HIRURG KOJI JE PRETUKAO SUPRUGU OSTAJE IZA REŠETAKA! Sud mu odredio pritvor od 30 dana!
Treći osnovni sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana N.O. (48), hirurgu koji se sumnjiči da je brutalno pretukao suprugu I.O. (42).
03.02.2023
17:29
Printscreen
Vesti
Potpukovnik N. O. (48), specijalista plastične hirurgije sa VMA koji je pretukao suprugu I. O. (42), pred Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu branio se ćutanjem. Sud mu je po zahtevu tužioca odredio pritvor do 30 dana, a preti mu zatvorska kazna od minimum pet godina jer je supruzi naneo teške povrede.
Ne verujem da će dobiti ni novčanu kaznu. Jednostavno, vrlo često se ovakvi slučajevi završe tako da možemo da kažemo samo "pojeo vuk magarca"
Vesna Stanojević
Nesrećnu ženu suprug je tukao najmanje 15 dana uzastopno, a lekarskim pregledom utvrđeno je da su joj polomljeni nadlaktica, četiri rebra, da joj je telo puno podliva, a zadobila je i povrede uha. Foto: Printscreen
Dok je ulazio u zgradu tužilaštva, N. O. je sa lisicama na rukama pokušavao da se sakrije od kamera, a kapuljačom je prekrivao lice. Nakon saslušanja, dok je čekao odluku sudije, delovao je mirno i razgovarao je sasvim opušteno sa stražarima, priča dobro obavešten izvor Informera.
Psiholog Snežana Repac kaže za Informer da čuveni lekar verovatno ima depresivni poremećaj i oseća se loše i bezvredno, pa i svoju ženu tretira kao da je bezvredna jer mu je potreban partner u nesreći.
- Meni sve "smrdi" na ogromnu ljubomoru. To što je on bio smiren na saslušanju govori da on sebe ne doživljava kao nasilnika. Pre će da krivi suprugu nego da prizna da je nasilnik. Nije isključeno i da je, i kada je tukao suprugu, konzumirao alkohol. Ipak, ako zaista pati od depresivnog poremećaja praćenog agresivnim ispadima, to znači da je lekar imao rušilački nagon u sebi. On sam puca zbog nečega, a pitanje je i kakve je pritiske trpeo na poslu. Inače, hirurzi su poznati u psihologiji po tome da sublimiraju svoju agresiju. Oni su stalno u bliskom kontaktu sa smrću, njima su povreda i smrt deo svakodnevnog života - kaže dr Repac.
On se sumnjiči da je u više navrata bio nasilan prema supruzi - šutirao ju je, udarao je po glavi i celom telu, davio je kablom, čupao joj kosu... Osim fizičkog, nesrećna žena je trpela i verbalno nasilje jer ju je muž ponižavao, pretio joj i vređao je.
- Naneo joj je višestruke povrede u predelu glave, butina, vrata, trupa i ruku, usled čega su joj polomljena četiri rebra i leva podlaktica. To se kvalifikuje kao nanošenje teških povreda. Osumnjičeni je prilikom saslušanja u prostorijama Trećeg osnovnog javnog tužilaštva, u prisustvu izabranog branioca, iskoristio svoje zakonsko pravo i branio se ćutanjem - saopšteno je iz tužilaštva.
- povrede u predelu glave
- povrede butina
- povrede vrata
- povrede trupa
- povrede ruku
- polomljena četiri rebra
- polomljena leva lakatna kost
Kako su rekli, s obzirom na okolnosti koje ukazuju na to da postoji opasnost od uticaja na svedoke, ali i da bi mogao da ponovi krivično delo, zatražen je pritvor do 30 dana.
- Uz to, pritvor se zahteva i zbog toga što je za krivično delo koje mu se stavlja na teret propisana kazna zatvora veća od pet godina - kazali su u Trećem osnovnom tužilaštvu.
Advokat dr N. O. Đorđe Kalanj za Informer navodi da njegov klijent nije izneo odbranu za optužbe zbog nasilja u porodici, ali će to svakako uraditi uskoro.
- Pod velikim je stresom, u neverici je i potpuno užasnut onim što mu se dešava. Vrlo brzo će izneti svoju stranu priče, nadam se za nekoliko dana, kada tužilaštvo zakaže termin narednog saslušanja - kazao nam je branilac osumnjičenog hirurga.
Koordinatorka Sigurne kuće Vesna Stanojević, na osnovu dosadašnjeg iskustva u radu sa žrtvama nasilja i sudskim procesima u ovoj oblasti, plaši se da će i poznati lekar koji je osumnjičen za zversko maltretiranje supruge biti samo uslovno kažnjen.
- Ne verujem da će dobiti i novčanu kaznu. Jednostavno, vrlo često se ovakvi slučajevi završe tako da možemo da kažemo samo "pojeo vuk magarca". Neretko i žena povuče prijavu, odluči da oprosti nasilniku, što je najveća moguća greška - kaže Stanojevićeva i dodaje:
- Verujte, nijedan nasilnik se nikada neće promeniti i to je najveća zabluda svih žena koje trpe nasilje. On će nasilje ponavljati dok god žena bude trpela. Nikada u karijeri nisam videla da se neki nasilnik promenio. Ovaj slučaj je dokaz da se nasilje ne dešava samo među ljudima sa margine društva. Iako su lekar i njegova supruga izgledali kao zadovoljan par, posredi je bila vrlo tužna priča. To što je on izgledao smireno u tužilaštvu govori samo da ga boli uvo za ženu koja je sva unakažena.
Kolege doktora N. O. ni juče nisu mogle da prihvate da je poznati hirurg brutalno pretukao suprugu. Kako su nam kazale, mnogima od njih upravo je on bio uzor.
- On je rodom iz Benkovca iz Dalmacije, a supruga mu je iz Prištine. Oboje su veoma uspešni, puni ljubavi za sve koje poznaju. On je ostao rano bez roditelja, odgajila ga je sestra. Bio je ponos za čitavu porodicu, ali i ponos VMA. Nadali smo se da je u pitanju neka greška, ali smo se kasnije uverili da je ipak on u pitanju. To je čovek koji je bio maksimalno posvećen poslu i porodici, i da ga pozovete u pola noći ili dana, bio je spreman da pomogne, nasmejan i ljubazan - kažu kolege uhapšenog lekara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 3 godine
Ne branim ga,ali kako je uspela sa tolikim lomovima i u bolovima da izađe na društvene mreže i briše slike.Obično kada trpiš bolove i nosiš gips nije ti baš do surfovanja.Duge su noćne smene hirurga u bolnici,više liči da je neko nekome najavio razlaz a da druga strana zateže.Nema tu stresne psihologije ,više liči na pucanje braka zbog trećeg/treće osobe .
GOSI služba Informera došla je u posed audio snimka sa sastanka plenuma iz kog se jasno vidi da su blokaderi u totalnom rasulu.
07.02.2026
16:44
Koliko Mladen Nenadić laže najbolje govori lažni podatak "o uspešnosti JTOK" u predmetima u kojima postupaju koji je izneo na tribini koja je organizovana kako bi mu se omogućilo da održi konferenciju za štampu.
07.02.2026
14:28
Na tzv. plenumu blokadera, održanom 5. februara na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, u amfiteatru je pristupilo oko 10 učesnika.
07.02.2026
14:29
Šef poslaničke grupe SNS u Skupštini Srbije, Milenko Jovanov, odgovorio je na prozivke blokadera da Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal štiti članove SNS od napada na društvenim mrežama.
07.02.2026
13:45
Jedno od imena koje se pojavljuje na tzv. "studentskoj listi" je i Ana Mirković.
07.02.2026
15:36
Influenser Jovan Radulović Jodžir sinoć je napustio Exatlon, a društvene mreže usijali su komentari gledalaca koji ne mogu da prežale što je baš on ispao.
07.02.2026
16:30
Influenser Jovan Radulović Jodžir eliminisan je iz Exatlona, a tokom svog učešća pokazao je izuzetnu spretnost, brzinu, borbenost, ali i prepoznatljivi humor.
07.02.2026
15:30
Plavi tim zapevao je poznati hit Baje Malog Knindže nakon pobede u Exatlonu!
07.02.2026
07:26
Član Plavog tima Jovan Ikić još jednom je pokazao fer-plej prema Jovanu Raduloviću Jodžiru tako što mu je rekao da je najspremniji u celom Exatlonu, iako ima blizu 40 godina.
06.02.2026
23:45
Plavi tim je pobedio u borbi za eliminaciju nakon čega su se za život borili takmičari oba tima, a Exatlon je napustio Jovan Radulović Jodžir.
06.02.2026
23:20
Na Informer TV stiže najgledanija ruska serija svih vremena - "Katarina Velika".
07.02.2026
10:34
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
06.02.2026
09:53
Gledajte Informer TV, sve najvažnije vesti saznaćete prvi!
05.02.2026
13:57
Gosti Info jutra govorili su motivima za bacanje bombe na kuću pop zvezde Zdravka Čolića.
04.02.2026
10:33
Gradićemo autoput od Malog Požarevca do Mladenovca i tada će do Beograda biti potrebno samo pola sata vožnje.
07.02.2026
16:00
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je da će građani koji su u januaru, zbog vremenskih neprilika, ostali bez redovnog snabdevanja strujom biti oslobođeni plaćanja računa za taj mesec, na inicijativu predsednika Aleksandra Vučića.
07.02.2026
16:36
U Srbiji se do kraja februara očekuje pravi vremenski rolerkoster, dok nam za Sretenje stiže nova tura snega, najavljuju meteorolozi.
07.02.2026
12:05
Udruženje potrošača Efektiva, pozvala je sve potrošače na bojkot trgovinskog lanca Delez, jer im je kriva Srbija što svakodnevno građanima deru kožu s leđa.
07.02.2026
09:24
Ekipa emisije "Prve info" jutros je obišla radove na izgradnji Nacionalnog stadiona.
07.02.2026
15:00
Dve osobe teško su ranjene kada je muškarac nožem napao pet osoba u studentskom domu Medicinskog fakulteta u ruskom gradu Ufa.
07.02.2026
14:38
Rusija je noćas prvi put pogodila najveću evropsku električnu trafostanicu od 750 kV u Lavovskoj oblasti, što će se odraziti na snabdevanje strujom u celoj zemlji.
07.02.2026
14:06
Japan intenzivira pripreme za mogući sukob sa Kinom, naročito u svetlu potencijalne krize oko Tajvana.
07.02.2026
13:43
Američka ambasada je saopštila da je u subotu ujutro došlo do kontrolisane eksplozije u centru za „diplomatsku podršku“ koji se nalazi u okviru ambasadnog kompleksa u Bagdadu.
07.02.2026
12:31
Striming platforma Netfliks potvrdila je emitovanje druge setone serije "Finding Her Edge" i najavio nove drame i ljubavne zaplete.
07.02.2026
16:04
Na snimku, koji se munjevito proširio internetom, u kadru su 23 godine mlađa Bojana Radić i njen partner, popularni glumac Vahidin Prelić, dok opis videa glasi: "Tata kad mu kažem da mi je dečko njegovo godište". J
07.02.2026
15:17
Filmovi nosioci 12 nominacija za Oskara i nagrađeni na svetskim festivalima biće premijerno prikazani publici u Beogradu u okviru dvodnevnog događaja FEST Intro, 25. i 26. februara 2026. u Sava centru.
07.02.2026
14:30
Kultni film Radivoja Andrića dobio je neočekivano, ali brutalno tačno čitanje, kroz horoskopske znakove.
07.02.2026
13:45
Italijanska manekenka Vitorija Sereti, devojka holivudske zvezde Leonarda Dikaprija, pojavila se na svečanom otvaranju Zimskih olimpijskih igara kao nosilac nacionalne zastave i svojom pojavom zasenila čitavu ceremoniju
07.02.2026
12:47
Štenci istražuju svet ustima, pa nije ni čudo što često grickaju sve što im padne pod šapu. Iako je to prirodan deo odrastanja, ponekad može biti opasno po njihovo zdravlje.
07.02.2026
15:40
Brend Balensijaga je ponovo dospeo u centar pažnje zahvaljujući odevnom komadu koji je izazvao lavinu komentara, jakna koja namerno izgleda pohabano, iznošeno i pocepano, a čija cena dostiže oko 805 evra.
07.02.2026
16:14
Mokaisne su najmodernije cipele za proleće ove godine, ne samo zbog stila, već i zbog izuzetne udobnosti koja ih čini savršenim izborom za svaku priliku.
07.02.2026
15:00
Rerna je omiljeni saveznik svake kuhinje, a većinu posla obavlja sama. Zato je korisno poznavati mali trik koji može smanjiti potrošnju električne energije dok pripremate jela.
07.02.2026
13:40
Većina ljudi misli da je pranje kose jednostavan proces, ali frizerka upozorava da često pravimo veliku grešku, zbog čega izgledamo neuredno.
07.02.2026
12:20
Milica Todorović oženjenog partnera N.M. sa kojim je dobila dete upoznala je kada ih je zajednički prijatelj povezao kako bi pevačica od njega kupila automobil.
07.02.2026
09:42
Ni koncert u Rijeci osvedočenog srbomrzca Marka Perkovića Tompsona nije mogao proći bez ustaških pokliča i fašističkih pozdrava.
07.02.2026
09:06
Danas se navršava sedam godina od nezgode u kojoj je Dea Đurđević, voditeljka televizije Pink, zadobila tešku povredu ruke.
07.02.2026
16:19
Voditeljka Jovana Jeremić smatra da je jedini krivac za situaciju u kojoj se našla pevačica Milica Todrović njen oženjeni partner.
07.02.2026
15:51
Pevačica Slađa Alegro upoznala je svog supruga dok je radio kao konobar, a njihov brak danas važi za jedan od najskladnijih na estradi.
07.02.2026
15:17
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar