JOKIĆ ODUVAO KONKURENCIJU! Nikoli konkurenti mogu samo da gledaju u leđa (FOTO)
105. 12. 2025. u 21:21
205. 12. 2025. u 21:21
Printscreen/Beta Ana Slović
Vesti
Miloš Budimir lično je mučio ljude u kući u Ritopeku. Lazaru Vukićeviću je dršku od metle nabio u anus, a Nikoli Mitiću je metalnom četkom strugao mošnice. Jednom sam Budimiru spasao život, kad je Vukićević potegao pištolj na njega, a nije mi zahvalio na tome, ni poklon mi nije kupio...
Ovo je samo deo "prepucavanja" koje se juče odigralo u Specijalnom sudu između Srđana Lalića, svedoka okrivljenog u postupku protiv bande Veljka Belivuka, i Miloša Budimira, jednog od okrivljenih.
Žalio se na uvrede
Odmah na početku sučeljavanja Budimir se požalio sudskom veću što ga je Lalić ranije tokom svedočenja vređao.
- Lalić me je vređao, a ja njega nijednom rečju nisam uvredio. Ako ima problem da odgovara, neka kaže. Molim vas, ako uvredim ja njega, kaznite me maksimalnom novčanom kaznom, a ako uvredi on mene, kaznite njega - zavapio je Budimir.
Foto: Printscreen/Beta Ana Slović
Miloš je potom "pecnuo" Lalića i za pare, pa je u jednom trenutku rekao:
- Pomenuo si plac mog oca... Da nije tvoja majka zakopala pare na placu moga oca? - pitao je Budimir, a Lalić mu je hladnokrvno uzvratio:
- Možda je tvoja žena tamo sakrila pare, bez radnog staža je vozila BMW X5. Možda je tamo zakopano i onih pola kilograma kokaina što mi duguješ!
Posle ovih prozivki Lalić je pomenuo kako je Budimir zverski mučio pojedine žrtve klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića Mesara u "kući strave" u Ritopeku. Najpre je Budimir konstatovao da je Lalić u ranijem svedočenju čak 122 puta pomenuo: "Mislim da je to Miloš uradio", pa je pitao svedoka da li je siguran u to što tvrdi pred sudom.
- Siguran sam da si Lazaru Vukićeviću gurnuo dršku od metle u anus, a da si Mitiću metalnom četkom strugao mošnice - rekao je Lalić, a Budimir se brecnuo:
- Nisam se bavio ubistvima!
Potom je usledila rasprava zbog para i imovine, pa je Budimir pitao Lalića kako je isplatio lokal na Dedinju.
- Lokal sam kupio preko računa. Miloše, da te opismenim, ne može više nekretnina da se kupuje u kešu, s parama u torbi. Ti si kupio stan u Kotežu od droge, rekao si mi da si ga platio 35.000 ili 40.000 evra - rekao je Lalić.
Budimir ga je zatim upitao ko mu je poklonio sat "roleks", što je iznerviralo Lalića:
- Da ti objasnim, Miloše, jednom sam ti spasao život kada je Lazar Vukićević potegao pištolj na tebe. Jesi li mi zahvalio, jesi li mi kupio nešto? Pomagao sam mnogim ljudima, i tebi sam spasao život, a nije trebalo. "Roleks" sam od prijatelja dobio, on je javna ličnost, da li moram da pomenem ime?
Budimir je zatim ispitivao Lalića o njegovim poslovima s kokainom, gde je svedok okrivljeni ponovio da je preprodavao drogu u inostranstvu "s mnogim ljudima", a da mu je u nekoliko navrata kokain slao lično i Radoje Zvicer, odbegli vođa "kavačkog klana", za kog su radili Belivuk, Miljković i njihovi koljači.
Budimir je ispitivao Lalića i o ubistvu Milana Ljepoje, ali to se opet pretvorilo u prepucavanje oko pojedinih detalja koji nisu ključni za zločin.
Foto: Printscreen
- Vezano za ubistvo Milana Ljepoje, kog datuma je bio taj događaj? - pitao je Budimir, a Lalić je odgovorio:
- Deveti decembar 2020, bilo je to ujutru, pre osam. Ispomagao si pratnju, navodno si imao koronu. Ušao si u bunker, ja sam pitao: "Šta si došao ovde da nas sve zaraziš?"...
Budimir je zatim upitao svedoka da li ima narkolepsiju, pa iznenada zaspi (?!?)
- Ja sam potpuno zdrav, desi mi se da mi padne pritisak kada se prejedem... Desi se u autu, kad trucka, možda mi je tada interesantnije da zaspim nego da pričam s tobom... - kazao je Lalić.
Govoreći o merama bezbednosti koje su preduzimali članovi bande, Lalić je pomenuo da nije imao lično obezbeđenje, a da ga je Miljković nagovarao da koristi blindiran auto. Takvo vozilo su, prema tvrdnjama svedoka, koristili i Miloš i njegov brat Marko Budimir.
- Kako si se pazio? - pitao je Miloš, a Srđan mu je odgovorio:
- Imao sam kontradiverziono ogledalo da gledam da nema bombe ispod kola, menjao sam rute često, obilazio krugove... Miljković je insistirao da vozim blindiran auto, ja nisam hteo... Nije me interesovalo da neko priča kako vozim blindu da bih se hvalio.
Nije hteo blindu
Budimir je zatim pitao čije je ime bilo na ovlašćenju za korišćenje tog blindiranog auta, a Lalić je kazao:
- Na moje ime, ali nisam samo ja vozio taj auto, stajao je na stadionu i u garaži kod advokata Dejana Lazarevića. Ja sam plaćao registraciju...
- Što si imao ovlašćenje, plaćao registraciju, a auto nije tvoj? - pitao je Budimir, a Lalić je odgovorio:
- Rekao mi čovek.
- Da ti je rekao da skočiš s mosta, ti bi skočio? - bio je uporan Budimir, a Lalić mu je mirno kazao:
- Posle tebe.
Podsetimo, Belivuk, Miljković i još 28 pripadnika bande uhapšeni su 4. februara 2021. i većina njih je otad u pritvoru. Terete se da su pod plaštom Partizanove navijačke grupe "Principi" radili za "kavački klan".
Optužnicom se terete, za sada, za sedam ubistava, trgovinu drogom, oružje i silovanje, ali Lalić je tokom ranijih svedočenja kazao da je ovaj klan odgovoran za najmanje 20 likvidacija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
05.12.2025
21:48
Predsednik Srpske radikalne stranke dr Vojislav Šešelj gostovao je na Kurir TV i govorio o nastupima Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj.
05.12.2025
20:00
Branko Babić se oglasio na društvenim mrežama i postavio jedno prosto pitanje u vezi sa (ne)delovanjem blokadera.
05.12.2025
18:32
Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić najoštrije je večeras osudio optužbe i uvrede koje je na račun predsednika Srbije Alaksandra Vučića izneo ministar odbrane BiH Zukan Helez.
05.12.2025
23:45
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da je u Raški danas održao sastanak sa predstavnicima Srpske liste i čestitao gradonačelnicima na preuzimanju dužnosti.
05.12.2025
23:30
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Nakon što je država ograničila kamate na stambene kredite, kupovina stanova na kredit u Srbiji porasla je za 12 odsto.
05.12.2025
20:30
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
05.12.2025
21:00
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
05.12.2025
17:13
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave tri velika sveca: Svetog Amfilohija Ikonijskog, Svetog Grigorija i Svetog Aleksandra Nevskog.
06.12.2025
06:15
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
06.12.2025
06:20
Naučnici su saopštili da smrtonosne poplave koje su ove godine pogodile jugoistočnu Aziju nisu slučajnost, već posledica klimatskih promena.
06.12.2025
05:30
Ukrajinski antikorupcijski biro NABU i SBU saopštili su da su razbili kriminalnu grupu na čijem čelu je poslanica Ana Skorohod iz stranke „Za budućnost“.
05.12.2025
23:20
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
05.12.2025
23:00
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
05.12.2025
22:20
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Glumica Margo Robi otkrila je detalje o erotskim scenama u filmu "Orkanski visovi" u kom glumi uz Džejkoba Elordija.
05.12.2025
14:14
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
05.12.2025
13:33
Popularna serija "Besa" produkcije Adrenalin dobija novu adaptiranu verziju za tržišta jugoistočne Azije sa preko 700 miliona gledalaca.
05.12.2025
13:30
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
05.12.2025
21:40
Žreb za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. je počeo, a priliku da zablista kao voditeljka dobila je legendarna manekenka Hajdi Klum.
05.12.2025
19:43
Otkrijte recept za sočan i mekan kolač sa višnjama, pripremljen bez ijedne kapi ulja, koji je idealan za dane kada postite na vodi.
05.12.2025
18:20
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
05.12.2025
17:40
Jutjub sluša korisnike i zvanično uvodi "Recap", svoju verziju popularnog Spotify Wrapped pregleda godine.
05.12.2025
17:00
Rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, otkrila je razlog raskida cimera iz Bele kuće Anđele Đuričić i Nenada Marinkovića Gastoza.
06.12.2025
06:03
Bojan Grujić, suprug pevačice Mije Borisavljević, podelio je fotografiju iz teretane koja je odmah privukla pažnju.
06.12.2025
00:11
Pevač Peđa Jovanović progovorio je o pomirenju sa suprugom Anom i putovanju na koje su se nedavno otisnuli.
05.12.2025
23:44
Miloš Stojanović Tigar, novi dečko Jovane Jeremić, izazvao je veliku pažnju javnosti, a često se komentarišu i voditeljkini bivši partneri.
05.12.2025
22:59
Manekenka Sunčica Travica podelila je fotografiju na kojoj jaše konja u vodi, a objava je odmah izazvala lavinu komentara na njenom profilu.
05.12.2025
22:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar