DEDA SILOVAO UNUKU, PRETI MU DOŽIVOTNA! Podignuta optužnica za jezivo zlostavljanje u Beogradu
Podeli vest
Dragan D. (61) tereti se da je od februara prošle godine do februara 2022. u više navrata seksualno zlostavljao 13-godišnju unuku (13) u porodičnoj kući na Banovom brdu
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Dragana D. (61), okrivljenog da je od februara 2021. do februara ove godine u više navrata silovao svoju maloletnu unuku (13) u porodičnoj kući na Banovom brdu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Dragana D. (61) iz Beograda jer je od februara 2021. do februara ove godine silovao dete, svoju maloletnu unuku
17.06.2022
11:02
Prema novom zakonu, monstrumu preti od deset godina zatvora do doživotne robije!
Pretnje ubistvom
Kako je utvrđeno istragom, Dragan se iživljavao nad unukom kad god bi ostali sami u kući.
- Sumnja se da je okrivljeni, uz upotrebu sile i pretnje, silovao unuku u svom stanu u okviru kuće u kojoj devojčica živi sa roditeljima, koji imaju još četvoro dece, kao i stričeva familija. Optuženi se nalazi u pritvoru da ne bi ponovio krivično delo u kratkom roku - navodi se u saopštenju tužilaštva.
Ovaj jezivi slučaj našao se u centru pažnje 9. marta, kada je Dragan uhapšen, nakon što je devojčica posle jednogodišnje torture skupila snage da se požali majci i otkrije šta joj je deda radio kada bi ostajali sami. Monstrum je, kako se ispostavilo, unuci pretio da će ubiti i nju i njenu majku ako nekom progovori o njihovoj "tajni".
Majka zlostavljane devojčice kazala je tada reporterima Informera da je njen svekar pre izvesnog vremena došao da živi kod njih u porodičnoj kući na Banovom brdu i da nije ni slutila da će joj napastvovati ćerku:
- Kad mi je ćerka otkrila šta joj je deda radio, pozlilo mi je. Nisam mogla da verujem... Rekla mi je da ju je najpre pipkao po telu, a onda ju je nekoliko puta naterao na seks. Pretio joj je da ni slučajno nikom ne govori o tome, jer će ubiti i nju i mene. Odmah sam sve ispričala mužu i pozvali smo policiju.
U međuvremenu, Dragan je pobegao, verovatno je naslutio da će ga unuka raskrinkati. Srećom, brzo je uhapšen i otad se nalazi u pritvoru. Ukoliko Viši sud potvrdi optužnicu protiv njega, uskoro bi trebalo da se odredi termin za početak suđenja.
Draganov sin, otac zlostavljane devojčice, juče se kratko oglasio povodom podizanja optužnice:
- Nisam obavešten da je podignuta optužnica, a oca nisam ni video od kada je uhapšen. Meni je najbitnije da je ćerka dobro, a njemu neka sude i nek dobije doživotni zatvor ako je kriv!
Hteo da mu presudi
Inače, Draganov sin je priznao da je u prvom trenutku, kad je saznao šta je njegov otac uradio, bio toliko gnevan da je ozbiljno razmišljao o tome da mu lično presudi!
- Ne mogu da vam objasnim koliko mi je bilo teško da se obuzdam da ne uzmem pravdu u svoje ruke i presudim mu! Bolje bi bilo da me je ubio nego što je ovako nešto uradio mojoj ćerki. Nadam se da će ceo život provesti iza rešetaka, jer mu je mesto samo u kavezu - kazao je ranije potreseni otac.
Branio se da je "nemoćan"!
Prilikom saslušanja u tužilaštvu, Dragan D. nije želeo da iznosi odbranu, niti da odgovara na pitanja, iskoristivši pravo da se brani ćutanjem. Spekulisalo se, međutim, da je odmah posle hapšenja u policiji navodno izjavio "da je star i nemoćan", te da zbog toga godinama nije u stanju da ima seksualni odnos!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Dragana D. (61) iz Beograda jer je od februara 2021. do februara ove godine silovao dete, svoju maloletnu unuku
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Hrvati su ponovo zakukali na svojoj televiziji RTL, ali ovog puta zbog rezervi zlata koje ima njihova zemlja, a koje su desetostruko manje od onih u Srbiji.
Posle 18 godina, klupko oko prodaje NIS-a se odmotava, ali učesnici te sramne odluke upetljali su se u sopstvene laži, pa se više ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
Ideolog blokadera i jedan od glavnih uzdanika rušilaca Srbije za takozvanu studentsku listu, profesor Milo Lompar, žestoko se ostrvio na predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), tajkuna Dragana Đilasa.
Blokaderski nasilnik Miša Bačulov oglasio se na društveni mrežama, odmah nakon izlaška na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Bezbednosni štit iznad nuklearnog reaktora u Černobilju, u Ukrajini, koji je u februaru pogođen dronom, više ne može da obavlja svoju primarnu funkciju blokiranja radijacije!
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar