• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: D.K.

29.08.2022

15:39

TURČIN PRIZNAO KRIVICU ZA HAOS NA AUTOPUTU! Platiće visoku novčanu kaznu, svi povređeni VEĆ NAPUSTILI SRBIJU

D.K.

Vesti

TURČIN PRIZNAO KRIVICU ZA HAOS NA AUTOPUTU! Platiće visoku novčanu kaznu, svi povređeni VEĆ NAPUSTILI SRBIJU

Francuski državljanin turskog porekla S.A. (50) koji je u subotu na deonici autoputa od Pirota ka Nišu izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je povređeno osmoro ljudi, priznao je danas krivično delo pred Osnovnim javnim tužilaštvom u Nišu

- U toku su pregovori za zaključenje sporazuma o priznanju krivice. Ono što je sigurno je da će S.A. dobiti visoku novčanu kaznu, zabranu upravljanja motornim vozilom na godinu dana te da će biti dužan da plati troškove postupka.

Ovakva odluka je doneta s obzirom na to da u nesreći nije bilo stradalih niti teže povređenih, te da su svi već napustili zemlju osim S.A. kome je oduzeta putna isprava – navode naši sagovornici upoznati sa ovim slučajem.

Foto: D.K.

 

S.A. je upravljao vozilom “mercedes” francuskih registarskih tablica koje se kretalo iz pravca Pirota ka Nišu. Oko 11.30 sati nedaleko od naplatne rampe Niš – Istok, S.A. je velikom silinom otpozadi udario u putničko vozilo “opel” holandske registracije koje je sletelo s kolovoza i prevrnulo se na krov. Usled velike brzine i nekontrolisanog kretanja i  “mercedes” je sleteo u jarak pored puta.

U trenutku nesreće u oba vozila bilo je ukupno desetoro ljudi, svi strani državljani turskog porekla, a niška Hitna pomoć je sa četiri sanitetska vozila u bolnicu prebacila osmoro. Kako je saopšteno iz niškog UKC najteže povrede ima jedna sedamnaestogodišnjakina, radi se o povredama ruke i kuka ali su i ona i svi ostali pacijenti svesni i stabilni.

Foto: D.K.

 

Za sada nema informacija zbog čega je S.A. prilikom sustizanja udario u vozilo koje se kretalo u istoj traci, ali je nesumnjivo da je vozio veoma brzo, s obzirom na to da je “opel” pretrpeo velika oštećenja pa je prava sreća da niko od putnika koji su bili u holandskom automobilu, nije stradao.

Najverovatnije je da je vozač “mercedesa” bio premoren ili je zaspao, s obzirom da je do nesreće došlo na ravnoj deonici autoputa, te da su uslovi za vožnju bili idealni.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Težak prevarant! Ko je Zagorkin advokat Ivan Ninić: Kupio diplomu, Srbiju krivio za Banjsku...
Politika

Težak prevarant! Ko je Zagorkin advokat Ivan Ninić: Kupio diplomu, Srbiju krivio za Banjsku...

Nakon objavljivanja čitave afere i pozadine tužbe Bojana Pajtića protiv Informera, iza koje stoji vrhovna tužiteljka lično, otkrivamo i identitet advokata porodice Dolovac, vođe blokaderskih odmetnutih tužilaca i sudija, saradnika Aljbina Kurtija, branioca lica optuženih za planiranje terorizma u Srbiji i, najzad, rado viđenog gosta na svim antisrpskim medijskim platformama koje koristi za direktno rušenje vlasti i obmanjivanje javnosti.

07.06.2026

08:14

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set