Čabi Deru potvrđeno 40 godina zatvora za ubistvo Nebojše Markovića, Alanu Cigleru ukinuta presuda
Prvostepenom presudom beogradskog Višeg suda na 40 godina zatvora osuđen je Čaba Der, koji je označen kao neposredni izvršilac zločina, dok je njegovom prijatelju Alenu Cigleru izrečena kazna od četiri godine robije, jer mu je, kako je utvrđeno, pomogao u bekstvu, pošto ga je odvezao automobilom nakon izvršenog zločina.
Cigler je bio optužen za saizvršilaštvo u teškom ubistvu, ali je sudsko veće prihvatilo njegovu odbranu da nije znao da će Der da ubije Markovića. Der nije prisustvovao izricanju presude, jer mu se sudilo u odsustvu, pošto se nalazi u zatvoru u Mađarskoj, gde je osuđen na doživotnu robiju za dva ubistva.
Tvrdi se da je u Markovića iz pištolja sa prigušivačem ispalio šest metaka. Četiri su žrtvu pogodila u grudi, vrat, stomak i potiljak.
Plaćeni ubica Čaba Der, koji je u Srbiji nepravosnažno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Nebojše Markovića, pred Apelacionim sudom u Budimpešti počeo je borbu za obaranje presude kojom je u Mađarskoj osuđen na doživotnu kaznu zatvora
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Plaćeni ubica Čaba Der, koji je u Srbiji nepravosnažno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Nebojše Markovića, pred Apelacionim sudom u Budimpešti počeo je borbu za obaranje presude kojom je u Mađarskoj osuđen na doživotnu kaznu zatvora
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je svom političkom kolegi i prijatelju Ivici Dačiću 36 godina rada njegove stranke, Socijalističke partije Srbije (SPS).
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon što je šef naše države Aleksandar Vučić ponovo pozvao političke protivnike na dijalog uoči predstojećih izbora.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević čestitao je danas predsedniku SPS Ivici Dačiću 36 godina od osnivanja Socijalističke partije Srbije (SPS).
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Seme gorkog komorača se koristi u proizvodnji biljnih čajeva, eteričnih ulja, farmaceutskih preparata i različitih začina, a uzgajanje istog može vam doneti zaradu i do 5.000 evra po hektaru.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović u Novom Bečeju zajedno sa predstavnicima kompanije "Lianbo Precision Technology Serbia" i lokalne samouprave obišla je potencijalnu lokaciju za njihovu novu fabriku u industrijskoj zoni.
Dok svet traži razloge za podele, fotografije sa Svetskog prvenstva podsećaju da protivnici mogu da se poštuju, pobednici da zagrle poražene, a najveće emocije da ostanu na terenu.
Rusija nije odustala od namere da formira takozvanu "tampon zonu" na severu zemlje, izjavio je glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Služba bezbednosti Ukrajine (SBU) uništila ruski strateški bombarder Tu-95 na vojnom aerodromu Engels.
Putnik na letu kompanije Turkiš erlajns iz Samsuna u Turskoj ka Diseldorfu uhapšen je nakon što je odbio da sedi pored žene, pozivajući se na šerijatsko pravo, a potom je, prema navodima policije, fizički napao stjuardesu.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Jedan od najpoznatijih matematičkih problema, koji je gotovo 80 godina odolevao najboljim stručnjacima, konačno je dobio rešenje, i to zahvaljujući veštačkoj inteligenciji.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Pevačica Ilda Šaulić godinama je u skladnom braku sa suprugom Bojanom Vučkovićem sa kojim ima ćerku Emu, a danas njihova porodica ima povoda za slavlje jer je njemu rođendan.
Aktuelni učesnici "Elite" Luka Vujović i Aneli Ahmić ponovo su počeli sa iznošenjem prljavog veša iz njihovog odnosa, pa su se sada tako dotakli i finansija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.