• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Rina

11.04.2022

19:04

NISAM MORALNO IZOPAČENA OSOBA! Oglasio se advokat koji bi trebalo da brani muškarca koji je počinio trostruko ubistvo u Čačku, evo šta je imao da kaže!

Privatna arhiva

Vesti

NISAM MORALNO IZOPAČENA OSOBA! Oglasio se advokat koji bi trebalo da brani muškarca koji je počinio trostruko ubistvo u Čačku, evo šta je imao da kaže!

Dvadesetogodišnjem Iliji G. koji se sumnjiči da je u petak oko 22 časa nožem usmrtio majku, oca i nepokretnog dedu pritvor je produžen na 30 dana, a mladić je tokom prvog saslušanja zatražio da ga brani jedan od najpoznatijih čačanskih advokata, Ivan Čvrkić, koji iza sebe ima na desetine jako teških a dobijenih parnica. Iako je najavio da će osumnjičenog posetiti danas i doneti odluku, advokat navodi da će to biti prolongirano još nekoliko dana

- Zbog prethodno zakazanih obaveza još uvek nisam stigao da odem u pritvor i razgovaram sa osumnjičenim mladićem i najverovatnije ću to učiniti sutra. Imajući u vidu težinu i način izvršenja krivičnog dela i broj žrtava ne radi se o hitnom postupanju - kaže za RINU advokat Čvrkić.

On ističe da ga je osumnjičeni mladić sreo u hodniku dok je bio u prisustvu svog advokata koji mu je dodeljen po službenoj dužnosti i tada je izrazio želju da on bude njegov branilac.

- Pošto nisam imao vremena da razgovaram na hodniku, rekao sam da napiše zahtev, a zatim ću doći da ga posetim i nakon toga doneti odluku. Nisam moralno izopačena osoba i jasno mi je da treba da branim čoveka koji je osumnjičen za trostruko ubistvo i to svojih najbližih i nema ni čoveka, ni advokata kog to veseli. Stoga, svoju odluku ću doneti isključivo nakon što razgovaram sa njim - dodaje poznati čačanski advokat.

Svirepi zločin za koji je osmunjičen Ilija G. dogodio se u čačanskom naselju Atenica, a ovakav krvavi pir ne pamte ni najstariji stanovnici grada na Moravi. Mladića su roditelji već nekoliko puta ranije prijavaljivali za nasilje, pa je u čačanski MUP stigla i unutrašnja kontrola koja proverava rad i postupanje lokalnih nadležnih organa u ovom slučaju.

Komšije ove porodice naglasile su da je osumnjičeni Ilija imao problema sa drogom i da je bio na lečenju, kao i da je upravo novac za opijate bio mogući potencijalni uzrok sukoba između njega i roditelja.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Bruka dovjeka! Mesec dana izdaje: Četiri krvava noža u leđa Srbiji iz Crne Gore
Politika

Bruka dovjeka! Mesec dana izdaje: Četiri krvava noža u leđa Srbiji iz Crne Gore

Za svega mesec dana, vlasti u Podgorici izvele su nezapamćeni udarac i brutalno zabili tri noža u leđa Srbiji i čitavom srpskom narodu! Najpre su sramno izmenili Ustav i ponovo odbili da srpskom jeziku daju status službenog, potom su bezobzirno blokirali inicijativu za povlačenje lažnog priznanja takozvanog Kosova, a kruna bezumlja usledila je kada su sa okorelim ustašama slavili zločinačku "Oluju" i etničko čišćenje Srba!

07.08.2026

22:39

Knežević nastavlja borbu: Pokucaćemo na vrata...
Politika

Knežević nastavlja borbu: Pokucaćemo na vrata...

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević izjavio je danas da će predstavnici te stranke uskoro tražiti od doskorašnjih partnera iz vladajuće većine potpise podrške za interpelaciju o radu šefa diplomatije Ervina Ibahimovića, ističući da Ibrahimović nije mogao da donese odluku o slanju predstavnika Crne Gore na obeležavanje godišnjice hrvatske vojno-policijske akcije "Oluja" bez saglasnosti premijera Milojka Spajića.

07.08.2026

23:56

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set