Nebriga majke koja je na sopstvenu ruku lečila trogodišnje dete od opekotina, što je rezultovalo njegovom smrću, i dalje je tema o kojoj priča ceo Niš
Zoran Jović, direktor Centra za socijalni rad "Sveti Sava" u Nišu, oglasio se danas nakon smrti trogodišnjeg dečaka u tom gradu.
Majka dečaka, Nišlijka T. S. (32), je uhapšena zbog zapuštanja i zlostavljanja maloletnog lica, nepružanja pomoći i kršenja porodičnih obaveza što je dovelo do smrti njenog trogodišnjeg sina, i danas će biti saslušana pred Osnovnim javnim tužilaštvom.
Jović je istakao je da su preduzeli sve mere kako bi pružili bezbednost ostaloj deci.
- Naš radnik je bio u policijskoj stanici po pozivu MUP nakon što se dogodio nesrećni slučaj. Porodica u kojoj je nastradalo dete je korisnik Centra za socijalni rad, a naš je prioritet da pružimo bezbednost ostaloj deci. U prvom momentu je procena takva da deca budu kod bake, koja je i ranije učestvovala u njihovom odgajanju. Odneta je sva pomoć, mleko, pelene... – navodi direktor Jović.
Dežurni radnik Centra svaki dan obilazi porodicu i prema njegovim navodima, sve je u redu.
- Najstarija devojčica (11), iako je živela sa osumnjičenom Tamarom, nije njena ćerka, već rođena sestra, Draganina ćerka. Nakon incidenta, Draganu su posetila dva psihologa kako bi utvrdili da li ona može da se stara o deci, obavili su razgovor sa njom, jer je ova tragedija sigurno i nju dotakla. Danas ćemo obaviti razgovor i videti šta dalje sa decom – naveo je direktor Centra za socijalni rad...
T.S. je određeno policijsko zadržavanje od 48 sati zbog sumnje da je odgovorna što se njen sinčić u petak u njihovoj kući u naselju Apelovac, popario vrelom vodom u kupatilu, a nije ga odvela lekaru pa je dete nekoliko sati kasnije preminulo.
Krivična prijava podneta je i protiv njene majke D.T. koja je bila u kući kada je došlo do teškog povređivanja mališana. Ona nije lišena slobode, a Centar za socijalni rad poverio joj brigu o ostalo dvoje unučadi, četvoromesečnoj bebi i četvorogodišnjoj devojčici, do donošenja odluke o njihovom daljem zbrinjavanju.
Krivični zakonik za delo za koje se T.S. sumnjiči predviđa kaznu zatvora od jedne do osam godina. Međutim, može se lako dogoditi da ona bude oslobođena krivice, jer se takva mogućnost predviđa u posebnim slučajevima. Kako se navodi u članu 58. ovog zakonskog akta, „sud može osloboditi od kazne učinioca krivičnog dela učinjenog iz nehata kad posledice dela tako teško pogađaju učinioca da izricanje kazne u takvom slučaju očigledno ne bi odgovaralo svrsi kažnjavanja“.
Nišlijka T. S. (32) koja je uhapšena zbog zapuštanja i zlostavljanja maloletnog lica, nepružanja pomoći i kršenja porodičnih obaveza što je dovelo do smrti njenog trogodišnjeg sina, danas će biti saslušana pred Osnovnim javnim tužilaštvom
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nišlijka T. S. (32) koja je uhapšena zbog zapuštanja i zlostavljanja maloletnog lica, nepružanja pomoći i kršenja porodičnih obaveza što je dovelo do smrti njenog trogodišnjeg sina, danas će biti saslušana pred Osnovnim javnim tužilaštvom
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno izlaze na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedoče o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Sve dublje podele potresaju blokaderski pokret, a nezadovoljstvo među njihovim pristalicama postaje sve vidljivije na društvenim mrežama. Sa blokaderskih naloga na mreži Iks stižu poruke razočaranja i otvorene kritike na račun studenata koji su mesecima bili zaštitno lice protesta.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević obišao je Topolu gde je razgovarao sa građanima, istakavši da blokaderi ne mogu da dekodiraju i da nam neće zabraniti da pišemo ćirilicom, verujemo u crkvu i postujemo trobojku.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom izveštavanja pojedinih crnogorskih medija o učešću predsednika Srbije Aleksandar Vučić na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan održanom u Tivtu.
Nacionalni savet crnogorske nacionalne manjine izražava zabrinutost zbog atmosfere tenzija, podela i optužbi koja je poslednjih dana pratila posetu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića Crnoj Gori.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Vojska Srbije premostila je Veliku Moravu kod Svilajnca pa je tako pontonskim mostom Resavski kraj ponovo direktno povezan za Koridor 10 za putnička vozila, motore i pešake.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Domaći sladoled pravi se bez mašine za sladoled, a dobija se bogata, kremasta tekstura i dva različita sloja, jedan vazdušast od belanaca i jedan kremasti od žumanaca.
Pojedine rase mačaka imaju težak temperament i znaju da budu agresivne, ako neko dođe u njihov dom bez jasne dobrodošlice. Nakostreše se, sikću, jure i napadaju.
Pevačica Mina Kostić već nekoliko dana je na psihijatrijskom lečenju na klinici "Laza Lazarević", a ovu situaciju sada je prokomentarisala njena koleginica Nadica Ademov.
Pevač Saša Kovačević juče je izgovorio svojoj izabranici Zorani Tasovac sudbonosno "da" posle devet godina veze, a sada otkrivamo sve detalje tajnog venčanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar