Više tužilaštvo u Užicu naložilo je obdukciju tela Jovane Marjanović (54) iz Niša, koja je pronađena posle pet dana pretrage mrtva u šumici kraj potoka u polju Tić na Zlatiboru
V.d. višeg tužioca Pavle Markićević potvrdio je da na telu nije bilo nikakvih vidljivih povreda.
- Naložena je obdukcija tela Jovane Marjanović, a rezultate će biti ili večeras ili ujutru. Trebalo bi da se urade toksikološke analize, a za njihov rezultat potrebno je neko vreme. Inače, spoljnim pregledom na telu nije bilo vidljivih povreda. Pored tela je nađena flaša alkoholnog pića, na kojoj je pisalo „dunjovača“ i nekoliko blistera sa različitim tabletama za smirenje – rekao je Markićević.
Obdukcija i dodatne istražne radnje će utvrditi pravi uzrok smrti, odnosno da li je reč o samoubistvu.
Tražili je 5 dana
Jovana Marjanović je nestala u sredu, 22. decembra, kada je oko 20 časova izašla iz stana na Zlatiboru, u kojem je živala sa jednim muškarcem. Bila je nedostupna cele noći i ujutru je taj muškarac prijavio policiji njen nestanak. Malo kasnije je aktiviran njen mobilni telefon. Utvrđeno je da je telefon nađen u cevima preko puta benzinske pumpe blizu kružnog toka na Zlatiboru, oko 2,5 km od stana. Uključio ga je radnik, koji je našao telefon.
Od tada kreće neprestana potraga za Jovanom Marjanović, a njene ćerke su uputile javnosti apel da im pomognu da pronađu njihovu majku. I majci su poslale poruku, da će se rešiti svi problemi, da ne brine, samo da bude živa i zdrava.
Telo pronašli mladići Narodne patrole
Telo je pronađeno nakon pet dana pretrage Zlatibora i pronašlo ga je sedam mladića iz Narodne patrole Užice, koji su se odazvali pozivu. Prema njihovim izjavamo okolo nije bilo mnogo tragova, kao i da je izgeldala kao da se smrzla.
- Dragi prijatelji, pronašli smo mamu, nažalost napustila nas je zauvek. Najdivnija žena na svetu, anđeo... Ostaćeš i našem srcu zauvek najvoljenija, najmilija majko moja - stoji u upućenoj poruci.
Iako se utvrdi da je reč o samoubistvu, ostaje mnoga pitanja zašto se odlučila na taj čin, što je otišla 3,5 km od stana i da je niko ne nađe, oktud u potoku i mnoga druga.
Više tužilaštvo u Užicu naložilo je obdukciju tela Jovane Marjanović (54) iz Niša, koja je pronađena posle pet dana pretrage mrtva u šumici kraj potoka u polju Tić na Zlatiboru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više tužilaštvo u Užicu naložilo je obdukciju tela Jovane Marjanović (54) iz Niša, koja je pronađena posle pet dana pretrage mrtva u šumici kraj potoka u polju Tić na Zlatiboru.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
Nenad Rašković iz sela Dren u opštini Zubin Potok, kojeg su brutalno pretukli pripadnici takozvane kosovske policije, transportovan je danas iz Kliničko-bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici u UKC u Beograd, gde će nastaviti lečenje.
Dunav se kod Beograda povukao toliko da prizori sa obale izgledaju gotovo nestvarno. Meštani beogradskog naselja Batajnica ne pamte da se ovako nizak vodostaj Dunava tako dugo zadržao.
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije apelovalo je danas na građane da budu oprezni zbog sve učestalije pojave krivičnih dela prevara putem telefonskih poziva, kao i da svaki sumnjivi slučaj bez odlaganja prijave policiji.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa spremna je da potroši najmanje 900 miliona dolara (780 miliona evra) za građevinske projekte na imanju Bele kuće, pokazuje dokumentacija projekta.
Planovi Ursule fon der Lajen, predsednika Evropske komisije, za brzi prijem Ukrajine i drugih zemalja kandidata u Evropsku uniju mogli bi da budu ugroženi ukoliko ne uspe da ubedi sve zemlje EU da odobre nova pravila proširenja, prenose mediji, pozivajući se na visoke evropske zvaničnike.
Ukrajina je preko NATO mehanizma za reagovanje u vanrednim situacijama zatražila međunarodnu pomoć za jačanje kapaciteta za humanitarno razminiranje i uklanjanje eksplozivnih sredstava, saopštio je danas NATO.
Ajmokac je jedno od onih starinskih jela koje mnoge vraća u vreme kada se kuvalo jednostavno, ukusno i bez mnogo trošenja. Pravio se širom domaćinstava, a zbog pristupačnih sastojaka i brze pripreme bio je čest izbor za porodični ručak.
Izbor između drvene i plastične daske za sečenje česta je dilema u gotovo svakoj kuhinji. Iako se plastične daske često koriste u profesionalnim kuhinjama, kuvar poznat kao šef Džoši smatra da je za svakodnevnu upotrebu kod kuće ipak bolja drvena daska.
Kejli Kilion (29) i njen suprug Kodi Nelson (32) upoznali su se i započeli vezu dok su živeli u Los Anđelesu. Samo nekoliko meseci kasnije krenuli su u neobičnu avanturu koja ih je odvela širom sveta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.