MIRSAD BEGANI, MLADIĆ KOME JE BIVŠA OSTAVILA BEBU ISPRED ZGRADE: Ne znam da li je dete moje, ali želim da je na sigurnom
Podeli vest
Ne znam da li je dete moje, ali želim da bude na sigurnom i da dobro živi. U više navrata prijavljivao sam Gabrijelu Centru za socijalni rad kako bi joj se oduzelo dete jer nije vodila računa o njemu
Ovako za Informer priča Mirsad Begani (29) iz Kragujevca, mladić ispred čije zgrade je Gabrijela P. u utorak usred noći u kolicima ostavila jednogodišnju ćerku.
Kako Informer saznaje, dva muškarca su se javila u Domove zdravlja u Padinskoj Skeli i u Borči zbog povreda nastalih vatrenim oružjem, a sumnja se da su ranjeni u istom sukobu.
11.01.2023
20:33
DNK test
Do sada nisam hteo da uradim DNK test, ali ako sud naloži...
Mirsad Begani
- Nudio sam pomoć Gabrijeli, ali ona je svaki put odbijala. Govorila je da dete ima majku i da joj ništa moje ne treba. Iz ljubomore što imam novu ženu dolazila je tri-četiri puta i ostavljala devojčicu ispred našeg ulaza. Prethodnih puta sam uzimao dete i vraćao ga Gabrijeli, koja ga je tek nakon ubeđivanja uzimala i vodila kući. Međutim, sada je devojčicu ostavila napolju kasno noću, što sam saznao tek u sedam ujutru, kad sam se probudio. Vodio sam ćerku koju imam sa ženom sa kojom živim u vrtić i tada sam video kolica ispred ulaza... Iskreno da vam kažem, nisam sto posto siguran da je dete moje... Možda jeste, možda nije. Sama Gabrijela mi je unela sumnju jer je u našim raspravama često govorila da dete nije moje, već tamo nekog Žike, Pere... Do sada nisam hteo da uradim DNK test, ali videćemo šta će biti ako sud bude naložio da moram to da uradim. Svakako bih voleo da uzmem to dete, voleo bih da ga čuva moja majka, koja je i te kako voljna da to čini. Bolje da je kod nje nego u hraniteljskoj porodici - ističe Begani.
Naš sagovornik navodi da se sa bivšom partnerkom Gabrijelom video pre Nove godine i, kako objašnjava, tom prilikom su pristojno razgovarali.
- Odneo sam im paketić, a ona se sve vreme ponašala prisebno. Nisam mogao da naslutim da će uraditi nešto ovako. Verujte, ona nije svesna šta je moglo da se desi devojčici koju je ostavila na ulici. Gde joj je samo mozak bio?! Ni mojoj sadašnjoj supruzi nije svejedno. Gabrijela joj često preti, supruga u strahu ide na posao u prodavnicu i plaši se dok dete vodi u vrtić. Nisam ni mogao da pretpostavim šta će me snaći... Sa Gabrijelom sam bio u vezi godinu i šest meseci i ona jeste bila čudna od prvog dana. Međutim, kada se porodila, potpuno se promenila nagore. Postala je nepodnošljiva, bila je gruba prema detetu i ja sam se distancirao od nje. Ubrzo sam uplovio u novu vezu, u kojoj sam dobio ćerkicu. Gabrijela je rodila dete 15. 2. 2021. godine, a moja supruga 3. 1. 2022. - kazao je Begani.
Tim lekara Klinike za pedijatriju detaljnim pregledom i dijagnostikom utvrdio je da je dete u dobrom zdravstvenom stanju. Nakon toga je kontaktiran Centar za socijalni rad, koji je bebu smestio u hraniteljsku porodicu.
Majci pritvor od mesec dana
Majci Gabrijeli P. (22), koja je tokom noći ostavila jednogodišnju bebu na ulici, određen je pritvor od mesec dana. Ona je u policiji priznala da je ostavila dete.
- Tvrdila je da je bebu ostavila u očaju jer nije mogla da se stara o njoj zbog loše materijalne situacije - kazao je izvor Informera upoznat sa ovim slučajem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
sasa
pre 2 godine
opet taj centar za asocijalni nerad.ukinuti sve centre po srbiji,institucuje hraniteljskih porodica i sav taj novac koji je isao na troskove hiljada kv.metara tih centara i plate pazljivo davati roditeljima koji bi mogli sa tom pomoci da odneguju svoje dete.svaka cast pojedinim retkim zaposlenima u toj bransi.njihov nesebican tezak rad je zanemaren bas zbog takvih sebicnih,pohlepnih osoba koji su po pravilu rukovodioci.jer svoje talente i zelje,trud i pregalastvo su usmerili na drugu stranu..
Kako Informer saznaje, dva muškarca su se javila u Domove zdravlja u Padinskoj Skeli i u Borči zbog povreda nastalih vatrenim oružjem, a sumnja se da su ranjeni u istom sukobu.
Francuski sud proglasio je Marin Le Pen krivom u slučaju pronevere, što će imati ozbiljan uticaj na političku budućnost liderke desnice, ali i njene stranke Nacionalno okupljanje.
U sudanskom građanskom ratu, koji traje više od dve godine, dogodio se dramatičan preokret – regularne oružane snage Sudana povratile su kontrolu nad glavnim gradom Kartumom, potisnuvši pobunjeničke Snage za brzu podršku (RSF). Ključnu ulogu u ovoj promeni, kako ocenjuju analitičari, odigrala je podrška Rusije i predsednika Vladimira Putina.
U danu kada se ispred redakcije Informera odvijala dramatična talačka kriza i blokada, naš medijski tim pokazao je nepokolebljivu profesionalnost i hrabrost, obezbeđujući ekskluzivne informacije u realnom vremenu.
Tokom blokade i pokušaja izazivanja talačke krize, medijska kuća Informer TV je pokazala da je jača nego ikad. Iako je predmet pokušaja zabrane i blokade, Informer TV je nastavila sa normalnim radom, čime je dokazala svoju otpornost i moć uticaja na javnost.
Srbija je nedavno osvojila srce jednog Čehа koji je, u poseti našoj zemlji, probao neka od najukusnijih srpskih specijaliteta i njima ostao potpuno oduševljen – barem ako je verovati njegovoj reakciji koja je preko noći postala viralna.
Venčanje je jedan od najlepših dana u životu. Neki trenuci mogu da izazovu suze radosnice, dok ima i onih koji stvaraju tužna osećanja. Baš to se desilo jednoj mladi, a ona je svoju ispovest ispričala na društvenim mrežama.
Direktorka Instituta za javno zdravlje Srbije "Batut" Verica Jovanović izjavila je da su zdravstvene ustanove u Srbiji obezbeđene svim vakcinama i ukazala je na značaj prevencije u vidu vakcinacije ali i redovnih pregleda mladih, starih, kao i žena i muškaraca.
Revanš utakmica četvrtfinala Evropskog kupa između rukometaša Partizana i AEK-a biće odigrana na neutralnom terenu, saopštila je danas Evropska rukometna federacija (EHF) na zvaničnom sajtu.
Hađu Lahbib, evropski komesar za humanitarnu pomoć, spremnost i upravljanje krizama i civilnu zaštitu plastično je pokazala da Berisel građene EU tretira manje-više kao idiote!
Trampu je svejedno koji regioni Ukrajine će, ili neće, postati deo Ruske Federacije. On ne sedi sa lupom nad mapom i ne čita ekonomske izveštaje svojih savetnika o tome šta će se desiti ako Kirovogradska oblast postane deo Ruske Federacije. Čak mu ni Odesa nije toliko važna.
Hamas, organizacija koja je godinama dominirala političkim i vojnim prostorom Gaze, predmet je brojnih kontroverzi. Iako ga mnogi na Bliskom istoku smatraju pokretom otpora, sve veći broj glasova ukazuje da je reč o kriminalnoj strukturi čiji ciljevi daleko prevazilaze palestinske interese.
Predlog ruskog predsednika Vladimira Putina da se u Ukrajini uvede privremena međunarodna uprava pod okriljem UN spasiće ukrajinski narod, smatra lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk.
Zamenik predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev izjavio je danas, posle presude liderki desničarske partije Nacionalno okupljanje (RN) u francuskom parlamentu Marin le Pen, da bi Francuzi trebalo da razmotre uspostavljanje "šeste republike", ili da se prisete vremena kada je carska Rusija "na bajonetima donela demokratiju Francuskoj".
Čuvena kuća u kojoj je snimljen film "Petrijin venac" davne 1980. godine nije odolela rubu vremena. Potpuno je ruinirana i od nje su ostale samo zidine.
Prošlo je 13 godina od smrti Darinke Živković, žene sa sela, koja je u svojoj karijeri odigrala samo jednu ulogu i njome uspela da obeleži srpsku kinematografiju.
Vest da Tanja Savić ne razgovara sa rođenom sestrom pokrenula je lavinu komentara, a osim sa Biljom pevačica se sukobila i sa brojnim poznatim ličnostima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar