General Dragiša Simić (52) optužen da je oduzeo skupoceni "porše panamera", koji je u to vreme vozio predsednik pokreta "Levijatan" Pavle Bihali. Simić se takođe tereti da je urgirao da se ne pišu prekršajne prijave. Tužilac je za Dragišu Simića tražio dve godine zatvora
General Dragiša Simić (52) našao se na optuženičkoj klupi zbog sumnje da je 2019. pratio i oduzeo skupoceni "porše panamera", koji je u to vreme vozio predsednik pokreta "Levijatan" Pavle Bihali! General, koji je javnosti postao poznat posle ljubavne afere sa pevačicom Ljupkom Stević, tereti se i da je u četiri navrata urgirao kod kolega da se njegovim prijateljima ne pišu prekršajne prijave.
Početak suđenja policijskom generalu, međutim, juče je odložen u Višem sudu u Beogradu jer se nisu pojavila trojica policajaca, koji su takođe optuženi u ovom slučaju. Jedan zbog bolesti, drugi jer je u Grčkoj, a za trećeg odbrana nije znala da objasni zbog čega nije došao.
Posrednik u naplati
Simić se, inače, tereti za trgovinu uticajem, kao i da je u više navrata zloupotrebio položaj.
"Simić je 2019. policajcu Interventne jedinice 92 Dejanu S. i komunalnoj policajki Jeleni S. naložio da tokom radnog vremena prate i nadziru "porše" koji je Željko M., uz posredstvo generala, prodao Borivoju A. za 50.000 evra. Kupac je, međutim, ostao dužan za vozilo 20.000 evra, koje je Simić trebalo da preda prodavcu", navodi se u optužnici, i precizira:
"Po Simićevom nalogu, Dejan i Jelena su tragali za 'poršeom', koji je u to vreme koristio Pavle Bihali, pa su ga danima pratili. Kada su 21. februara 2019. javili Simiću da se skupoceni automobil nalazi u Kumodraškoj ulici, general je sa saradnikom otišao na tu adresu, dao mu rezervni ključ i naložio mu da ga odveze na drugu lokaciju. Samo dan kasnije, kupac Željko M. je Simiću, kao posredniku, isplatio 20.000 evra koje je dugovao za automobil."
General je osim za "porše" optužen i da je podstrekao saobraćajne policajce da prijatelju Andriji M., koji je dva puta vozio bez dozvole, ne pišu prekršajnu kaznu. Takođe, urgirao je da ne sankcionišu Mehmeda E. za nasilničku vožnju i da ne pišu prekršajnu prijavu još jednom njegovom prijatelju, Luki N.
Bihali: General je moj prijatelj
Osnivač "Levijatana" Pavle Bihali kaže da je sporni "porše panamera" zapravo on kupio, a ne Željko M., i negirao je navode iz optužnice protiv Dragiše Simića da je general posredovao u toj kupoprodaji.
- Ja sam u prijateljskim odnosima sa Simićem i nikakvih problema sa njim nemam, niti sam imao. Ceo grad je znao 2019. da je taj "porše panamera" zapravo moj, u to vreme sam ga čak brendirao logom "Levijatana", tako da je malo čudna priča da je neko otimao taj auto zbog duga. Ja sam kola pošteno kupio i nikakav problem s njima nisam imao. Da je kojim slučajem postojao bilo kakav problem, Dragiša bi me pozvao, seli bismo i rešili sve kao civilizovani ljudi - ističe Bihali.
On ponavlja da mu niko nikada nije oduzeo taj automobil, "a ponajmanje Simić":
- To se jednostavno nije desilo, jer nije bilo razloga. Da ne ulazim sad u to da to nije ni moguće. U tužilaštvu sam saslušan kao svedok i ispričao sam im isto što i vama.
Šezdesetčetvorogodišnji muškarac Dragomir P. iz Majdanpeka, koji je boravio u Staroj Binguli, nastradao je u četvrtak u 14 i 30 časova, u blizini manastira Kuveždin, kada je sa monasima krčio korov iznad manastira, usled čega je došlo do požara
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
zemlja prokletih
pre 3 godine
SNS mafija je svuda pusta pipke, i za sve se pita AV Kapone. Srbija je postala mutant Kolumbije i Severne Koreje.
DALI CE BITI PRIVEDENA U ZATVOR I LJUPKA DA OLAKSA SIMICU BORAVAK U ZATVORU,OTKUD GENERALU TOLIKO DIPOVA I SVALERKI NARAVNO TO SVE KOSTA NO ON UMESTO DA RADI ZA SRBIJU ON RADIO ZA SEBE,ODUZITI MU SVE I ONEMOGUCITI RAD NAPOLOZAJE OSIM GROBARSKE POSLOVE DA KOPA GROBNICE
Šezdesetčetvorogodišnji muškarac Dragomir P. iz Majdanpeka, koji je boravio u Staroj Binguli, nastradao je u četvrtak u 14 i 30 časova, u blizini manastira Kuveždin, kada je sa monasima krčio korov iznad manastira, usled čega je došlo do požara
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar