plavi mesec", izjavila je gradska sekretarka za kulturu, Jelena Medaković.
U emisiji „Specijal o Katarini Velikoj“, koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, voditeljka Olivera Miletović razgovarala je sa književnicom i publicistkinjom Janjom Todorović o istorijskoj ulozi ruske carice Katarine Velike i njenom uticaju na širenje i jačanje Rusije.
Kuća slavnih rokenrola objavila je listu nominovanih za 2026. godinu, a na spisku se nalazi 17 velikih imena svetske muzičke scene, među kojima su Maraja Keri, Fil Kolins, Lorin Hil i bend Ajron Mejden, kao i latino zvezda Šakira .
Za prvu nedelju Vaskršnjeg posta, kada se posti na vodi, možemo uživati u laganom posnom kolaču koji se brzo priprema i ne zahteva skupe ili retke sastojke.
Samsung je zvanično predstavio novu Galaxy S26 seriju 25. februara 2026. godine na Galaxy Unpacked događaju, uključujući modele Galaxy S26, Galaxy S26+ i Galaxy S26 Ultra.
Pevačica Goca Tržan oglasila se nakon što su se na internetu pojavili tekstovi u kojima se njen lik i ime zloupotrebljavaju za promociju preparata za mršavljenje, sa kojima, kako ističe, nema apsolutno nikakve veze.
Pevač Nikola Rokvić i njegova supruga Bojana Barović, danas imaju razloga za slavlje - njihov sin Simeon puni sedam godina, te su se oglasili tim povodom.
Pevač Darko Lazić je sa suprugom Katarinom i jednogodišnjom ćerkom Srnom otputovao na Maldive, gde se sinoć odvijala prava drama, kada je devojčica zaključala kuću u kojoj borave.
Bivši rijaliti učesnik Dejan Dragojević, koji je tokom braka sa bivšom ženom Dalilom prešao u muslimansku veru, otišao je na još jedno islamsko putovanje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar