Sve su veće sumnje da je telo u raspadu izvučeno iz Dunava kod Kostolca jedna od žrtava kriminalnog klana Veljka Belivuka. Novinari Informera došli su do fotografije ostataka koja izgleda jezivo. Patika sa tela podseća na one koje je nosio nestali Jovo Kecman, za koga se sumnja da je jedna od žrtava klana Veljka Belivuka
Obdukcija delova tela koji su u petak nađeni u Dunavu kod Požarevca biće ipak obavljena narednih dana kada bi veštak mogao da se izjasni o detaljima koji bi razotkrili o kome je tačno reč.
U pitanju su delovi donjih ekstremiteta i kičme, bez gornjih ekstremiteta. Prema izgledu ostataka ne može sa sigurnošću da se tvrdi, međutim, indicije policije su da je u pitanju muškarac, srednjih godina i krupnije građe.
Na ostacima su vidljive povrede, kolena su polomljena, po čemu se može naslutiti da je osoba mučena pre smrti.
Foto: N.Š.
Pronađeni ostaci u Dunavu
Ovo bi, prema opisu odgovraralo i potencijalnim žrtvama Veljka Belivuka, za kojima se još traga. Među potencijalnim žrtvama nekoliko nestalih, za čije ubistvo nisu pronađeni dokazi u skaj telefonima osumnjičenih.
Podsetimo, pre tačno godinu dana Informer je došao do saznanja iz istrage da su pripadnici mafijaškog klana Veljka Belivuka, zvanog Velja Nevolja, komadali su leševe ubijenih u 'štek' kući u Ritopeku, a zatim su delove tela vezivali za betonske blokove i bacali ih u Dunav!
Ronioci Žandarmerije zbog toga su pretraživali dno Dunava, u potrazi za dokazima zločina, ali nisu imali mnogo uspeha. Ipak, potraga se nastavila.
Neke od žrtava su, kako su naveli pripadnici klana koji su odlučili da sarađuju sa policijom, nakon ubistva mleli u mašini za meso, pa onda stavljali u džakove, koje su izručivali u Dunav, te je njihove posmrtne ostatke nemoguće pronaći. No, neke su "samo" ubijali, komadali i bacali u Dunav, pa je ovo možda baš jedna od žrtava klana!
Ono što je posebno "zapalo za oko", uvidom u fotografije izvlačenja tela iz vode je sledeće: Neverovatna podudarnost patike pronađene na izvučenom telu sa patikama fitnes instruktora Jova Kecmana, za kojeg se sumnja da je još jedna od Belivukovih žrtava! Iako na fotografiji iznad patike izgledaju izuzetno tamne, skoro crne, pretpostavlja se da je to zbog dugog stajanja tela u vodi, te da su one, zapravo tamno plave (što se iz određenih uglova vidi). Veoma slične kao one na Kecmanovim nogama, na jednoj od poslednjih fotografija pre nestanka.
Obdukcija delova tela koji su u petak nađeni u Dunavu kod Požarevca biće ipak obavljena narednih dana kada bi veštak mogao da se izjasni o detaljima koji bi razotkrili o kome je tačno reč
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Obdukcija delova tela koji su u petak nađeni u Dunavu kod Požarevca biće ipak obavljena narednih dana kada bi veštak mogao da se izjasni o detaljima koji bi razotkrili o kome je tačno reč
Ukrajinskim telegram kanalima širi se tvrdnja da je Rusija zvanično upozorila SAD i partnere da će između 11. i 14. juna izvesti udar „orešnikom“ po Ukrajini, ali za sada nema javne potvrde da je takvo upozorenje zaista objavljeno.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski upozorio je građane Ukrajine da narednih dana ne ignorišu vazdušne uzbune zbog mogućeg lansiranja ruskih raketa "orešnik".
Novinarka Ljiljana Smajlović gostovala je na Euronews-u kod Minje Miletić, gde je između ostalog govorila i o taktici blokadera usmerenoj na ljude koji odbijaju da se politički opredele.
"ProGlasovci" su u Minhenu organizovali skup na kom su govor držali Gojko Božović, Marko Šelić Marčelo, Sofija Mandić, Nina Janković i Andrija Kuzmanović.
"ProGlas" je organizovao svoju tribinu večeras u Minhenu u Nemačkoj, a pored slabe posete, ostaće upamćen i po izjavi jednog čoveka koji tvrdi da jedna stranka stoji iza toga.
Crna Gora najveći je srpski poraz u 20. veku jer tamo smo zbog jugoslovenstva i beogradske uskogrudosti izgubili od jedne klike koju ne podržava ni 250.000 birača, piše profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Čedomir Antić za "Kompas".
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Kinesko Ministarstvo državne bezbednosti upozorilo je da strane obaveštajne službe koriste sve neobičniju opremu za špijunažu na moru, od detektorskih bova i jedrilica na talase do morskih životinja opremljenih senzorima.
Rusija testira nove sposobnosti u svemiru koje bi mogle da ometaju GPS signal iznad Evrope, pišu zapadni mediji, pozivajući se na istraživanje stručnjaka sa Univerziteta Teksas u Ostinu i Univerziteta Stanford.
Rusija i Indija nastavljaju da produbljuju svoje strateško partnerstvo, a iz Moskve stižu poruke o visokom nivou međusobnog poverenja i saradnje. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov posebno je istakao ulogu indijskog premijera Narendre Modija.
Potpisivanjem ugovora vrednog 20 miliona dinara, Ministarstvo kulture je kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" omogućilo Apatinu izgradnju kompletnih instalacija i završne građevinsko-arhitektonske radove na Kući "Turski", odnosno budućem apatinskom muzeju.
Glumica Ivana Dudić ozbiljno je zabrinula sve svoje pratioce na društvenim mrežama kada je objavila fotografiju na kojoj se jasno vide jezive modrice i ogrebotine po celom licu.
Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.
Numerologija brojevima pripisuje posebno značenje, a među njima se izdvajaju 3, 6 i 8, za koje se veruje da privlače ljubav, sreću i finansijski uspeh.
Tokom leta klima radi punom snagom, a u njenoj unutrašnjosti se gomilaju vlaga i nečistoće. Srećom, mnogi modeli imaju opciju koja olakšava održavanje uređaja.
Melanija Tramp pojavila se u Vašingtonu u elegantnom izdanju koje je, po mišljenju mnogih, još jednom potvrdilo zašto važi za jednu od najbolje obučenih žena na političkoj sceni.
Pevačica Anabela Atijas na koncertu "Veče devedesetih" pojavila se u crnom kombinezonu od lateksa preko kojeg je imala prebačenu zmiju, dok su joj grudi bile u prvom planu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.