Zoran Marjanović (43) osuđen je juče u Višem sudu u Beogradu na 40 godina zatvora jer je, kako se navodi, sa umišljajem, na svirep i podmukao način 2. aprila 2016. godine ubio suprugu Jelenu (33) na nasipu u Borči! Njemu je nakon izrečene presude određen i obavezan pritvor do konačne presude
Dok je sudija Jelena Škulić izricala presudu, Zoran Marjanović, koji je u Palatu pravde došao u pratnji devojke Zorice, sina Uroša, brata Miloša, snaje Milice i petoro prijatelja, potpuno mirno je prihvatio odluku suda. On, inače, na presudu ima pravo žalbe Apelacionom sudu.
Hronologija
U nastavku pogledajte presudne momente od trenutka ubistva Jelene Marjanović do izricanja presude njenom suprugu Zoranu:
2. april 2016. - Jelena Marjanović je krenula da trči nasipom u Borči oko 16.30.
3. april 2016. - Jelenino telo nađeno u kanalu oko 14.30, Zoran priveden na saslušanje i zadržan 48 sati.
Foto: Informer DN
Uviđaj na nasipu u Borči
6. septembar 2017. - Zoran Marjanović ulazi u rijaliti "Zadruga" i pred širokim auditorijumom negira da je ubica.
Foto: Printscreen TV Pink
Zoran Marjanović, Zadruga
14. septembar 2017. - Tužilaštvo izdalo nalog za hapšenje Marjanovića, ali policija nije htela da ga hapsi u "Zadruzi". U dogovoru sa TV Pink on je izašao iz rijalitija zbog navodnih problema sa Centrom za socijalni rad zbog ćerke Jane.
Foto: printscreen
Zoran Marjanović sa ćerkom Janom u Zadruzin
15. septembar 2017. - Zoran uhapšen u porodičnoj kući u Borči. Određen mu je prvi put pritvor do 30 dana.
Foto: Informer
Zoran Marjanović
19. septembar 2017. - Zoranovi otac Vladimir i brat Miloš prvi put došli da ga obiđu u pritvoru u CZ.
22. septembar 2017. - Miloš Marjanović se oženio dugogodišnjom devojkom Milicom.
10. oktobar 2017. - Centar za socijalni rad starateljstvo nad Zoranovom i Jeleninom ćerkom Janom privremeno dao njegovom bratu Milošu.
16. oktobar 2017. - U Višem tužilaštvu u Beogradu počelo saslušanje svedoka. Zoranovi roditelji Vladimir i Zorica i brat Miloš iskoristili pravo da ne svedoče, dok je Teodora Krsmanović, sestra od strica ubijene pevačice, izjavila da je Zoran psihički mučio Jelenu.
6. novembar 2017. - Mala Jana prvi put bila u poseti Zoranu u Centralnom zatvoru.
12. decembar 2017. - Zoranu produžen pritvor za još tri meseca.
18. januar 2018. - Apelacioni sud poništio odluku o produženju pritvora, sa obrazloženjem da su potrebni "čvršći" dokazi protiv Marjanovića.
19. januar 2018. - Vanraspravno veće Višeg suda ponovo odlučilo da produži Zoranu pritvor do 10. marta, navodno, jer protiv njega "postoje novi dokazi" i zbog uznemirenja javnosti.
19. februar 2018. - Podignuta optužnica protiv Marjanovića zbog teškog ubistva supruge. Kao ključni dokaz pominje se blato sa njegovih pantalona, koje je identično blatu iz kanala.
20. mart 2018. - Viši sud vratio optužnicu na dopunu "radi boljeg razjašnjenja stanja stvari i da bi se ispitala osnovanost optužnice.
21. jun 2018. - Mala Jana (7) saslušana u Višem tužilaštvu, po nalogu suda, kada je u potpunosti potvrdila očev iskaz.
26. jun 2018. - Marjanoviću opet produžen pritvor do 30 dana.
27. jun 2018. - Podignuta nova, dopunjena optužnica protiv Marjanovića.
12. jul 2018. - Ukinut mu pritvor, pošto je Apelacioni sud konačno uvažio žalbe branilaca.
Foto: pink.rs
Zoran Marjanović
13. septembar 2018. - Apelacioni sud ukinuo rešenje o potvrđivanju optužnice.
22. oktobar 2018. - Viši sud, po nalogu Apelacionog suda, naredio tužilaštvu da ispravi sedam spornih stavki u optužnici.
17. aprila 2019. - Više tužilaštvo podiže treću po redu optužnicu.
30. aprila 2019. - Viši sud je potvrdio optužnicu.
1. jula 2019. - Apelacioni sud u Beogradu potvrdio rešenje Višeg suda od 30. aprila, kojim je optužnica potvrđena.
5. novembar 2019. - U Višem sudu u Beogradu počelo suđenje Zoranu Marjanoviću, koga optužnica tereti da je izvršio teško ubistvo.
Foto: Marko Đoković
Zoran MArjanović, suđenje
8. jul 2022. - Iznošenje završnih reči na suđenju. Tužilac traži 40 godina, odbrana oslobađajuću presudu.
22. jul 2022. - Zoran Marjanović prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva supruge Jelene.
Foto: Zoran Sinko
Uhapšen Zoran Marjanović
Ključni dokazi
U opširnom obrazloženju presude, čije je čitanje trajalo skoro sat i po, sudija Škulić se detaljno osvrnula na sve ključne dokaze na osnovu kojih je sudsko veće donelo odluku.
- Ne postoji savršen zločin! Sud stoji pri čvrstom uverenju da je Marjanović na svirep i podmukao način ubio svoju suprugu, pri čemu je to unapred planirao. Optuženi i žrtva su u pratnji maloletne ćerke došli na nasip kobnog dana kako bi Jelena trčala. Ona je počela da trči, ali je Zoran ubrzo krenuo za njom i sustigao ju je - navela je sudija i dodala:
- Uspeo je da je nagovori da se spuste ka kanalu, gde joj je zadao brojne povrede, najverovatnije metalnim predmetom, dok je ona bežala i pokušavala da se spasi. Treba napomenuti da je Marjanović prethodno svesno ugasio telefon na 26 minuta, ali je na osnovu baznih stanica utvrđeno da se on tada nalazio u blizini mesta gde je Jelena ubijena.
Sudija Škulić je tezu odbrane da je Jelenu napala nepoznata osoba, možda i migrant iz obližnjeg prihvatnog centra, okarakterisala "apsurdnom". Pozvala se prvenstveno na mišljenje veštaka da je ovo ubistvo bilo veoma lično i da ga je počinio neko ko je imao jake emocije prema žrtvi.
- Zvuči previše maštovito da je Jelenu neko nepoznat nasumice mučio i ubio, a da Zoran, koji ima dobar vid i još bolji sluh, to ne čuje i ne vidi na brisanom prostoru. Sud smatra i da je njegova preplašenost, odmah posle nestanka supruge, kao i prijava policiji i potraga za njom bila prenaglašena.
Foto: ATA
Zoran Marjanović pre izricanja presude
Sakrio oružje
Sudija Škulić je dodala da je Zoran negde uklonio i najverovatnije uništio oruđe koje je koristio u zločinu, kao i crnu jaknu koju je nosio kobnog dana.
Odmah nakon izrečene presude Zoranu je uručeno rešenje o određivanju pritvora, a ispred sudnice su ga sačekali najbliži, koji su ga zagrlili i pružili mu podršku. Brat Miloš mu je rekao: "Drži se, brate, ovo je nepravda i ne može da opstane", na šta mu je Zoran tužnog izraza lica odgovorio: "Ma, naravno, znam!"
Potom su se svi zajedno oko 12.30 dovezli do porodične kuće u Borči. Samo sat i po nakon toga po Marjanovića je došla Interventna policija, koja ga je uhapsila i prvo sprovela u stanicu u 29. novembra, a potom u Centralni zatvor. Dok je Zorana sa lisicama na rukama iz kuće izvodila policija, Zorica Zoka Mitrović je vikala da ne ide u "tu vučju jazbinu" bez advokata.
Zoran Marjanović koji je osuđen na 40 godina zatvora za ubistvo svoje supruge Jelene Marjanović juče je sproveden u pritvor u Okružni zatvor u Beogradu, a prema nezvaničnim saznanjima, njegova prva noć "iza rešetaka" protekla je normalno
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zoran Marjanović koji je osuđen na 40 godina zatvora za ubistvo svoje supruge Jelene Marjanović juče je sproveden u pritvor u Okružni zatvor u Beogradu, a prema nezvaničnim saznanjima, njegova prva noć "iza rešetaka" protekla je normalno
Ispred Palate Srbija predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je pripadnike Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije koji su došli iz Kraljevine Španije, gde su učestvovali u gašenju velikih požara.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je danas napise u crnogorskim medijima povodom proslave godišnjice zločinačke akcije "Oluja" u Kninu, na kojoj je zvanična Crna Gora poslala predstavnika.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Profesor Fakulteta političkih nauka i stručnjak za ekonomiju Dušan Pavlović gostovao je na opozicionoj televiziji "Nova" i bez trunke zadrške ogolio istinu o nikad jačoj srpskoj ekonomiji, potapajući sve izmišljotine koje tajkunski mediji danonoćno plasiraju.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Talas negodovanja izbio je u Poljskoj nakon nedavnih vesti o ruskom profitu od izvoza mineralnih đubriva, koji je Evropska unija pokušala potpuno da blokira u drugoj polovini 2025. godine.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Na zabačenoj alpskoj livadi u regionu Algej na jugu Nemačke pronađena je tisa za koju stručnjaci veruju da je najstarije drvo u toj zemlji, staro oko 1.100 godina.
Predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom veruje 55 odsto građana, što je pad u odnosu na maj kada je poverenje iznosilo 61 odsto, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio Kijevski međunarodni institut za sociologiju (KMIS).
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Bojan Boki Stanimirović, član grupe Amadeus bend, podelio je na društvenim mrežama snimak iz 1988. godine, nastao tokom porodičnog putovanja na more, kada je sa roditeljima i bratom Acom krenuo na letovanje u "jugu 45".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.