DEČAK RANJEN U LOVU USPEŠNO SE OPORAVLJA! Sa lečenja u Beogradu vraćen na oporavak u Niš
Podeli vest
Trinaestogodišnjak iz Pirota koji je 8. januara teško ranjen tokom lova na Vlaškim planinama, vraćen je u Niš iz Beograda gde je bio na lečenju od 10. januara
- Maloletni pacijent koji je prebačen u Univerzitetski kliniički centar Srbije zbog dodatnih medicinskih intervencija, vraćen je na dalje lečenje na Kliniku za dečiju hirurgiju UKC Niš. Dečak je stabilnih vitalnih parametara, stabilnog neurohirurškog kao i nalaza na plućima . Svestan je, komunikativan, uzima hranu i vodu – saopšteno je danas iz ove niške zdravstvene ustanove.
Zbog specifičnosti povreda i lekara određenih specijalnosti koje UKC Niš nema a koje neophodne za dalje lečenje trinaestogodišnjaka iz Pirota koji je povređen u lovu, nakon ponovne celokupne dijagnostike i konzilijarnog sagledavanja timova specijalista niškog UKC, doneta je odluka da se pacijent prebaci na dalje lečenje u UKC Srbije – saopštila je jutros ova zdravstvena ustanova
10.01.2023
10:19
Kako je rečeno nakon donošenja odluke da bude upućen na lečenje u prestoničku zdravstvenu ustanovu, mališanu je bila neophodna zdravstvena pomoć tamošnjih lekara.
- Zbog specifičnosti povreda i lekara određenih specijalnosti koje UKC Niš nema a koje neophodne za dalje lečenje trinaestogodišnjaka iz Pirota koji je povređen u lovu, nakon ponovne celokupne dijagnostike i konzilijarnog sagledavanja timova specijalista niškog UKC, doneta je odluka da se pacijent prebaci na dalje lečenje u UKC Srbije – rečeno je tada u niškoj bolnici.
Zbog povrede pluća iz Pirota poslat u Niš, a onda u Beograd
Goran Petrović, direktor opšte bolnice u Pirotu, koja je prva zbrinula teško ranjenog dečaka, saopštio je tada da je imao više povreda.
- Pacijent je primljen zbog pet prostrelnih povreda, sanirane su četiri, operacija je trajala oko dva sata. Ostao je problem sa plućima, zato je i poslato u Niš u pratnji anestetičara i anesteziologa poslat u UKC Niš, tamo su sanirane povrede pluća - opisao je Petrović mere preduzete u lečenju ranjenog deteta. U niškom UKC odmah je urađena torako drenaža zbog povreda grudnog koša a operativno su sanirane neurohirurške povrede.
Policijska uprava u Pirotu saopštila je da je zbog nesreće u lovu uhapšen D.I. (D.I. (58) iz Pirota zbog sumnje da je izvršio krivična dela teško delo protiv opšte sigurnosti i izazivanje opšte opasnosti jer je pucao u divljač a deo sačme je pogodio dečaka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zbog specifičnosti povreda i lekara određenih specijalnosti koje UKC Niš nema a koje neophodne za dalje lečenje trinaestogodišnjaka iz Pirota koji je povređen u lovu, nakon ponovne celokupne dijagnostike i konzilijarnog sagledavanja timova specijalista niškog UKC, doneta je odluka da se pacijent prebaci na dalje lečenje u UKC Srbije – saopštila je jutros ova zdravstvena ustanova
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Povodom Međunarodnog dana Roma, 8. aprila, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević sastao se sa brojnim predstavnicima Roma u različitim republičkim organima, institucijama i lokalnim samoupravama.
Novinar Uroš Piper ocenio je da dugogodišnji milionski minusi N1 i Nove S pokazuju da čak ni medijski “svete krave” ne mogu ignorisati vlasničke odluke.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Francuski brzi voz sudario se jutros oko sedam časova po lokalnom vremenu sa kamionom na pružnom prelazu između Betina i Lansa, u regionu Pa de Kale na severu Francuske, objavio je Mond.
Iran se sve brže približava krugu država koje imaju najveći uticaj na svetska zbivanja, a rat na Bliskom istoku dodatno ubrzava taj proces, ocenjuje Vol strit džurnal.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar