BELIVUK JE MISTERIOZNU SLOVENKU PLATIO VIŠE OD MILION EVRA ZA CINKARENJE! Otkrivene tajne slovenačke čelije kavačkog klana!
Podeli vest
Službenica tužilaštva Slovenije Tanja T. dve godine je, a sumnja se i duže, odavala strogo poverljive službene informacije ekipi Veljka Belivuka i "kavačkom klanu", koji je 5,6 miliona evra od droge i oružja prebacio iz Španije u Beograd
Ova žena je, takoreći, bila logistička podrška svirepog klana preko njegove slovenačke ćelije koja je "pala" u maju mesecu, a kojom je upravljao Filip Vrzić. Ona je nastala 2018. po nalogu Podgoričanina Milana Vujotića i Igora Božovića, piše Srpski telegraf.
U Višem sudu u Beogradu održano je ročište Damiru Ibrahimoviću, rođaku Veljka Belivuka, za ubistvo svog najboljeg prijatelja Ivana Trifunovića 14. januara ove godine na Novom Beogradu
22.12.2021
13:47
U slovenačkom ogranku "kavčana", osim najbrojnije ekipe Slovenaca, bilo je i Bosanaca, Crnogoraca, Hrvata i ljudi iz Srbije. U "istorijskoj" akciji policija uhapsila je oko 60 osoba, osumnjičenih da su članovi ovog zloglasnog klana
U zamenu za novac, nakit i druge vrednosti, koji zbirno premašuju i milion evra, prema nezvaničnom saznanju lista, Slovenka je pre hapšenja preko tajne aplikacije Skaj i kriptovanih poruka dojavljivala svom partneru, a on dalje klanu Belivuk-Miljković sa saradnicima, sve što bi im pomoglo u njihovom prljavom biznisu i tako ih upozoravala na opasnosti i postupke koji se vode protiv članova zloglasnog klana. Zahvaljujući korumpiranoj službenici slovenačkog tužilaštva deo slovenačkog ogranka "kavčana" je izbegao hapšenje u maju i umakao policiji jer im je dojavila da se spremaju pretresi.
Foto: MUP
- Tanja je za velike pare odavala informacije do kojih je dolazila kao zaposlena u Specijalizovanom državnom tužilaštvu (SDT) Slovenije u periodu od skoro dve godine. Ona je koristila službeni položaj i zloupotrebila poziciju da kriminalnom klanu Veljka Belivuka preko slovenačkog ogranka "kavčana" obezbedi zaštitu i da im pruži informacije iz istrage o njima i krivičnim postupcima koji se pokreću ili vode protiv njih.
Takođe se sumnja da je uhapšena Slovenka uticala i na još nekoliko državnih službenika, praveći s njima mrežu za pomaganje kriminalcima u trgovini drogom. Njenim hapšenjem otvorila se tajna istraga i protiv više lica s kojima je sarađivala. Pored toga, istražuje se i poreklo njene imovine, kao i imovine njenog partnera, ali i njihovi računi koje su, prema pretpostavci, otvarali na imena srodnika. Ta istraga je i dalje u toku - kazao je izvor lista blizak slovenačkim istražnim organima.
Novac od prodaje droge nosili Nevolji u Beograd
Krtice "kavčana" u slovenačkom tužilaštvu omogućile su i da profunkcioniše kanal Španija-Slovenija-Srbija za transport novca od trgovine drogom do Belivukove ekipe u Beogradu. Kuriri su na redovnim kamionskim rutama prenosili manje količine novca.
- Nekolicina je ipak uhapšena u akciji slovenačke policije. Priznali su da su prenosili po od 30.000 do 50.000 evra do Beograda, a slovenački istražitelji su prikupili podatke prema kojima je do Belivuka stiglo ne manje od četiri miliona, a možda i celih šest miliona evra - objašnjava sagovornik.
Reč je o parama koje su zarađene od prodaje droge pristigle iz Južne Amerike brodovima do Španije. Deo droge završavao je i u Holandiji i Nemačkoj, a novac se slivao nazad u Sloveniju, pa u Srbiju.
Foto: MUP
Kuriri nagrađivani po cenovniku
Slovenački istražni organi su otkrili da je član "kavačkog klana" bio i srpski državljanin Miloš Miljković, na skaju Džon Dere, čiji zadatak je bio da prevozi drogu i novac. Od 8. decembra 2019. do početka jula 2020. zaradio je najmanje 33.100 evra. Za prebacivanje kilograma kokaina širom Slovenije klan je kurire plaćao po 250 evra. Za prebacivanje kilograma kokaina iz Slovenije do Splita plaćali su po 900 evra, do Minhena 1.000, a do Štutgarta 1.250 evra.
Slovenačka ćelija kavčana na sudu tokom frebruara
Zbog šverca 790 kilograma kokaina, 2.249 kilograma konoplje, 96 kilograma hašiša, 10 kilograma heroina i 30 litara amfetamin baze, u maju ove godine, privedeno je 64 osumnjičenih uporedo s pretresima na 23 lokacije na području Ljubljane, Kranja, Maribora i Kopra. Tužilaštvo Slovenije podiglo je posle toga optužnicu protiv 24 osobe.
Prema navodima slovenačkih medija, dve osobe su pristale da budu svedoci-saradnici koji će svedočiti u daljem postupku protiv ove grupe da bi sebi obezbedili manje kazne. Navode i da je jedna od njih odlučila da progovori kada je od nje zatraženo da ubija ako bude trebalo. Tužilaštvo Slovenije za pohapšene članove grupe traži visoke kazne zatvora, a sudski proces bi trebalo da počne u februaru.
I ova ekipa imala je, kao i ostali "kavčani", nadimke na kriptovanim skaj telefonima. Jedan od šefova Klemen Kadivec imao je imena Sandmen, Tom Ford i Mr Fantastik, Marko Škrebec bio je Koko, a Darko Nevzatović - Goust i Kasper.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu održano je ročište Damiru Ibrahimoviću, rođaku Veljka Belivuka, za ubistvo svog najboljeg prijatelja Ivana Trifunovića 14. januara ove godine na Novom Beogradu
Informer je došao u posed dokumenta s tajnog sastanka na Filozofskom fakultetu u Beogradu, kom je prisustvovala i grupa profesora, a na kom su se oni, verovali ili ne, otvoreno bavili politikom, dogovarali izbornu kampanju i naredne blokaderske poteze.
Arapske zemlje Persijskog zaliva uputile su Iranu poslednje upozorenje zbog napada na njihovu teritoriju i zapretile odgovorom ukoliko se udari nastave, izjavio je ministar spoljnih poslova Turske Hakan Fidan.
Nakon skupa na kojem je bilo 70.000 građana u beogradskoj Areni, a koji je organizovala Srpska napredna stranka (SNS), tajkunski i opozicioni mediji počeli su da pišu da je na skup došla ucenjena grupa građana.
Dragan Đilas, tajkun i lider opozicione Stranke slobode i pravde, gostovao je u Utisku nedelje gde je pokazao da ni među opozicijom i blokaderima odavno ne cvetaju ruže.
Više od 70.000 građana okupilo se juče u Areni kako bi pružilo podršku predsedniku Vučiću. Ipak, ovaj skup zasmetao je protivnicima države i pojedinim tabloidnim medijima, koji su na različite načine pokušavali da isprovociraju okupljene
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić zahvalio se građanima Srbije što su sačuvali Srbiju, deleći na društvenoj mreži Instagram video sa jučerašnjeg velelepnog skupa u Beogradu.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Najprodavaniji hečbek kompanije "Reno" u Evropi jeste "klio", a nova verzija donosi sofisticirani dizajn i napredne hibridne tehnologije, tako da je već omiljeni automobil potpuno osvežen za novo doba. Njegova cena iznosi oko 19.000 evra.
Medicinski radnici Filip i Amer su u selu Đapanov Grob, kod Bijelog Polja, uspešno pomogli trudnici da se porodi kod kuće. Ona je na svet donela zdravog dečaka.
Geopolitički odnos snaga sve se vidljivije pomera u korist Moskve, a Rusija se trenutno nalazi u stabilnijoj i povoljnijoj poziciji nego ranijih godina, ocenjuje italijanski portal L’Antidiplomatico, pozivajući se i na procene pojedinih ukrajinskih analitičara.
Iranska revoluciona garda (IRCG) saopštila je da je u okviru najnovijeg talasa operacije lansirano ukupno 54 rakete, i prvi put četiri jedinice strategijske rakete "Sadžil".
Ormuski moreuz je širok samo 38 kilometara i okružen pustinjama, ali predstavlja jedan od najvažnijih trgovačkih pravaca u svetu kroz koji svake godine prolazi oko 40.000 tankera i trgovačkih brodova.
Pevač Savo Perović osvrnuo se na situaciju kada su se Luna Đogani i Marko Miljković našli zaglavljeni na Maldivima usled eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar