VIŠI SUD POTVRDIO PRESUDU ZA UBISTVO POSLODAVCA: Nikoli Mladenoviću 20 godina robije, njegov brat oslobođen krivice!
Podeli vest
Nišlija Nikoli Mladenoviću (37) osuđen je danas na 20 godina robije zbog teškog ubistva poslodavca Draška Ranđelovića (46), dok je njegov brat četrdesetjednogodišnji Marko oslobođen krivice
Viši sud ovu odluku je doneo u ponovljenom postupku nakon što je Apelacioni sud 23. decembra prošle godine ukinuo prvostepenu presudu kojom je Nikola osuđen na 20 godina zatvora a njegov brat oslobođen sa nalogom da se u ponovljenom postupku razjasni činjenično stanje, a naročito prisustvo Markovom biološkog materijala na oruđu ubistva.
Nišliji Nikoli Mladenoviću (36) osuđenom na 20 godina zatvora zbog teškog ubistva poslodavca Draška Ranđelovića (46) i njegovom bratu četrdesetjednogodišnjem Marku koji je oslobođen optužbe za ovo krivično delo, ponovo će se suditi
07.09.2022
10:14
Braća Mladenović optužena su za teško ubistvo u saizvršilaštvu jer su u hali firme „Minkopeks“ na Bulevaru 12. februar u Nišu, 8. oktobra 2020. godine, na svirep i podmukao način sa umišljajem, zajedno usmrtili Ranđelovića udarajući ga ušicama sekire i čekićem. Nakon toga su krvavu odeću bacili u Nišavu i pozvali policiju, jer su Draška navodno pronašli mrtvog kada su se sa pauze za ručak, vratili u firmu.
Nikola Mladenović se na sudu najpre branio ćutanjem ali je zatim odlučio da prizna ubistvo. Tvrdio je da je gazdu usmrtio jer ga je zlostavljao i eksploatisao.
Foto: informer.rs
Mesto ubistva
Opisujući kako je došlo do zločina, kazao je da je sve naopako počelo od ranog jutra, kada ih je Draško mimo dogovora već oko 6.45 sati pozvao da odu u fabričku halu.
- Prethodnog dana smo se dogovorili da sutradan na posao odemo oko 10, 11 sati. Međutim, Draško me je pozvao rano ujutro, vidno uznemiren. Kazao je da budemo spremni za pet minuta. Zamolio sam ga da nam da makar pola sata da se spremimo a on me je obasuo uvredama i rekao da najkasnije za deset minuta moramo da krenemo.
Probudio sam brata i sa Draškom smo otišli u halu. Kazao nam je da je došlo do promene plana, da moramo duže da ostanemo. Počeli smo da radimo a on je otišao kući po alat a zatim i za ručak. Dok je bio odsutan, tražio ga je neki čovek. To ga je dodatno uznemirilo, sve vreme je gledao kroz prozor – opisao je mladić događaje koji su prethodili ubistvu.
Kako je objasnio, strasti su uzavrele kada mu je gazda zatražio da ostane sa njim i nakon završetka posla.
- Rekao mi je da moram da ga vozim na neku proslavu. Objasnio sam mu da imam porodične obaveze, da ga svaki put poslušam ali da ću morati da ga odbijem. On mi je kazao: Kako to pričaš sa mnom? Vređao me je a zatim uzeo sekiru i dok sam klečao, udario me njome u leđa. Upitao sam ga, čemu to, a on mi je kazao da ću tek videti, jer ne mogu da se tako ponašam prema njemu. Krenuo je sekirom na mene, shvatio sam da sam u opasnosti, naročito kada mi je kazao da neću stradati samo ja već i moja deca i roditelji.
Uzeo sam macolu i udario ga u zadnji deo glave, otimali smo se oko sekire, padali...Jednom sam ga udario ušicama sekire u glavu, on je mene nečim u čelo, ja njega još jednom macolom po glavi i onda sam otišao – rekao je Nikola. Kazao je da nije ni znao da je Draško mrtav, te da se nadao da će se stvari smiriti jer, kako je objasnio, nije bilo prvi put da se sa njim fizički sukobljavao.
Foto: informer.rs
Međutim, priznao je da je svom bratu naložio da odeću koju je tog dana nosio, baci u Nišavu ili je spali.
Iako je priznao da se sa Draškom družio, Nikola je kazao da je bio njegova žrtva.
- Nisam smeo da mu ništa odbijem, radio sam sve što mi je tražio. Nisam smeo da ga prijavim jer sam se bojao za porodicu. Plaćao mi je malo i neredovno, možda je smatrao dase svojim radom odužujem za drogu koju mi je davao – kazao je Nikola. Objasnio je da je i na dan ubistva uzeo jednu crtu heroina koju je dobio od poslodavca.
Istakao je da njegov brat Marko nije kriv za ubistvo jer su mu i on i Draško, kad su počeli da se tuku, kazali da se ne meša pa je otišao kući.
Više javno tužilaštvo je tražilo da se obojici izrekne doživotna robija jer, kako je navedeno u završnoj reči, ubistvo su počinili iz niskih pobuda, nisu pokazali nikakvo kajanje, čak su prisustvovali Draškovoj sahrani i nosili mu sanduk.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nišliji Nikoli Mladenoviću (36) osuđenom na 20 godina zatvora zbog teškog ubistva poslodavca Draška Ranđelovića (46) i njegovom bratu četrdesetjednogodišnjem Marku koji je oslobođen optužbe za ovo krivično delo, ponovo će se suditi
Nemačka ambasada u Prištini je, na pitanje Kosovo onlajna povodom raspuštanja skupštine u sredu , poručila da ostaje blizak partner tzv. Kosovu na putu ka evroatlantskim integracijama, uz ocenu da novi izborni ciklus predstavlja gubitak dragocenog vremena, iako je predviđen Ustavom.
Predsednici Rusije i SAD Vladimir Putin i Donald Tramp tokom telefonskog razgovora izrazili su "slične ocene" o ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, kaže pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Tajkunski voditelj Marko Vidojković otrčao je u crnogorske medije da kuka o "lošem životu" u Srbiji, kritikuje njene građane, pa čak i da proziva svoje dojučerašnje saborce.
Advokat i narodni poslanik Vladimir Đukanović govorio je za list "Alo" o predstojećim izborima, odlasku u "političku penziju" i drugim aktuelnim temama.
Nakon skoro tri godine postepenog otkrivanja, Volkswagen je konačno predstavio ID. Polo, prvog potpuno električnog naslednika jednog od najvažnijih modela u istoriji marke.
Ratovi na Bliskom istoku i u Ukrajini mogli da se završe "u slično vreme", rekao je američki predsednik Donald Tramp nakon telefonskog razgovora sa ruskim predsednikom Vladimirom Puitnom.
Velika Britanija i još devet država Evrope dogovorile su se da formiraju zajedničku Ratnu mornaricu "radi odvraćanja budućih pretnji iz Rusije na severu kontinenta", izjavio je načelnik britanske mornarice Gvin Dženkins.
Cena nafte marke "Brent" porasla je iznad 122 dolara po barelu, dostigavši najviši nivo od 2022. godine, zbog zastoja u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana i blokade Ormuskog moreuza.
Predsednici Rusije i SAD Vladimir Putin i Donald Tramp tokom telefonskog razgovora izrazili su "slične ocene" o ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, kaže pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Ako za Prvi maj nemate roštilj, to ne znači da morate da se odreknete pečenja i dobrog zalogaja. Uz malo snalažljivosti, moguće je dobiti sličan ukus i atmosferu, bilo da ste kod kuće ili napolju.
Zdrava kosa nije samo ona koja blista, već i ona koja je mekana, elastična i izgleda prirodno negovano. Dobra vest je da se do takvog izgleda može doći bez komplikovanih tretmana, uz nekoliko osnovnih koraka u nezi.
Ako koristite novije AirPods Pro slušalice, poput modela druge ili treće generacije, verovatno ste primetili nekoliko sitnih otvora na dnu MagSafe kućišta, sa obe strane priključka za punjenje. Imaju tačno određenu funkciju koja je povezana sa unapređenim mogućnostima samog kućišta.
Starleta Stanija Dobrojević otkrila je da je u rijalitiju saznala da je Asmin Durdžić dok su bili u vezi navodno varao sa pevačicama, ali da u to ne veruje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar