UREDNICA NOVOSADSKE TV POSLE NAPADA LAŽNIH EKOLOGA: Histerija i dalje traje, ne daju nam da radimo svoj posao (VIDEO)
Podeli vest
Urednica Novosadske televizije, Emilija Marić, napadnuta je jutros od strane tzv.ekoloških aktivista, tokom snimanja televizijskog priloga na Šodrošu u Novom Sadu. Na nju su fizički nasrnuli, udarili je u glavu i izbili joj telefon iz ruke, huligani koji se lažno predstavljaju kao ekolozi
Organizovana grupica navodnih ekologa već danima blokira prilaz Šodrošu i sprečava raščišćavanje terena za izgradnju četvrtog novosadskog mosta, koji je u planu grada Novog Sada ucrtan već sedam decenija, a ovog jutra prešli su i granicu kriminala, zlostavljajući ekipu Novosadske televizije i novinarku Emiliju Marić.
Urednica Novosadske televizije, Emilija Marić, napadnuta je jutros tokom snimanja televizijskog priloga na Šodrošu u Novom Sadu. Na nju su fizički nasrnuli, udarili je u glavu i izbili joj telefon iz ruke, huligani koji se lažno predstavljaju kao ekolozi
18.10.2022
09:17
- Mi smo jutros stigli da snimimo radnike kako postavljaju ogradu. Kada su videli mene i mog snimatelja i prepoznali nas, krenulo je vređanje. Svašta su mi rekli, da nisam novinarka, da sam imala nesrećno detinjstvo, da jedem iz zavrđale kašike.
- Nisu mi dali da obavljam svoj posao, a jedna od njih je došla i izbila mi telefon iz ruke koji me je udario u glavu. Ja sam instiktivno stavila ruku da mi ne priđe i pitala je zašto me napada. To vređanje i dalje traje.
Oni mene i dalje ometaju u obavljanju svog posla, mi smo gradska televizija koja ide na sve događaje i snima, a ovo je javna površina- istakla je Emilija Marić, glavna i odgovorna urednica
Novosadske televizije.
Na video snimku sa njenog telefona jasno se čuju uvrede i vidi napad na nju.
- Skloni se odma, skloni se g***o jedno! Neću te udariti samo nećeš više snimati! Nisam ti razbila nisam, pao je na zemlju ne s***- histerično je vikala jedna tzv.aktivistkinja..
- Uzimaju izjave od njih. A ja ću sigurno podneti prijavu, kako zbog ometanja u obavljanju posla, na javnoj površini, tako i zbog vređanja, pretnji, nasrtanja, izbijanja telefona, udarca... - istakla je glavna i odgovorna urednica Novosadske TV.
Unuk crnogorskog srbomrsca predvodi "ekologe"
Inače, na blokadi puta u rukama ovih siledžija uočene palice, koje su očigledno bile pripremljene za obračun sa neistomišljenicima, a danas su i bukvalno primenili fizičko nasilje nad jednom novinarskom ekipom. „Ekologe“ predvodi Brajan Brković, unuk crnogorskog srbomrsca,pesnika Jevrema Brkovića.
- Napad na novinara, a posebno na ženu, u ovoj državi ne sme biti dozvoljen nikome, u tome je saglasna celokupna srpska javnost, pa ovaj čin agresije mora biti osuđen od svih, ne samo od strane strukovnih novinarsksih udruženja, nego i od svih onih koji se iskreno bore protiv nasilja, a posebno nasilja nad ženama.
Pozivamo nadležne organe da adekvatno reaguju na ovo nasilje nad licima koja obavljaju službenu dužnost i poziva kolege novinare, kao i strukovna novinarska udruženja da najoštrije osude fizički napad na koleginicu Emiliju Marić i na taj način stanu u odbranu novinarske profesije – navode u grupaciji Comnet i Novosadskoj televiziji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Urednica Novosadske televizije, Emilija Marić, napadnuta je jutros tokom snimanja televizijskog priloga na Šodrošu u Novom Sadu. Na nju su fizički nasrnuli, udarili je u glavu i izbili joj telefon iz ruke, huligani koji se lažno predstavljaju kao ekolozi
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Londonski Vinter Vonderlend tokom Badnje večeri pretvorio se u haotičnu scenu nasilja, kada su dve grupe posetilaca u Bavarskom selu upale u masovnu tuču.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Kijev ne pokazuje spremnost za mirno rešenje i poručio da će Rusija ciljeve „specijalne vojne operacije“ ostvariti silom ako pregovori propadnu.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar