TURCI RAZBILI KAVAČKI KLAN! Najopasniji operativci, osumnjičeni za ubistvo Jovana Vukotića SVI DO JEDNOG PALI U ISTANBULU? !
Podeli vest
Istanbulska policija uhapsila je 12 osoba koji se povezuju sa ubistvom Jovana Vukotića, vođe crnogorske kriminalne organizacije poznate kao "škaljarski klan". Na ovom spisku, našli su se i Radoje Živković i Zdravko Perunović koji su od ranije poznati kao članovi suprotstavljenog "kavačkog klana"
Crnogorska policija, početkom septembra ove godine, došla je do novih saznanja o dvostrukom ubistvu koje se dogodilo pre dve godine na Krfu.
U velikoj akciji turske policije večeras je zbog ubistva vođe "škaljarskog klana" Jovana Vukotića uhapšeno 12 osoba, a među njima su rođak vođe suprotstavljenog "kavačkog klana" Radoja Zvicera i dobar prijatelj Slobodana Kašćelana, Radoje Živković Žuti i Zdravko Perunović
21.09.2022
22:31
Operativni podaci ukazali su na to da je Nikšićanin Radoje Živković (36), zvani Žuti, direktno umešan u ubistvo Baranina Alana Kožara i Damira Hodžiča iz Užica, na grčkom ostrvu Krf 2020. godine.
On je označen kao član kavačkog klana koji predvode Kotorani Radoje Zvicer i Slobodan Kašćelan.
Za njim je bila raspisana poternica zbog optužbe da je kao pripadnik kavčana učestvovao i u ubistvu Milete Radulovića, zvanog Kapetan, iz Kragujevca, u decembru 2020. godine ali i da je direktno učestvovao u ubistvu Baranina Damira Hodžića i njegovog zeta Adisa Spahića u oktobru te godine.
Za ovo isto ubistvo sumnjiče se i Veljko Belivuk i Marko Miljković.
Istraga o jednoj u nizu likvidacija u surovom ratu kavačkog i škaljarskog klana još nije okončana.
Perunović i Živković u optužnici sa Zvicerom
Imena Radoja Živkovića i Zdravka Perunovića, našla su se na optužnici koja je podignuta protiv pripadnika kavačkog klana na čijem vrhu se nalazi Slobodan Kašćelan i Radoje Zvicer, koji se terete za teško ubistvo Nikole Stanišića na podmukao i svirep način.
Foto: Miloš Rafailović/Tanjug Rade Prelić
Belivuk i Miljković radili za Zvicera
Kotoraninu Radoju Zviceru (49), Draganu Kneževiću (40), Milošu Radonjiću, Srđanu Juriševiću (48) iz Tivta, zatim Radoju Živkoviću (35), Vladimiru Vučkoviću (45) i Zdravku Perunoviću (45) iz Nikšića, Milanu Vujotiću (39), Aleksandaru Dragićeviću (35), Zoranu Kažiću (45) i Milanu Kneževiću (43) iz Podgorice, Darku Preleviću (30) iz Pljevalja, kao i Krsto Marošu, na teret se stavlja da su pratili kretanje i navike Nikole Stanišić, pet dana pre nego što je otet a potom ubijen u noći između 2. i 3. avgusta 2020. godine.
U optužnici piše da su članovi grupe pratili žrtvu i osmatrali njegovu kuću - da je Živković obezbedio najmanje dva pištolja kojima je Stanišić lišen života, a da su Kažić i Dragićević uz upotrebu elektronskih i optičkih uređaja vršili osmatranje kuće u kojoj je boravio oštećeni, prilaznih puteva ka kući i kretanja oštećenog, pišu Vijesti.
Sudi im se u Podgorici
Navodno, kako piše u optužnici, Zvicer je "pomagao u izvršenju krivičnog dela na način što je odredio mesto gde će se ono izvršiti"
Kako se navodi u optužnici, Radonjić, Perunović i Vučković uklonili su tragove zločina, a posmrtne ostatke Stanišića odneli do kuće Krsta Maroša, koja se nalazi u okrugu Nacionalnog parka Lovćen. Oni su posmrtne ostatke tu i zakopali.
Ovoj grupi se sudi u Višem sudu u Podgorici, a na poslednjem ročištu odbrana je ukazala na nezakonitost dokaza protiv optuženih i zatražila obustavu krivičnog postupka.
Vukotića ubili sa motora
Podsetimo, Jovan Vukotić ubijen je 8. septembra u Istanbulu. On je stradao kada su na njega, njegovu suprugu, dete i vozača naletela dvojica oružanih muškaraca na motoru i tada smrtno ranili Vukotića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U velikoj akciji turske policije večeras je zbog ubistva vođe "škaljarskog klana" Jovana Vukotića uhapšeno 12 osoba, a među njima su rođak vođe suprotstavljenog "kavačkog klana" Radoja Zvicera i dobar prijatelj Slobodana Kašćelana, Radoje Živković Žuti i Zdravko Perunović
Velika Britanija suočava se sa jednim od najvećih ekonomskih potresa među razvijenim zemljama zbog sukoba na Bliskom istoku, upozorio je Međunarodni monetarni fond, navodeći da je ta zemlja "posebno izložena" rastu cena energenata zbog velike zavisnosti od proizvodnje struje iz gasa.
Bivši dekan Šumarskog fakulteta Ratko Ristić opleo je po rektoru Beogradskog univerziteta Vladanu Đokiću, naglasivši da Đokić sa svojim načinom razmišljanja nije sposoban da vodi državu i da pre svega gleda lične interese.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić pozvao je predstavnike stranaka na konsultacije u petak 03. aprila 2026. godine, sa početkom u 9 časova, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike.
Ambasada NR Kine istakla je da visoko ceni činjenicu da je predsednik Aleksandar Vučić nedavno javno opovrgao i osudio rasističku izjavu jednog medija u vezi sa Kinom.
Blokadersko glasilo "N1" u goste dovodi bivšeg šefa Sigurnosno-obaveštajne agencije Hrvatske Ante Leticu da govori o tome kako je predsednik Srbije Aleksandar Vučić navodna pretnja regionu i produžena ruka predsednika Rusije Vladimira Putina.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Na putevima u Republici Srbiji očekuje se značajno povećanje intenziteta saobraćaja, kao i pojačane migracije međunarodnih posetilaca i turista u periodu od 3. do 7. aprila, uoči i za vreme proslave katoličkog Uskrsa.
Novo Hopovo spada u red najznačajnijih manastira Fruške gore i to ne samo zbog istorijskog i duhovnog značaja za naš narod, već i zbog toga što se pod njegovim svodovima vekovima nalaze najstarije mošti koje se čuvaju u Srbiji.
Grčko ostrvo Krit zahvatila je snažna saharska peščana oluja, uz jake vetrove i tornado, što je izazvalo potpuni haos u saobraćaju i ozbiljno smanjilo vidljivost.
Netfliks je za april pripremio impresivan repertoar koji će zadovoljiti apsolutno sve ukuse. Od ljubitelja napetih trilera i bokserskih mečeva uživo, do fanova kultnih serija i vrhunskih dokumentaraca.
Glumica Dakota Džonson šokirala je javnost priznanjem da je jednu od uloga izgubila samo zato što je odlučila da se rukuje sa članovima kreativnog tima na audiciji.
Amazon MGM Studios objavio je juče na svom Jutjub kanalu prvi zvanični trejler za dugoočekivani igrani film "Masters of the Universe" (Gospodari svemira).
Daratorn Jutong, kandidatkinja iz provincije Kalasin, ukrala je pažnju na izboru za Mis Grand Tajland 2026 svojim energičnim plesom u štiklama koji je brzo osvojio internet.
Priprema jaja za dekoraciju može biti zabavna porodična aktivnost, ali često ume da bude prilično nezgodna, boje se razliju po rukama i okolini. Srećom, postoji mnogo lakši način da jaja dobiju lepe boje bez nereda.
Poznati influenser i personalni trener Bogdan Tošić Bogi tvrdi da će reperu Vuku Mobu trebati šest meseci, do godinu dana, da se oporavi od meča sa MMA borcem Vasom Bakočevićem.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić pozvao je islamsku zajednicu da linčuje Staniju Dobrojević, na šta je ona oštro reagovala i tražila da produkcija reaguje.
Na današnji dan, pre deset godina, ubijena je pevačica Jelena Marjanović, a njena koleginica Vesna Rivas tvrdi da je kompozitor Zoran Marjanović nevin.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar