Vukašin Šijan (23), mlađi sin davno ubijenog Zorana Šijana, priznao je danas u Višem sudu u Beogradu krivicu za nasilničko ponašanje u jednom restoranu na Autokomandi početkom marta, kad je u nogu ranjen Marko K.
Krivicu za nanošenje teških telesnih povreda priznao je i Šijanov prijatelj Marko Vidaković (25). Obojica su u sudu izneli odbranu navodeći da ne spore ništa iz optužnice. Šijan je ispričao da su celu noć bili u jednom klubu i da su pili viski, ali da nisu bili pijani. Odatle su ujutru otišli u kafanu na Autokomandi na doručak.
- Momak koji je sedeo za susednim stolom sve vreme je uporno gledao u mene. Pitao sam ga da li se poznajemo, ali me je iskulirao. Onda sam ga pitao: "Šta me gledaš? Tada je ustala i našem stolu prišla devojka koja je bila sa njim i počela da me vređa i da mi psuje majku. Dva puta sam joj fino rekao da se skloni, ali je bila uporna i nastavila je vređanja. Pominjala mi je i pokoljenja i na kraju me je pljunula. Tad sam ustao i gurnuo je, ali ne da je povredim, već da je sklonim, a ona je pala preko neke stolice - rekao je Šijan.
Veštačenje uračunljivosti
Sud je naložio da se uradi psihijatrijsko veštačenje Šijana i Vidakovića na okolnost uračunljivosti u vreme izvršenja krivičnog dela s obzirom na to da su pre incidenta pili.
Optuženi i njihovi branioci su tvrdili da ne spore uračunljivost, da je to bio situacioni incident i da bi isto reagovali i da nisu pili. To što su popili, kako je rekao jedan branilac, uticalo je na njihovo ponašanje, ali ne i na uračunljivost.
Tada je, kako priča Šijan, ustao taj dečko i krenuo ka njemu.
- I ja sam prišao njemu i udario ga pesnicom nekoliko puta. Video sam da iz toaleta istrčava drugi momak. Mislio sam da nosi nož u ruci i odjednom je pao. Krivo mi je što se ovo izdešavalo i ne umanjujem svoju krivicu. Trebalo je drugačije da reagujem, da ustanem i izađem napolje, ali eto nisam i to se sve desilo. Napravio sam veliku glupost i pogrešio sam - dodao je Šijan.
Njegov prijatelj Vidaković je rekao da se uplašio za svoj i život prijatelja kad je video da iz toaleta istrčava momak i desnu ruku drži pripijenu uz nogu:
- Pomislio sam da ima nešto u ruci, možda nož, a mislio sam da će da povredi Vukašina koji je bio ispred mene. Uzeo sam pištolj sa stolice da ga zaustavim, uperio ka podu i repetirao ga, ali je već bio repetiran, što ja nisam znao i opalio je. Kajem se zbog toga. Momak je pao i video sam krv. Strašna scena koja mi se i dalje mota po glavi. Iskreno mi je žao što se sve to dogodilo. Pogubio sam se u tom momentu. Preterano sam reagovao. Oni su izašli iz kafane, a onda i mi. Pištolj sam ostavio u šahtu 50 metara od restorana i otišli smo u Zvornik zbog straha od osvete i tu su nas uhapsili.
Vidaković je rekao da je pištolj našao u toaletu kluba gde su celu noć bili. Tvrdi da je prvo mislio da nije pravi i da ga je iz gluposti uzeo i poneo sa sobom.
U Višem sudu u Beogradu danas počinje suđenje Vukašinu Šijanu (23) i Marku Vidakoviću (26), povodom optužbi da su učestvovali u pucnjavi u restoranu "Užice" na Autokomandi, kada je teško ranjen mladić Marko K.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu danas počinje suđenje Vukašinu Šijanu (23) i Marku Vidakoviću (26), povodom optužbi da su učestvovali u pucnjavi u restoranu "Užice" na Autokomandi, kada je teško ranjen mladić Marko K.
Pukovnik Vladimir Kononikov, komandant 154. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine, pronađen je mrtav u Zaporoškoj oblasti, a okolnosti njegove smrti ispituju policija i vojna komanda.
Da se sve zaista vidi na Vidovdan, dokaz je i propali blokaderski skup koji je održan u Kraljevu. Građani su još jednom pokazali da nisu za blokadersku politiku pod palicom rektora Vladana Đokića, koji se takođe pojavio na pomenutom skupu.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" na TV Pink govorio je važnim temama za građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Svetog Tihona Čudotvorca, poznatog po brojnim čudima. Ovom svetitelju se danas treba pomoliti za zdravlje.
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Ruska vazduhoplovna industrija predstavila je novu, duboko modernizovanu verziju svog prepoznatljivog aviona. Novi ruski laki jurišnik Jak-130M uspešno je poleteo i izveo svoj debitantski let, označavajući novu eru za ovu letelicu.
Nakon pune dve decenije intenzivnog razvoja, indijski sistem za rano upozoravanje i kontrolu vazdušnog prostora Netra zvanično je dobio konačno odobrenje za punu operativnu i borbenu upotrebu.
Jastrebovi unutar NATO proveli su godine gurajući narativ o navodnoj ruskoj pretnji kako bi opravdali masovno ponovno naoružavanje, ali u stvarnosti, evropska namenska industrija doživljava ozbiljnu krizu.
Iran nastavlja sa nesmetanom realizacijom svog ambicioznog kosmičkog programa, sa fokusom na stvaranje složene satelitske mreže, demonstrirajući vojnu i tehnološku otpornost na polju na kom su Sjedinjene Američke Države i Izrael godinama pokušavale da stave veto.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.