BJELOGRLIĆU ĆE SE SUDITI U BEOGRADU! Prebijanje Gage Antonijevića, niško pravosuđe ustupa Prvom osnovnom sudu!
Podeli vest
Kako nam je potvrđeno u Osnovnom sudu u Nišu, ova pravosudna institucija predložila je da dalje postupanje u ovom predmetu preuzme beogradsko pravosuđe
Glumcu Draganu Bjelogrliću, protiv koga je 26. novembra Osnovno javno tužilaštvo u Nišu podiglo optužni predlog zbog krivičnog dela nasilničkog ponašanja i zatražilo zatvorsku kaznu od šest meseci, najverovatnije će se suditi u Beogradu.
Osnovno javno tužilaštvo u Nišu podiglo je optužni predlog protiv Dragana Bjelogrlića za krivično delo nasilničko ponašanje član 344 stav 2 Krivičnog zakonika i predložilo kaznu zatvora od šest meseci – potvrđeno je u ovoj pravosudnoj instituciji.
26.11.2021
12:01
Kako nam je potvrđeno u Osnovnom sudu u Nišu, ova pravosudna institucija predložila je da dalje postupanje u ovom predmetu preuzme beogradsko pravosuđe.
- Sudija pojedinac u tom predmetu predložio je da Vrhovni kasacioni sud odredi Prvi osnovni sud u Beogradu kao mesno nadležan, iz razloga celishodnosti shodno odredbama člana 33 Zakonika o krivičnom postupku – saopšteno je iz ove pravosudne institucije.
Kako se navodi u članu zakona na koji se pozvao Osnovni sud, na predlog sudije za prethodni postupak, sudije pojedinca ili predsednika veća, Vrhovni kasacioni sud može za vođenje krivičnog postupka odrediti drugi stvarno nadležan sud ako je očigledno da če se tako lakše sprovesti postupak ili postoje drugi važni razlozi.
Mada se mesna nadležnost zasniva po mestu izvršenja krivičnog dela, Zakonik o krivičnom postupku predviđa tzv. „delegaciju nadležnosti“, odnosno mogućnost da se postupanje ustupi drugom sudu. Ovo se prvenstveno čini kada su izvršilac, oštećeni, svedoci ili drugi učesnici krivičnog postupka iz drugog mesta, što je ovde slučaj, čime se štedi na troškovima ali i efikasnije se vodi postupak.
Predlog stigao od odbrane?
Nezvanično, predlog za delegaciju nadležnosti stigao je od Bjelogrlićeve odbrane, ali ovu informaciju nismo uspeli da potvrdimo kod njegovog advokata Gorana Draganića jer nam je rečeno da nije u kancelariji, a na molbu da nam se javi kada bude u mogućnosti, nije se odazvao.
Bjelogrlić je uhapšen 23. avgusta, neposredno nakon što je u kafeu hotela „Ambasador“ u Nišu, gde su učesnici glumačke manifestacije „Filmski susreti“ bili smešteni, nasrnuo na kolegu Predraga Antonijevića. Režiser je oko četiri sata ujutro pozvao policiju i kazao da ga je glumac tukao. Rekao je da je sedeo u kafe baru kada mu je Bjelogrlić sa kojim je od ranije u lošim odnosima i sa njim vodi i sudske sporove, prišao i zadao mu dva udarca u glavu. Antonijević je nakon udarca ustao, počeli su da se guraju, a tvrdio je da mu je Bjelogrlić navodno pretio i da će ga ubiti.
Nakon sukoba, Dragan je otišao u sobu a Predrag je pozvao policiju. Antonijevićeve navode potvrdila su četvorica svedoka koja su bila u kafeu u vreme sukoba. Bjelogrlić nije negirao da je udario kolegu, ali se branio ističući da ga je čitave večeri provocirao, nazivao pogrdnim imenima te da mu je dok je prolazio kraj njegovog stola kazao da se čudi što još nije u zatvoru, pa je zbog toga tako burno reagovao. Režisera je Hitna pomoć odvezla u Urgentni centar Univerzitetskog Kliničkog centra u Nišu gde je ustanovljeno da ima lake telesne povrede u vidu nagnječenja poglavine i modrice ispod levog oka.
Foto: D. K.
Bjelogrlić se brani da je bio isprovociran
Nakon saslušanja u Osnovnom javnom tužilaštvu u Nišu, Bjelogrlić se obratio novinarima.
- Žao mi je što sam naseo na grozne provokacije gospodina Antonijevića koje traju više od godinu i po dana. Žao mi je što se gospodin Antonijević ne znam zašto, pojavio baš u trenutku kada sam imao dve veličanstvene premijere. Žao mi je što nisam izdržao da dostojanstveno ignorišem njegove grozne provokacije, što sam dozvolio da ovo baci senku na ova dva divna događaja. Žao mi je što sam to uradio. Uvek sam se pitao zašto volim ovaj grad, shvatio sam da je to zato što je i u najtežim trenucima ovaj grad uz mene. Zahvaljujem se tužilaštvu što su bili profesionalni, što nisu podlegli pritiscima, što sam uspeo da objasnim šta se zaista desilo, jer ništa nije bilo onako kako su pisali režimski tabloidi – rekao je tada popularni glumac i reditelj.
Predrag Antonijević je tvrdio da ga je Bjelogrlić divljački izudarao.
- Nisam mogao da se pomerim, praktično sam ležao... Nismo imali verbalni kontakt pre toga, bio sam vreća za udaranje, nisam imao šanse da se pomerim. Šta sam mogao da uradim – rekao je reditelj.
Optužio je glumca da je napad na njega usledio jer ga je razotkrio nakon što mu je navodno nudio mito.
Foto: Privatna arhiva
Bjelogrlićev advokat Goran Draganić isticao je da su veštačenja pokazala da njegov klijent nije bio ni pod uticajem alkohola ni psihoaktivnih supstanci, kao što su preneli neki mediji.
Dragan Bjelogrlić je neposredno pre optuženja, ponudio tužilaštvu da plati 100.000 dinara u humanitarne svrhe radi primene načela odlaganja krivičnog gonjenja, ali je niško tužilaštvo njegov predlog odbilo i optužni predlog uputilo sudu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Tužilac
pre 3 godine
Sramota i očigledno nameštanje da bude oslobođen. Naime, čak i vrapci na granama znaju da je Prvi osnovni sud u Beogradu stecište i leglo žutih sudija, otvoreno naklonjenih i povezanih sa Đilasom i žutom opozicijom. Pošto je Bjelogrlić "njihov" elitni, visoko pozicionirani jurišnik i glasnogovornik, nije teško zaključiti da se sprema njegova abolicija i oslobađanje sa zgodnim obrazloženjem.
Osnovno javno tužilaštvo u Nišu podiglo je optužni predlog protiv Dragana Bjelogrlića za krivično delo nasilničko ponašanje član 344 stav 2 Krivičnog zakonika i predložilo kaznu zatvora od šest meseci – potvrđeno je u ovoj pravosudnoj instituciji.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
Mario Martinović (30), vlasnik firme AutoCorner AB iz Varberga, nalazi se na Interpolovoj crvenoj poternici zbog sumnje da je prevario više švedskih kreditnih i leasing kompanija za ukupno 440.000 evra.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Frizerka na TikToku otkrila je neverovatno jednostavan postupak koji, kako tvrde mnogi, čini kosu lepšom, mekšom i znatno manje masnom, a oduzima manje od 10 sekundi.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar