"Pobiću pseta javno": Pretio porukama na Skaju, pa završio kao šesta žrtva klana koju je lično ubio Belivuk!
Muškarac kojem je Radojević slao preteće poruke Belivuku i njegovom klanu ga "namestio" kod Marka Mljkovića
30.10.2022
07:00
Informer/Fotoilustracija
Vesti
Pored toga, u optužnici, koja je napisana na 522 strane i do koje su "Novosti" ekskluzivno došle, vidi se da je na isti način komunicirao i sa tada odbeglim Radojem Zvicerom (reč je o 2020. godini), kao i da je redovno obaveštavan o njegovom zdravstvenom stanju posle teškog ranjavanja u Kijevu, krajem maja iste godine!
Foto: Zoran Sinko
Tako on, u jednom trenutku, 27. maja, dan pošto su pokušali da ubiju navodnog vođu "kavčana" u Ukrajini, obaveštava svog advokata i prijatelja, takođe sada optuženog Dejana Lazarevića:
- Ovaj se probudio iz kome!
Interesantno je da, prema onome što stoji u optužnici, na samom početku korišćenja telefona i aplikacije "Skaj", negde u februaru 2020. godine, Šarić razgovara sa izvesnom osobom, koju upozorava da ne koristi prava imena u prepiskama. Osoba sa šifrom CA283HG navodi:
- Brate moj, hvala za poklon. Super je telefon. U pravu si bio za Radana, izgubio sam opkladu, pitao si ga samo 31. 3. 2015. godine, na strani 36.
Radan kaže: - U Kragujevcu sam stajao lično iza vas, vi ste se okrenuli i rekli: "Radane, jel možeš nekog da pošalješ da pozove muziku, da im damo neke pare?"
Darko Šarić - Jel muziku i tonu možda, jel?
Radan - muziku.
Darko Šarić - samo muziku?
Radan - da.
Tada Šarić ovoj osobi vrlo ljutito kaže:
- Nemoj više ovako pisati brate imena. Vidiš čega se plašim kod tebe ove opuštenosti. Opuštenosti, a ti ne znaš da je ovo dovoljno i kraj.
Foto: MUP Srbije
Nema sumnje da se pomenuta prepiska odnosila na istragu vezanu za krijumčarenje najmanje pet tona kokaina, zbog čega je Šarić prvostepeno bio osuđen prvo na 20, pa na 15 godina zatvora.
U momentu kada teče ovaj razgovor između Pljevljaka i anonimne osobe (poslednji dan februara 2020), presuda je na apelaciji na odlučivanju.
Sve to vreme, ali i narednih meseci, prema optužnici, teku komunikacija i dogovori kako prvo da diskredituju svedoka-saradnika Nebojšu Joksovića, koga su označili kao glavnog krivca i "ključnog aduta" Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK), a potom i da ga fizički uklone.
- Treniram, a nemam sa kim da pričam, jer sam ja sam na šetnji i u ćeliji - pisao je Šarić 24. juna 2020. rano ujutru u 05.35 Radoju Zviceru, sa kojim je s vremena na vreme razmenjivao poruke.
Nešto pre toga, Pljevljak je dobijao informacije preko zaštićene aplikacije "Skaj" da su određeni njegovi saradnici "na merama", a među njima i sam advokat Lazarević, koji o tome i obaveštava klijenta.
- Rekao sam Novaku da smo na merama, a Sima me moli da ne govorim to nikome da ga ne bi provalili da nas obaveštava - navodi se da piše Lazarević svom klijentu u ćeliji.
- Uzeli su listinge moga telefona sa kime se najčešće čujem, pa će i te telefone slušati. Danas je tužilac dao naredbu da se slušamo naredna tri meseca.
Prema spisima iz optužnice, Novak je bivši Šarićev zet Danilo Odović, koji je, takođe, optužen u ovom predmetu, dok je Sima pripadnik Službe za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) Duško M., čije je ime, takođe na optužnici.
U prepiskama u skaj-komunikaciji između glavnih aktera ove optužnice nisu samo pripadnici SBPOK i Službe za kriminalističko-obaveštajne poslove (SKOPI), Sima, Atos i Portos, već i mnogo jača imena državnih funkcionera, ali oni nisu obuhvaćeni ovim tužilačkim aktom jer nije bilo čvrstih dokaza da su počinili krivično delo.
Foto: printscreen
Tužilaštvo za organizovani kriminal u jednom trenutku uviđa da informacije cure iz SBPOK i traži da se svi inspektori ispitaju.
- Sada mi piše Sima, Firer napravio ludnicu u SBPOK-u, još su na sastanku - piše Dejan Lazarević Šariću.
- Ima samo jedan problem i to za Simu. Naredili su im da svi idu na poligraf od policajaca u SBPOK, koji su na predmetu, a ima ih deset. Sima kaže da će pasti i pita da li smo uz njega.
ODGOVOR ODBRANE POSLAT SUDU
Branioci Darka Šarića predali su sudu odgovor na optužnicu u kojem su, između ostalog, naveli da je posle šest meseci istrage, sudu predat akt u kojem je zbrda-zdola podignuta zbirna optužnica za sve okrivljene, "bez konkretnih razloga za svakog okrivljenog,.
- Za takvo svoje postupanje TOK nije imao uporište u dokazima koji su prikupljeni i izvedeni u toku istražnog postupka - navode advokati.
- Nezakoniti dokazi su navodne poruke iz navodne komunikacije optuženih, koju su oni navodno vršili preko navodne aplikacije "Skaj". Ruku na srce, ako hoćemo pošteno, kompletna optužnica je i zasnovana samo i isključivo na ovim "dokazima". Dokaz tome je i činjenica da optužnica ima više od 500 stranica, a da je ovoj komunikaciji darežljivo namenjeno više od 400 strana.
Foto: Jutjub
FIRER
Tokom međusobne komunikacije preko aplikacije "Skaj", Darko Šarić i ostali pripadnici ekipe međusobno su svedoka-saradnika Nebojšu Joksovića zvali Gnoj i Gnojavi, dok zamenika tužioca za organizovani kriminal Sašu Ivanića sve vreme nazivaju Firerom. Ivanić je zastupao optužnice protiv Šarića u postupku za krijumčarenje skoro pet tona kokaina, kao i za pranje para.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
13.01.2026
23:27
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću voditeljka u Amidži šou postavila je nekoliko pitanja.
13.01.2026
22:20
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
13.01.2026
22:46
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
13.01.2026
23:08
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
13.01.2026
22:19
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
13.01.2026
22:04
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
13.01.2026
21:47
Takmičarka Crvenog tima u Exatlonu Tijana Jović otkrila je da prethodne noći nije mogla da spava zbog straha od tarantula.
13.01.2026
21:13
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, takmičarka Plavih Sanja Kalinović, izdvojila se u luksuznom kampu i odabrala je da sama bude u sobi.
13.01.2026
21:12
Takmičar Crvenog tima u Exatlonu Boško Marinković poludeo je zbog poteza igrača iz suprotnog tima Nemanje Radovanovića, koji je vređao žene.
13.01.2026
21:09
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
13.01.2026
20:00
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
13.01.2026
22:07
U zlatiborskom selu Jablanica tradiocinalno se obeležio doček Pravoslavne nove godine.
13.01.2026
23:00
Na arheološkom lokalitetu Hirkanija u Judejskoj pustinji pronađena su dva zlatnika i prsten iz vizantijskog perioda.
13.01.2026
22:00
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
13.01.2026
21:00
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
13.01.2026
18:13 >> 23:00
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
13.01.2026
23:00
Rat u UKrajini, 1420. dan
13.01.2026
18:12 >> 22:59
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
13.01.2026
22:30
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
13.01.2026
17:53
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
13.01.2026
17:09
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
13.01.2026
16:36
Glumica i pevačica Selena Gomez je izborom haljine privukla veliku pažnju na dodeli nagrade Zlatni globus.
13.01.2026
16:11
Poslednja želja čuvenog glumca Vlaste Velisavljevića pokazala je koliko ima veliko srce. On je govorio da želi da ima hotel za one koji traže utehu.
13.01.2026
15:27
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
13.01.2026
21:40
Anastasia Dol je manekenka koja je osvojila svet Playboy-a, a sada je šokirala priznanjem da je na operacije potrošila više od 350.000 evra.
13.01.2026
21:00
Dženifer Lopez je privukla sve poglede kada se u subotu pojavila na Vanity Fair i Amazon MGK Studios pred–Zlatni globus žurci u Los Anđelesu.
13.01.2026
20:20
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
13.01.2026
19:00
Iskusni kuvari ističu da dužina kuvanja ima presudan uticaj na aromu, bistrinu i nutritivnu vrednost supe.
13.01.2026
18:20
Bivša rijaliti učesnica Iva Grgurić podelila je fotografije sa masaže koje su oduševile sve njene pratioce.
13.01.2026
20:54
Boksera Veljka Ražnatovića posetila je supruga Bogdana u Rusiji i odmah su podelili zajedničku fotografiju.
13.01.2026
20:14
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
13.01.2026
18:29
Prvi muž pevačice Maje Marijane, voditelj Željko Stefanović, javno joj je čestitao razvod nakon 26 godina i sve objavio na mrežama.
13.01.2026
17:34
Prijatelj Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, objavio je kako su zajedno išli u posetu njegovom rodnom gradu Kozarskoj Dubici.
13.01.2026
16:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar