• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/S.K.

22.02.2022

17:37

ČETIRI GODINE ROBIJE ZEMUNCU! Nosio skoro kilogram eksploziva "za opasnog čoveka", nikad nije otkrio njegov identitet

Vesti

ČETIRI GODINE ROBIJE ZEMUNCU! Nosio skoro kilogram eksploziva "za opasnog čoveka", nikad nije otkrio njegov identitet

Podeli vest

Viši sud u Novom Sadu osudio je na četiri godine zatvora Đorđa Markova (28) iz Zemuna, koji je 5. aprila prošle godine u novosadskom naselju Detelinara nosio minsko-eksplozivnu napravu velike razorne moći sa daljinskim aktiviranjem

Markov je osuđen za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, dr?anje, no?enje i promet oružja i eksplozivnih materija, a tužilaštvo je za njega tražilo kaznu od osam godina zatvora.

Ovaj Zemunac je uhapšen kada je pokušao da ranac, u kome je bilo 968 grama eksploziva velike razorne moći, ostavi u zgradi u kojoj živi bivši policajac Dalibor Bogdanović Boća, koji je bio i ranije meta napada.

Markov je na suđenju priznao da je nosio paket za "opasnog čoveka" čiji identitet ne sme da otkrije, kako bi mu otpisao dug od 50.000 dinara.

- Mislio sam da je reč o nekoj ukradenoj robi. Iz svetlarnika lifta sam uzeo paket, a po izlasku me policija zaustavila i legitimisala i rekao sam da u rancu nosim paket i da je možda droga, a možda i eksploziv - rekao je Markov.

Foto: printscreen

 


Inače, Dalibor Bogdanović Boća je već nekoliko puta bio na meti napadača, a maja 2019. teško je povređen u eksploziji bombe koja je bila podmetnuta pod njegov automobil, kada mu je amputiran deo noge. Boći se, zajedno sa još četvoricom, sudi za otmicu Gorana Cvijetića iz Budisave, a trenutno se nalazi u bekstvu zbog pokušaja ubistva prvookrivljenog u tom postupku Gorana Kovačevića Goranca i za njim je raspisana Interpolova poternica.

Markovu je produžen pritvor do upućivanja na izdržavanje kazne.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Nova bruka predsednika VST Branka Stamenkovića: Ne zna Ustav i piše predsedniku Ustavnog suda da mu ga pojasni
Politika

Nova bruka predsednika VST Branka Stamenkovića: Ne zna Ustav i piše predsedniku Ustavnog suda da mu ga pojasni

Predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST ) Branko Stamenković ponovo je pokušao da opstruiše izvršenje odluke Ustavnog suda povodom tužilačkih izbora za članove VST iz reda javnih tužilaca pa se lično obratio predsedniku Ustavnog suda dopisom kojim traži da mu pojasni na osnovu kog zakonskog propisa može nalog navedene odluke Ustavnog suda da sprovede u delo, jer je u nedoumici.

26.03.2026

13:06

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set