MANJAKAVOSTI U RADU NADLEŽNIH U VRŠCU! Pokrajinski sekretar o tragediji u Vršcu kada je otac ubio dete, a zatim izvršio samoubistvo
Podeli vest
Pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić izjavio je danas da je inspekcijskom kontrolom rada Centra za socijalni rad u Vršcu, povodom slučaja u kom je otac Marko Budimirović (35) usmrtio dvogodišnju ćerku Petru, a zatim izvršio samoubistvo, pokazao je da je bilo propusta u radu ove ustanove..
Međutim, on je dodao da sekretarijat na čijem je čelu nema ovlašćenja da smeni direktorku tog Centra, jer je to u nadležnosti grada Vršca. Kako je naveo najveći problem je bio u razmeni informacija između MUP-a, tužilaštva i Centra za socijalni rad.
Bivši muž Severine Vučković Milan Popović, napao je majku pokojne Petre, Suzanu! On je optužio nesrećnu ženu da je kriva što je njen muž Marko Budimirović udavio ćerku u kofi vode, zato što je rodila dete nasilniku!
09.10.2022
13:06 >> 14:01
- Ustanovljeno je da je bilo manjkavosti u komunikaciji i razmeni informacija između institucija koje čine koordinacioni tim za praćenje nasilja, odnosno između Centra za socijalni rad, policije i tužilaštva, kao i da je Centar za socijalni rad propustio da proceni rizik po bezbednost maloletnog deteta u prijavljenom slučaju porodičnog nasilja - istakao je Vuletić na konferenciji za medije u Pokrajinskoj vladi u Novom Sadu.
Foto: Pokrajinska vlada
On je dodao da nadležni nisu preduzimali nikakve mere zaštite deteta, zbog toga što su se oslanjali na to da dete nije bilo prisutno tokom naislja, pa ono, prema evidenciji u koju postoji uvid, nije tretirano kao žrtva nasilja, niti je obuhvaćeno stručnim postupkom.
- Zbog toga ćemo inicirati smenu direktorke vršačkog Centra za socijalni rad, a moguće je da će biti podneti i prekršajne, pa i krivične prijave protiv svih osoba u timu Centra koji su se bavile tim slučajem - kazao je Vuletić.
Pokrajinski sekretarijat će danas svu dokumentaciju do koje je došao, ali koja još uvek nije potpuna , proslediti policiji i Osnovnom javnom tužilaštvu, jer su, kako navode, i ove insitucije odgovorne.
Foto: Printscreen
Vuletić je objasnio i da su uvidom u dokumentaciju ustanovili da je sve počelo 30. aprila kada je majka prijavila nasilje policiji a oni su istog dana obavestili Cenatar za socijlani rad u Vršcu i to je je bilo prvo saznaje da se u ovoj porodici dešava nasilje.
- Posle ove prijave, saznalo se da majka nasilje trpi više ogodina, tačnije od početka zajedničog života 2017. godine. Tada je i izrečena hitna mera udaljavanja nasilnika iz stana i zabrana prilaska od 48 sati. Osnovno javno tužilaštvo Vršac produžio mere istog dana na 30 dana. Sledeći bitan datum je 5.maj kada je Korodinaiconi tim za procenu sastaje i kada procenjuju da postoji visok sepen rizika da će se nasilje ponoviti. Upravo na tom sastanku nije se išlo dalje i nije se razmatralo šta će biti sa detetom i na koji način će biti uređeno njegovo viđenje - objasnio je Vuletić.
Foto: privatna ahiva
Kako je precizirao. Centar za socijalni rad u Vršcu je 25.maja zajedno sa majkom podneo tužbu, a vidtelj slučaja je kontaktira sedam dana kasnije, kada se, kako je kazao sekretar Vuletić, prvi put pominje dete.
- Majci je tada ponuđeno da se pokrene procdeura razvoda braka, ali je ona to odbila, uz obrazloženje da nije spremna za otvaranje još jednog procesa. Nakon toga 27. septembra kada Osnovni sud u Vršcu proglašava krivim ovog nasilnika za delo nasilja u porodici i kada mu presudom određuje kaznu od jedne godine zatvora koja se neće izvršiti ukoliko u roku od tri godine ne ponovi to delo i tada donose još jednu važnu meru, meru bezbesnoti, odnosno obavezno psihijatirjsko lečenje na slobodi koje će trajati dok postoji potreba lečenja, ali ne duže od tri godine - pojasnio je hornologiju slučaja Predrag Vuletić i dodao da je tu nastao problem, a to je što informaciju o ovome nije imao Centar za socijalni rad, kako bi mogli da reaguju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši muž Severine Vučković Milan Popović, napao je majku pokojne Petre, Suzanu! On je optužio nesrećnu ženu da je kriva što je njen muž Marko Budimirović udavio ćerku u kofi vode, zato što je rodila dete nasilniku!
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu Čedomir Antić izjavio je da je blokaderski pokret prerastao u fundamentalistički kult i da je izgubio racionalan odnos prema društvenim i političkim pitanjima.
Zvuči neverovatno, ali čak i sa platom iz državnog sektora za svega nekoliko godina možete steći više stanova i lokala, ukoliko ste umešni, vredni i pripadate delu tužilaštva koje štiti Zagorka Dolovac, kao što to jeste javni tužilac u ratnim zločinima Miloš Samardžić.
Biznismen Branko Babić, koji na društvenim mrežama iz dana u dan raskrinkava blokadere i njihove ideologe, objavio je šok listu od devet stavki koja pokazuje da je blokaderski pokret suštinski sektaški.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
U slučaju dalje eskalacije sukoba, Iran upozorava da je spreman da izazove potpuni energetski kolaps u regionu, ciljajući ključna postrojenja u Persijskom zalivu.
Američki novinar Taker Karlson upozorio je javnost na potencijalno katastrofalan scenario, tvrdeći da predsednik SAD Donald Tramp priprema planove za korišćenje oružja za masovno uništenje protiv Irana.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar