• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: kurir.rs/Informer.rs

08.04.2022

17:17

UHAPŠEN U NEMAČKOJ! Srbin sa više lažnih identiteta šokirao policajce

Vesti

UHAPŠEN U NEMAČKOJ! Srbin sa više lažnih identiteta šokirao policajce

Podeli vest

Srpski državljanin (33) uhapšen je u sredu uveče u Nemačkoj, pošto mu je federalna policija, nakon kontrole, pronašla nekoliko ličnih dokumenata sa različitim podacima.

Naime, na autobuskom stajalištu policija je legitimisala Srbina kod kog su tom prilikom pronašli hrvatski pasoš, srpsku vozačku dozvolu i ličnu kartu.

- U toku legitimacije, muškarac je policiji predao hrvatski pasoš, ali su oni odmah posumnjali u verodostojnost dokumenta. U njegovoj torbi pronađen je niz drugi dokumenata, a podaci u njima bili su različiti, a pored svih ostalih pronađena je i zdravstvena knjižica i pasoš Republike Srbije koja je takođe sadržala različite podatke u odnosu na ostala - prenose nemački mediji.

Daljom istragom utvrđeno je da su uvid u lažna dokumenta imale i vlasti u Majncu i Frankfurtu na Majni, a pored toga postoji i nalog za hapšenje od strane javnog tužilaštva u Štutgartu zbog pribavljanja lažnih službenih legitimacija, uz zamenu zatvorske kazne od 90 dana ili uz plaćanje 900 evra, plus troškovi postupka.

Srpski državljanin će odgovarati nemačkim vlastima zbog pribaljanja lažnih službenih legitimacija, falsifikovanja dokumenata i lažnog overavanja, a pored svega vlasi u Drezdenu pokrenule su i istražni postupak zbog višemesečnog neovlašćenog boravka u zemlji.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set