Ivana Krivokapić (26) ubijena je pre tačno 40 dana, a potera za osumnjičenim za njeno ubistvo Jetmirom Gočajem i dalje traje
Službenici Uprave policije su, shodno međunarodnoj poternici Interpola Beograd, koja je raspisana 18. januara 2023. godine, izvršili provere u cilju njegovog lociranja i hapšenja, ali ga nisu pronašli, te su ispitali njegove prijatelje.
"Jetmirovi prijatelji su svi do jednog rekli da ga nisu videli uopšte. Pretpostavljaju da uopšte nije u Crnoj Gori. Naveli su da njegova familija živi u Albaniji i da je moguće da je otišao tamo i da mu oni pomažu. Neki od njih su upoznali Ivanu, neki je nikada nisu videli, ali niko ništa nije znao o njihovom odnosu", rekao je sagovornik iz istrage ovog slučaja.
Tamošnja policija dala je saopštenje u kojem je navela da "rade sve što je u njihovoj moći".
"Službenici Uprave policije su, shodno međunarodnoj poternici NCB Interpola Beograd, koja je raspisana 18. januara 2023. godine, izvršili provere u cilju lociranja i lišenja slobode lica Jetmira Gočaja, državljanina Crne Gore, tokom kojih nije locirano prisustvo navedenog lica na poznatim lokacijama u Crnoj Gori. Operativne aktivnosti Uprave policije su i dalje u toku, a sa svim utvrđenim činjenicama upoznati su nadležni organi Republike Srbije zvaničnim kanalima. Napominjemo da Uprava policije, u okviru svojih zakonskih mogućnosti, preduzima sve mere i radnje iz svoje nadležnosti u ovom slučaju", saopštili su iz policije.
Lagao da je kod kuće
Inače, danima nakon zločina na društvenim mrežama objavljivao fotografije iz zavičaja i beogradskim novinarima govorio da je kod kuće i da mu je policija rekla da ga niko ne traži. Gočaj je inače iz sela Vusanje kog Gusinja.
Foto: informer.rs
Viši sud u Beogradu odredio je 16. januara pritvor i naložio raspisivanje međunarodne poternice za Jetmirom Gočajem (24), osumnjičenim da je 23. decembra prošle godine ubio Ivanu Krivokapić (26) u njenom stanu u beogradskom naselju Zvezdara.
"Osumnjičenom je pritvor određen zbog opasnosti od bekstva, da ne utiče na svedoke i usled uznemirenja javnosti", kazala je tada portparol Višeg suda u Beogradu Tatjana Matić.
Kako je ranije saopštilo Više javno tužilaštvo u Beogradu, naredbom o sprovođenju istrage Gočaju se na teret stavlja krivično delo teško ubistvo iz niskih pobuda (ljubomore), za koje je zaprećena kazna od najmanje deset godina do doživotnog zatvora.
Inače, kako smo u međuvremenu saznali, Jetmir je u danima nakon Ivaninog ubistva redom kontaktirao prijatelje iz Beograda pozivajući ih iznenada da se vide, najverovatnije kako bi sebi osigurao alibi.
Potraga za Jetmirom Gočajem (24) osumnjičenim da je ubio Ivanu Krivokapić (26) na Zvezdari 23. decembra prošle godine i dalje traje, a u međuvremenu ispitane su komšije nesrećne devojke, njena familija i prijatelji, njegova familija i prijatelji i, kako se nezvanično saznaje, u ovom slučaju samo jedna osoba iz ulaza u kojem je ona živela dala je iskaz istražiteljima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potraga za Jetmirom Gočajem (24) osumnjičenim da je ubio Ivanu Krivokapić (26) na Zvezdari 23. decembra prošle godine i dalje traje, a u međuvremenu ispitane su komšije nesrećne devojke, njena familija i prijatelji, njegova familija i prijatelji i, kako se nezvanično saznaje, u ovom slučaju samo jedna osoba iz ulaza u kojem je ona živela dala je iskaz istražiteljima
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Blokaderi sa Fakulteta dramskih umestnosti (FDU) u Beogradu toliko su oboleli od mržnje da su sada otvoreno pozvali na odsecanje glave glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Blokaderska novinarka Antonela Riha i blokaderski advokat Ivan Ninić nastavili su bespoštedni rat na društvenoj mreži Iks, otkrivši na taj način koliko ne mogu da se podnesu, ali i kakvi su u stvari oni koji bi da se po svaku cenu dokopaju vlasti u Srbiji.
Blokaderski glumci, koji svakodnevno gledaju kako da od države isisaju što više novca, a onda na nju udaraju na najsramniji mogući način, sinoć su ponovo na kraju predstave u Jugoslovenskom dramskom pozorištu (JDP) u Beogradu podigli indekse u znak podrške navodnim studentima, a u stvari rušiocima ustavnog poretka Srbije.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj žestoko je udario na crnogorskog predsednika Jakova Milatovića, poručivši da šef naše države Aleksandar Vučić nema nijedan razlog da ga poziva u Beograd!
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović istakla je da su danas uspešno zatvorena sva pitanja sa madjarskim MOL-om, te da je postignut kompromis kada je u pitanju ugovor akcionara izmedju Republike Srbije i MOL-a.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Nevreme praćeno lokalnom pojavom pljuskova sa grmljavinom do kraja dana stiže na zapad i jug Srbije, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Severna Koreja beleži najjači ekonomski zamah u poslednjih nekoliko godina, a američki Volstrit džornal ocenjuje da je reč o jednoj od najneočekivanijih ekonomskih priča današnjice.
Ruski državni mesindžer MAX nestao je iz Huawei prodavnice aplikacija, što je u Moskvi dočekano kao posebno neprijatan udarac, jer nije stigao sa Zapada, već iz kineskog digitalnog ekosistema.
U svetu se beleži nezapamćen skok u potrošnji na nuklearno naoružanje, vođen pre svega masovnim ulaganjima SAD, pokazuju najnoviji podaci Međunarodne kampanje za ukidanje nuklearnog oružja (ICAN).
Indija je privremeno zakočila odobrenja za Starlink zbog straha da bi američki satelitski internet mogao da postane ozbiljna rupa u nacionalnoj bezbednosti.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Za osobe rođene u znaku Device period od 15. do 21. juna mogao bi da bude veoma produktivan, posebno kada su u pitanju obaveze koje su dugo bile odlagane.
Melanija Tramp prisustvovala je juče svečanoj dodeli nagrada u okviru programa "Presidential Artificial Intelligence Challenge", koja je održana u Beloj kući, gde je oduševila svojim stajlingom.
Povremeni otoci ruku i nogu nisu neuobičajeni, naročito kod starijih osoba. Ipak, prema rečima doktora Roberta Šmerlinga, određeni simptomi mogu ukazivati na potrebu za lekarskim pregledom.
Pevač Nikola Rokvić uvek je bio miljenih ženskog pola, a današnjom objavom gde kao od majke rođen, peva pod tušem zapalio je ne samo maštu već i društvene mreže.
Voditeljka Radio-televizija Srbije Ivana Milenković završila je studije na Arhitektonskom fakultetu, a nakon master studija upisala je i doktorske studije na odseku za ekološku i bioklimatsku arhitekturu.
Pevačica Tina Ivanović i njen bivši suprug Zvezdan Anđić ponovo su dospeli u centar pažnje nakon njegove objave koja je pokrenula nagađanja o pomirenju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.