KAKO SU UBIJENI ALEN KOŽAR I DAMIR HADŽIĆ? Sumnja se da je njihovo ubistvo organizovao DARKO ŠARIĆ IZ ZATVORA !?
Podeli vest
Baranin Alen Kožar (43) i Užičanin Damir Hadžić (45), a za čiju se organizaciju ubistva sumnjiči Darko Šarići, izrešetani su sa 29 metaka u automobilu ispred luksuzne vile na Krfu. Pre njih iste godine u Atini ubijeni su vođa škaljarskog klana Igor Dedović i blizak saradnik Stevan Stamatović
Alen Kožar,vođa barske kriminalne grupe, i Damir Hadžić ubijeni su u julu 2020. godine na ostrvu Krf u Grčkoj. U njih je pucano dok su bili u automobilu kojim su se neposredno pre toga dovezli do vile, kako su objavili grčki mediji.
Najnovija otkrića u vezi istrage povodom hapšenje Darka Šarića navode na zaključak da je iz zatvora koordinirao sa akcijama kriminalnog klana Veljka Belivuka. Uz likvidaciju škaljaraca na Krfu, doveden je u vezu i sa tri ubistva pripadnika istog klana u Crnoj Gori
14.04.2022
14:49
Na mestu ubistva pronađeno je 29 čaura, a obojica muškaraca pogođena su sa po najmanje 10 metaka - u grudi, vrat, ruke i noge.
Foto: printscreen
Pasoši nađeni pored njihovih tela
Pored njihovih tela su nađeni slovenački pasoši. Kod Kožara dokumenta na ime Robert Bitenc, dok je Užičanin Hadžić putovao kao državljanin "dežele" Martin Pospišek.
Grčki istražitelji su prvo zatražili od kolega iz Ljubljane da provere da li su ubijeni njihovi državljani. Nakon što su dobili odgovor da su dokumenta falsifikovana, utvrđeno je da su žrtve begunci iz Crne Gore, odnosno Srbije, i preko Interpola dobili su informacije o njihovim identitetima.
Obojicu su tražile policije iz Crne Gore i Srbije zbog umešanosti u ubistvo i pokušaj ubistva, a Kožar je poznat kao uticajna ličnost balkanskog podzemlja i šef crnogorske barske kriminalne grupe. Smatralo se da je nakon pogibije Luke Đurovića, preuzeo vođstvo barskom kriminalnom grupom koja je bliska sa škaljarskim klanom.
Kožar je bio u Srbiji poznat kao čovek od poverenja vođe Zemunskog klana Luke Bojovića i organizator ubistva Slobodana Šaranovića nakon čije smrti se zahuktao krvavi rat klanova u Srbiji i Crnoj Gori! Kožar je optuživan za pomaganje u ubistvu policijskog inspektora Slavoljuba Šćekića. U istom postupku osuđen je na šest godina zatvora zbog bombaškog napada na hotel "Splendid".
Foto: printscreen/MUP
Ubijeni u AtiniĐedović i Stamatović
Iste godine u Atini u januaru ubijen je jedan od vođa škaljarskog klana Igor Dedović, a sa njim i njegov blizak saradnik Stevan Stamatović. Ubice su ušetale u restoran u kome su njih dvojica bili sa suprugama i decom i osule paljbu.
Darko Šarić se, kako Telegraf.rs saznaje, dovodi u vezu sa organizacijom ubistva Alena Kožara i Damira Hadžića na Krfu, koji su bili pripadnici "škaljarskog klana", pripadnika škaljarskog klana Alena Kožara i Damira Hadžića na Krfu, kao i sa nekim dešavanjima u Crnoj Gori.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najnovija otkrića u vezi istrage povodom hapšenje Darka Šarića navode na zaključak da je iz zatvora koordinirao sa akcijama kriminalnog klana Veljka Belivuka. Uz likvidaciju škaljaraca na Krfu, doveden je u vezu i sa tri ubistva pripadnika istog klana u Crnoj Gori
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Stravičan slučaj maloletnog Vuka R. (13) iz Kraljeva, kog je fizički i verbalno zlostavljala grupa vršnjaka iz škole, bacavši na njega petarde i trerajući ga da ulazi u reku Ibar i viče: "Ja sam Ćaci", pokazuje šta je našem društvu u poslednjih godinu dana uradila blokaderdska fašistička ideologija.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Hrvati su ponovo zakukali na svojoj televiziji RTL, ali ovog puta zbog rezervi zlata koje ima njihova zemlja, a koje su desetostruko manje od onih u Srbiji.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar