Okrivljeni za ubistvo supruge Jelene pod strogim režimom! Zoranu sud zabranio da ga poseti ćerka Jana
Podeli vest
Sud nije odobrio maloj Jani Marjanović (12) da poseti oca Zorana u pritvoru iako nije pravio probleme u CZ-u... U sudu, međutim, tvrde da nisu ni dobili Janinu molbu iako je ona uredno podneta još 24. novembra
Viši sud u Beogradu nije dozvolio maloj Jani Marjanović (12) da u Centralnom zatvoru poseti oca Zorana (44), koji je pre četiri meseca prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva supruge Jelene (33) 2. aprila 2016. u Borči!
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Bezbednosno-informativnom agencijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Sremskoj Mitrovici, uhapsili su M. S. (32) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
25.11.2022
20:34
U sudu, međutim, tvrde da nikada nisu ni dobili Janinu molbu da poseti oca iako je taj zahtev uredno podnet još 24. novembra, što se i vidi na fotografiji molbe koju objavljujemo!
Pati za ocem
Jana svakodnevno izražava želju da posećuje oca kog nije videla više od četiri meseca, zbog čega pati
Navod iz molbe
Zoran Marjanović i Jana su se, inače, poslednju put videli 22. jula ove godine, kada je on, posle izricanja presude, iz Višeg suda u Beogradu nakratko otišao kući da uzme stvari, nakon čega je odveden u pritvor.
Zoranov brat Miloš Marjanović, koji je u međuvremenu postao Janin staratelj, po savetu advokata je sačekao da tužilaštvo i odbrana dobiju pisani otpravak presude u vezi sa zločinom u Borči, i da tek onda napiše molbu sudu da Jana poseti oca.
U molbi je Miloš, kao Janin staratelj i zastupnik, napisao:
"Ovim putem vas molim kao staratelj maloletne Jane Marjanović da joj odobrite stalnu dozvolu za posetu njenom ocu Zoranu Marjanoviću. Imajte u vidu da Jana svakodnevno izražava veliku želju da viđa i posećuje oca, kog nije videla više od četiri meseca, zbog čega posebno pati, te insistira da ga viđa."
Međutim, Viši sud je već sutradan, 25. novembra, na svom sajtu, u odeljku gde se prati tok predmeta, saopštio da se molba Miloša i male Jane odbija, bez ikakvog objašnjenja!
Kada su novinari Informera pitali za obrazloženje ove odluke, u Višem sudu nam je nezvanično rečeno "da njima nikakva molba od male Jane nije stigla, a i da jeste, o tome najpre treba da odluči Centar za socijalni rad" (?!?).
Kako bi proverili mogućnost i da je eventualna Zoranova nedisciplina u pritvoru mogla biti povod da mu se zabrani poseta ćerke, raspitali smo se kod pouzdanih izvora, koji su nas uveravali da on poštuje kućni red u Centralnom zatvoru i da za ova četiri meseca nije napravio ni najmanji incident.
Nedostaje joj tata
Devojčica, podsetimo, redovno piše pisma ocu, u kojima mu poručuje da jedva čeka da ga vidi, a jedno takvo pismo je Informer ekskluzivno objavio u septembru:
"Tata, mnogo sam tužna, jer mi nedostaješ. Jedva čekam da te vidim i zagrlim. Ja sam dobro i ništa ne brini. Počela mi je škola i obećavam ti da ću biti najbolji đak! Svi smo dobro i stalno mislimo na tebe. Dok te ne budem videla, stalno ću ti pisati pisma, a nadam se da će te pustiti da i ti meni napišeš neko. Volim te najviše na svetu..."
Zoran Marjanović je, inače, 22. jula osuđen na 40 godina zatvora za teško ubistvo supruge Jelene na nasipu u Borči. Sudija Jelena Škulić je u presudi istakla da je "nesporno dokazano da je Zoran ubica".
- Ne postoji savršen zločin. Sud stoji pri čvrstom uverenju da je Marjanović na svirep i podmukao način ubio suprugu, pri čemu je to unapred planirao. To je jednoglasna odluka petočlanog veća - rekla je, između ostalog, sudija Škulić.
Socijalni radnici odlučiće o starateljstvu
Maloj Jani su kao privremeni staratelji određeni stric Miloš Marjanović i njegova supruga, sa kojima je devojčica ostala da živi u porodičnoj kući u Borči. Odluku o stalnom starateljstvu doneće radnici Centra za socijalni rad, najverovatnije nakon pravosnažne presude Janinom ocu Zoranu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Jela
pre 3 godine
Videcemo da li će patiti dok sazna istinu koju kriju od nje.I staratelj onaj ne daj Bože ošišani pravi sektas.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Bezbednosno-informativnom agencijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Sremskoj Mitrovici, uhapsili su M. S. (32) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Opozicija i blokaderi će zajedno osvojiti manje glasova nego na izborima nego 2023. godine, jer su se u ovoj godini silno iskompromitovali, zbog čega će ih narod kazniti na biračkom mestu. Sa druge strane, SNS će biti nagrađen jer je uspeo da spasi Srbiju od građanskog rata.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Građani Srbije imaju još samo dva dana da pripreme dokumentaciju za legalizaciju nelegalnih objekata i pre svega, da se prijave na platformu Agencije za prostorno planiranje i urbanizam RGZ-a.
Uprkos jasnim pravilima, pojedini nesavesni građani nastavljaju da odlažu kabasti otpad na mestima koja nisu predviđena za tu namenu – pored kontejnera, na trotoarima, zelenim površinama i drugim javnim prostorima.
Veoma gusta magla koja se tokom celog dana spustila na Zlatibor i okolinu potpuno je smanjila vidljivost na magistralnom putu od Čajetine ka Novoj Varoši.
Američki politički vrh nedeljama raspravlja o inicijativi predsednika SAD Donalda Trampa za ubrzanje pregovora o Ukrajini, ali nemački magazin Junge Welt tvrdi da u pozadini postoji mnogo veći razlog od političkog dogovora.
Poseta ruskog predsednika Vladimira Putina Indiji jasno pokazuje toplu, stabilnu i prijateljsku dinamiku odnosa Moskve i Nju Delhija – potpuno drugačiju od one koju je doživeo britanski premijer Kir Starmer tokom svoje posete pre samo dva meseca.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Netfliks je izašao kao pobednik u trci za preuzimanje Warner Bros. i HBO, objavivši dogovor koji bi mogao da ujedini dve velike striming sile sa jednim od najvažnijih studija u filmskoj i TV industriji. Ako se dogovor postigne, to bi značajno promenilo izgled Holivuda u trenutku kada je zabavna industrija već uzdrmana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar