Pred Specijalnim sudom u Beogradu danas je počelo suđenje Darku Šariću, optuženom da je sa još 15 osoba oprao skoro 20 milion, navodno stečenih prodajom narkotika
Ovo je drugo po redu suđenje, pošto je prvostepenu presudu, kojom je Pljevljak osuđen na devet godina zatvora, ukinuo Apelacioni sud i vratio predmet na novo postupanje.
Pred tročlanim većem Šarić je ponovo negirao delo koje mu se stavlja na teret, tvrdeći da je u svemu poslovao po zakonu.
- Ja sam u prethodnom postupku osuđen za nešto za šta nisam ni bio optužen, a reč je o preduzeću "Štampa" - rekao je Šarić i dodao:
- Sva moja primanja su bila zakonita. Prijavio sam svoju imovinu i na to sam plaćao porez. Veštaci su rekli da je sve iz realnih tokova, i da je posle prodaje "Štampe" sve čisto.
Prilikom izricanja prvostepene presude, tadašnji predsednik tročlanog sudskog veća, sudija Siniša Petrović je istakao da je sud prihvatio Šarićevu odbranu da je svoje preduzeće "Štampa" prodao "Vacu" 2009. godine, za šta je uplaćeno 30 miliona evra, od kojih je više od 20 miliona evra uplaćeno Pljevljaku.
Foto: Zoran Sinko
- Sporno je odakle je novac koji je uložio u tu firmu, a sumnja se da je reč o prljavom novcu, koji pripada grupi koja se u to vreme bavila švercom droge - rekao je obrazlažući prvostepenu presudu sudija Petrović.
Ali sudije Apelacionog suda su ukidajući tu odluku, između ostalog, navele:
- Osnovano se izjavljenim žalbama ukazuje da su razlozi prvostepenog suda potpuno nejasni i u znatnoj meri protivrečni u delu obrazloženja gde sud zaključuje da postoji sumnja da novac koji je uložen u preduzeće "Štampa sistem" potiče od prodaje opojne droge, te da se radi o prljavom novcu koji pripada grupi koja se u tom vremenskom periodu bavila trgovinom narkotika. Ali iz pisanih dokaza proizilazi da su radnje vezane za kupovinu i ulaganje u ovo preduzeće preduzimane još tokom 2006. godine, dok iz izreke presude proizilazi da je grupu Šarić oformio tokom 2008. godine, a da su konverzija i ulaganje novca usledili tek 2008, 2009. i 2010. godine.
Foto: Zoran Sinko/Printscreen
Prema optužnici, od 2008. pa do 2010. godine, Šarić i ostali su novac zarađen od prodaje kokaina ulagali u kupovinu nekretnina, preduzeća i zemljišta po Srbiji. Period od ranije nije obuhvaćen optužnicom.
Inače, Šarić je u međuvremenu pravosnažno osuđen na 14 godina kao organizator kriminalne grupe koja je švercovala kokain iz Latinske Amerike u Zapadnu Evropu. NJemu je u decembru prošle godine ukinut pritvor, ali je ponovo uhapšen 14. aprila zbog sumnje da je organizovao kriminalnu grupu koja se tereti za oružje, izazivanje opšte opasnosti, zloupotrebu službenog položaja i planiranje teškog ubistva svedoka saradnika Nebojše Joksovića. Nedavno je za ove sumnje podignuta optužnica, koja još nije potvrđena.
Tom novom optužnicom obuhvaćen je i Bojan Stanojković, koji je u bekstvu, a koji je optužen i u postupku za pranje novca. Zbog toga je sudija danas protiv njega odredio pritvor i naredio da se raspiše poternica, kao i da mu se sudi u odsustvu.
U Specijalnom sudu u Beogradu oko 10 časova počelo je suđenje Darku Šariću i njegovim saradnicima, zbog optužbi za pranje novca, za koji se veruje da je stečen krijumčarenjem kokaina
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Specijalnom sudu u Beogradu oko 10 časova počelo je suđenje Darku Šariću i njegovim saradnicima, zbog optužbi za pranje novca, za koji se veruje da je stečen krijumčarenjem kokaina
U prvom Kolegijumu Informer TV, ekskluzivno smo objavili nove dosijee sa spiska od 99 kandidata sa "studentske", blokaderske liste koje su oni sami "studenti", blokaderi-plenumaši predložili za "vetiranje", odnosno izbacivanje.
Ostrašćeni Albanci iz Prištine pokrenuli su neviđeni, monstruozan udar na ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog, ali i na njegovu zemlju i narod, otvoreno pozvavši na njihovu smrt i spaljivanje, i to zato što je on došao u Srbiju i sastao se sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma na Informer TV-u otkrio da je sa blokaderske liste vetiran i Ivan Matović, potpredsednik stranke Novo lice Srbije na čijem čelu je Miloš Parandilović.
Poznati kraljevački blokader Predrag Voštinić, našo se na najnovijem spisku od 99 kandidata sa blokaderske liste, koje su oni sami "studenti" predložili za vetiranje, odnosno izbacivanje.
Ogromna zastava Ukrajine, koja je od početka rata u toj zemlji stajala na fasadi zgrade u centru Prištine, danas je demonstrativno uklonjena zbog besa Albanaca izazvanog posetom ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog Srbiji.
Pedofili na plažama više ne koriste samo mobilne telefone kako bi slikali nagu decu, otišli su korak dalje, pa je sve više onih koje je policija privela sa specijalnim naočarima koje u sebi imaju ugrađene kamere.
Bio je to ozbiljan podvig za tadašnje vreme kada je reč o štampanim medijima: Večernje Novosti su tog 9. avgusta 1954. u istom danu objavile vest da je na Bledu potpisan Ugovor o savezu, političkoj saradnji i uzajamnoj pomoći između Grčke, Turske i Jugoslavije.
Ministar spoljnih poslova Irana Abas Arakči izjavio je danas da posrednici i dalje "pokušavaju da pronađu načine da se pregovori ponovo pokrenu", ali da trenutno nema mogućnosti za nastavak pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Mnoge žene imaju parfem koji je njihov adut i po kome su prepoznatljive - jednostavno, on je njihov zaštitni znak. S druge strane, tu su i one žene koje kupe bočicu parfema koji im se sviđa, nanose ga svaki dan i tako do polovine bočice, a onda im dosadi i bace se na potragu za nečim novim.
Ako ovih dana želite da jedete nešto lagano, osvežavajuće, vrlo hranjivo i na kašiku, a da se pritom pravi krajne jednostavno ova caciki supa je sve što vam je potrebno.
Nakon incidenta u Galeriji, korisnici društvenih mreža ne prestaju da komentarišu postupke Sergeja Trifunovića i njegove žene Isidore, a pojedini komentari će vas i te kako nasmejati!
Voditelj Pink televizije Darko Tanasijević nalazi se na odmoru, odakle je podelio urnebesan snimak na kom mu u glavi odjekuju glasovi rijaliti učesnika, dok pokušava da se opusti.
Rijaliti učesnik Luka Vujović otvorio je dušu o svom ljubavnom odnosu sa Anitom Stanojlović, njihovim porodicama ali i planovima za crkveno venčanje koje mora da sačeka.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.