Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je danas Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv petorice osumnjičenih navijača FK Crvena zvezda zbog unapred planiranog, bezobzirnog napada na kombi koji je prevozio navijače FK Partizan, posle održanog derbija izmedju dva tima, 16. aprila 2022. godine oko 22 časova u ataru sela Markovac, opština Mladenovac
Optužnim predlogom se Veljku M. (25) iz Mladenovca, Borisu N. (35), Ivanu M. (31), Todoru A. (19) i Mihailu S. (21) svi iz Beograda, stavlja na teret da su svesni svog dela, u uračunljivom stanju, sa umišljanjem izvršili krivična dela Nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi.
Za sve okrivljene tužilaštvo je sudu predložilo da ih osudi na jedinstvenu kaznu od po 8 godina zatvora, kao i novčanu kaznu od po 400.000 dinara.
Tužilaštvo je sudu takodje predložilo da svima izrekne meru bezbednosti - zabrana prisustvovanja odredjenim sportskim priredbama u trajanju od po pet godina, s tim da se vreme provedeno u zatvoru ne uračunava u vreme trajanja ove mere.
Za svu petoricu okrivljenih tužilaštvo je predložilo sudu i da im produži pritvor da ne bi u kraktom vremenskom periodu ponovili krivično delo, imajući u vidu da su optuženi za krivično delo sa izraženim elementima nasilja, da su izazvali opasnost po život i telo devet mladih ljudi, koji su zahvaljujući neverovatnoj sreći pretrpeli lake telesne povrede i nisu odleteli u vazduh zajedno sa kombijem, koji je eksplodirao.
Branili se ćutanjem
Podsećamo da su se svi osumnjičeni na saslušanju branili ćutanjem, odnosno iskoristili su svoje zakonsko pravo da ne iznose odbranu pred postupajućim tužiocem.
Foto: N.R.
Optužnim predlogom osumnjičenima se stavlja na teret da su 16. aprila 2022. godine oko 22 časa, zajedno sa više NN, nakon derbija izmedju FK Crvena zvezda i FK Partizan, u ataru sela Markovac, kao navijači Crvene zvezde, preprečili put kombiju koji je prevozio navijače protivničkog tima.
Po izlasku iz svojih vozila, osumnjičeni su stavili maske na lica i kapuljače na glave i krenuli prema kombiju. Kamenicama i drugim predmetima su razbili sva stakla na kombiju, a potom ubacili zapaljene baklje u unutrašnjost kombija. Pritom je jedan NN napadač kroz polupan prozor palio tapacirani krov u kombiju.
Sprečavali bekstvo iz zapaljenog kombija
Pošto se zapalila unutrašnjost kombija, u kojem je bilo devet oštećenih, oni su pokušali da napuste vozilo, ali im je jedan od NN napadača to onemogućavao, držeći vrata vozila sa spoljne strane.
Kombi se zapalio od ubačenih baklji, nakon čega su napadači otišli, a oštećeni su uspeli da napuste kombi i pobegnu u obližnju njivu. Vozilo koje je bilo zahvaćeno vatrom ubrzo je eksplodiralo.
U ovom incidentu četiri osobe iz kombija zadobile su lake telesne povrede.
Bogdan Ilić poznatiji kao Baka Prase konačno je progovorio o pričama da ga je Veljko Belivuk šamarao, te otkrio kako su se upoznali i u čijem društvu je tada bio ozloglašeni Velja Nevolja
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bogdan Ilić poznatiji kao Baka Prase konačno je progovorio o pričama da ga je Veljko Belivuk šamarao, te otkrio kako su se upoznali i u čijem društvu je tada bio ozloglašeni Velja Nevolja
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dok blokaderi i deo opozicije u Srbiji godinama ćute na napade koji dolaze iz regiona, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula ponovo je pokazao šta zaista misli o Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću.
Nakon incidenta koji se dogodio na 17. redovnoj sednici Skupštine opštine Trstenik, podneta je krivična prijava protiv Bojana Petrovića, odbornika Narodnog pokreta Srbije .
Najnoviji ispad i jeziva objava na društvenoj mreži Iks od strane Biljane Stojković, dokaz je da je mržnja blokadera i lažne političke elite u našoj zemlji zvanično probila sve granice i dno ljudskosti.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Cena trešanja drastično su pale u odnosnu na početak sezone, pa se sada prodaju od 160 do 200 dinara po kilogramu. Najpoznatije sorte su, kažu prodavci, "Doktorka" i "Herc", a za razliku od prošle godine, roda ima na pretek.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Danas je počeo Petrovski post, koji će trajati do 12. jula, kada SPC proslavlja Petrovdan, praznik posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu. Teolog Aleksandar Đurđević napominje da ne moraju svi vernici da poste strogo na vodi, jer takav način posta pre svega praktikuju monasi.
Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je tokom sastanka sa generalnim direktorom korporacije Ujedinjena brodogradilišta Andrejem Pučkovim da je neophodno učiniti sve kako ne bi došlo da kašnjenja u izgradnji dva serijska nuklearna ledolomaca "Lenjingrad" i "Staljingrad".
Jedan grad u Japanu zatvorio je svih 94 osnovne i srednje škole nakon što je medved prvi put primećen na teritoriji grada, piše britanski list Gardijan.
Izraelska vojska (IDF) saopštila je danas da je spremna za još najmanje nekoliko dana borbi protiv Irana, a potencijalno i za potpuno obnavljanje rata.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Stručnjak za baštovanstvo Patrik Martin je otkrio koje četiri biljke su idealne za one koji žele uređeno dvorište bez puno rada. Ne samo da olakšavaju održavanje, već i smanjuju potrošnju vode tokom leta.
Bivša rijaliti učesnica Jelena Ilić, koja je javnosti poznata i kao bivša supruga Ivana Marinkovića, potpuno je promenila svoj izgled nakon razvoda i danas izgleda neprepoznatljivo.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.