SRPSKI "PINK PANTER" KOJI JE BIO BELIVUKOVA META! Pre šest godina audijem uleteo u tržni centar i opljačkao zlataru
Podeli vest
Bojan Hrvatin, koji je juče i danas u svojstvu svedoka saradnika detaljno govorio o zločinima pripadnika kriminalnog klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, odlučio je da iznese sve i o likvidaciji pripadnika pljačkaške bande "Pink Panter" Mladena Lazarevića koji su pre šest godina u Dubaiju opljačkali zlataru.
Kako je istakao u svom izlaganju, nakon povratka sa mora Belivuk mu je ponudio "posao".
Pripadnicima organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića tokom dana je je nastavljeno suđenje za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmicu i silovanje.
14.03.2023
14:34 >> 18:06
- Pristao sam, dao mi je sliku kola, moj zadatak je bio da iznajmim stan u West 65 gde je živeo, da pratim auto i da krenemo pripreme. Dobili smo zadatak od Belivuka i Miljkovića da na Bežanijsku kosu dođemo ja, Lalić, Kosta ne znam mu prezime, i da u odemo u kafić i probamo da se nakačimo na video nadzor, jer je bila informacija da Mladen Lazarević provodi vreme tu, pa da tu treba da proba da se radi. Marko Budimir i ja smo sedeli u bašti, Lalić i Kosta unutra i uspeli su da se priključe, Radoje Zvicer je bio zadovoljan, čak je i on gledao snimke iz kafića. To je trajalo oko desetak dana, posle su menjali šifre u kafiću. Tog dana kada sam pristao na posao, odlazim kod Lalića, on mi je rekao kako da se upoznam sa naseljem, pre nego što odem da iznajmim stan - naveo je i rekao da je potom zvao agencije koje iznajmljuju stanove.
Foto: Novosti
Kada je našao stan, išao je u kafić i gledao izlaz ulaza.
- Video sam da izlazi sada pokojni Luka Perenčević, iznenadio se prišao i pitao me šta radim tu, rekao sam mu da jurim da iznajmim stan. Žena koja mi je pokazala stan bio je baš u zgradi Mladena Lazarevića, na petom spratu - ispričao je kako je tekla potraga za Pink Panterom.
- Dobro je išlo, imao sam i parking mesto. Sledeće je bilo da lociram BMW koji je vozio. Imao je dva parking mesta, na jednom je bio beli mercedes njegove žene, a na drugom njegov. Otišao sam kod Koste i u auto servisu na Banjici kod njegovog brata ugradio kamere na moj auto, tako da snimaju i ulaz i izlaz iz garaže. Stavio je dve kamere ispred prednje tablice mog automobila, u gepeku kola su bila dva velika akumulatora, resiver, kartica i podešeno je da uživo možemo da gledamo dešavanja. Ali pošto je nivo bio minus jedan, nismo mogli uživo, nego smo snimali i gledali naknadno - opisao je detaljno pratnju Mladena Lazarevića.
- Videli smo njegove navike, imao je obezbeđenje, trenirao je, izlazio je uglavnom sa sportskom torbom, odlučili smo da ga radimo kada uđe u zgradu, u tom prostoru gde je ulaz od lifta i jedan prostor na ge. Dva bosanca su trebala da ga ubiju, sa jednim sam se spojio, ne mogu da se setim kako se zvao na skaju. Našli smo se na Novom Beogradu, dao sam im 2.000 evra da imaju za život i rekao sam da ću im pokazati mesto gde treba da ga rade. Snimio sam to mesto satom, međutim, to mesto je otpalo jer mu navika nije bila konstantna, onda smo odlučili pošto je blinda izlazila bez njega, ja sam sedeo i gledao i primetili smo da dete izvodi u vrtić, pa je rešeno da tu bude ubijen. Bilo je par pokušaja, ali su propali jer je ispalo da je taj jedan od ubica rođak škaljarca a mi smo to provalili i oni su zbrisali sa štek stana - ispričao je tvrdeći da je Radoje Zvicer rukovodio tom akcijom.
Foto: Miloš Rafailović/Tanjug Rade Prelić
- Radoje Zvicer je rukovodio, on je našao te Bosance preko Bosanca iz zatvora. Veljko mi je rekao da bi za taj posao dobio 25.000 evra. Kada nam je taj Bosanac prvi pobegao, Zvicer je ostao kategoričan da zna kako će i šta da bude. Dobio sam tih 25.000 evra, Veljko je uzeo 5.000 za troškove iznajmljivanje stana, a ja 20.000 - naveo je.
Dubai
Pljačka u Dubaiju 2007. smatra se najspektakularnijom koju je banda Pink Panter izvela. Tada su četvorica pljačkaša sa dva „audija A8" došla do tržnog centra „Vafi siti" u Dubaiju.
Beli „audi" parkirali su pored draguljarnice „Graf", dok su crnim automobilom, vozeći u rikverc, razbili izlog zlatare. Iz automobila su potom istrčala trojica maskiranih muškaraca i za samo minut i po utrčali u zlataru, oteli dve vreće pune nakita, vratili se u auto i pobegli. Vrednost nakita bila je 11 miliona evra. U pljački su učestvovali i sada pokojni Borko Ilinčić, a navodno i Milan Ljepoja, koga je prošle godine brutalno ubio klan Veljka Belivuka.
Inače, svedok saradnik Srđan Lalić je Mladena pominjao i u svom prvom izlaganju, u novembru prošle godine. Tada je rekao da su pripremali ubistvo Ljepojinog kuma jer se verovalo da je imao veze sa pokušajem ubistva Zvicera, ali da su ga kasnije preobratili da počne da radi za kavački klan.
Zbog čitave drame fudbaler Mladen Lazarević u vreme dok je nosio dres Partizana doživeo je filmsku dramu, pa je igrom slučaja završio u zatvoru u pustinji u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Neverovatan splet okolnosti, kakav samo život može da režira, dogodio se 2007. godine kada su crno-beli predvođeni trenerom Miroslavom Đukićem otputovali na pripreme u Dubai.
"Slećemo u Dubai, a posle redovne kontrole, moj pasoš su zadržali. Saigrači su počeli da mi dobacuju u stilu: 'Da li je moguće da čekamo samo tebe?' Prevoz sa aerodroma je bio organizovan, pa su svi otišli, a ja sam ostao sa sportskim direktorom Gordanom Petrićem. Posle pet sati na aerodromu, bez ikakvog objašnjenja, pasoš mi vraćen", prisetio se Lazarević.
Fudbaler Partizana nije imao pojma o čemu se radi.
"Policija zaustavlja let dok nisu uzeli moje torbe, a onda me sprovode u policijsku stanicu u sklopu aerodroma. Čekao sam tri, četiri sata, i niko mi se nije obratio za to vreme, iako sam postavio mnogo pitanja na engleskom jeziku. U jednom momentu zazvonio mi je telefon, dozvolili su mi da se javim, a zvao me je tadašnji portparol Partizana Marko Vjetrović. Rekao mi je da će igrači odleteti, a da će on doći po mene u najkraćem roku", dodaje Lazarević priznajući da mu je svašta "prolazilo kroz glavu".
Sutradan ujutru šok! Postalo mu je jasno šta se dešava! Na televiziji je video da je najveću pljačku u istoriji Dubaija izvela grupa "Pink panter", čiji se član zove i preziva: Mladen Lazarević!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnicima organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića tokom dana je je nastavljeno suđenje za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmicu i silovanje.
Iranski dron je pogodio područje aerodroma u gradu Nahčivan u Azerbejdžanu, gde je došlo do eksplozije i požara u blizini piste, prenose međunarodni mediji.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je na društvenim mrežama snimak na kom se vidi kako blokaderi linčuju sudiju koja je odredila pritvor lažnom ekologu i pravom teroristi Zlatku Kokanoviću.
Lažni istraživač javnog mnjenja i ideolog blokadera Đorđe Vukadinović otvoreno je priznao da se niko nije proslavio borbom protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Tužiteljka Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) Tamara Ristić poznata po tome što je izgubila optužbu protiv Miroslava Miškovića kojem zbog neosnovanog hapšenja 2012. godine građani Srbije kroz budžet i danas plaćaju milione evra odštete, sada se prihvatila i "prljavog posla" ispitivanja svojih kolega javnih tužilaca!
Izbor novog predsednika privremenih prištinskih institucija još uvek je pod debelim znakom pitanja, budući da je do sada predložen samo jedan od dva neophodna kandidata.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski najavila je nova ulaganja u Niš, ali pre svega formiranje Boračkog doma u Niškoj Banji.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Većina vozača svakodnevno gleda u instrument tablu svog automobila, a da uopšte ne primećuje strelicu pored simbola za gorivo koja se zove "Mojlanova strelica".
Zbog krize na Bliskom istoku i ratnog stanja u pojedinim zemljama već se osećaju posledice, a među njima je i Nemačka gde su cene goriva porasle preko noći.
Najnoviji podaci Gradskog zavoda za javno zdravlje (GZJZ) pokazuju da je Beogradu zabeležen nešto viši broj zaraženih od akutnih respiratornih infekcija.
Viber grupe ovih dana su zatrpane porukama u kojima se roditelji raspravljaju oko poklona za vaspitačice i učiteljice, pa se mnogi odlučuju da im za poklon stave novac u koverat. Iznosi, verovali ili ne, idu i do 40.000 dinara.
Veliki broj vozača ne zna da nakon 65. godine produženje vozačke dozvole zahteva lekarski pregled na osnovu kojeg se odlučuje da li je osoba sposobna da nastavi da upravlja vozilom.
Iranske vlasti potvrdile su da je sprečen pokušaj ulaska naoružanih grupa na teritoriju Irana iz pravca Iraka, saopštilo je Ministarstvo obaveštajnih poslova Islamske Republike.
Marina Aleksandrova (43) ekskluzivno za Informer otkriva da joj je reditelj Aleksandar Morfov rekao da je od svih devojaka na audiciji samo u njoj video caricu.
Filmovi "Petrijin venac", "Tesna koža" i "Zona Zamfirova" samo su neki od naslova koje je idealno pogledati za Dan žena, a objasnićemo vam i zbog čega.
Epl je predstavio više novih uređaja, uključujući Ajfon 17e, MacBook Air sa M5 čipom, novi MacBook Neo, MacBook Pro modele, iPad Air i nove Studio Display monitore.
Nina Đogani, ćerka pevačice Anabele Atijas i sestra Lune Đogani, "poljubila" je patos kad je pala sa stolice u lokalu u kojem radi, a sve su zabeležile kamere.
Pevač Miroslav Ilić izjavio je da se nada brzom oporavku pevačice Zorice Brunclik, ali da neće pozvati njenog supruga Kemiša jer ne želi da mu staje na muku.
Pevač Marko Gačić progovorio je o razvodu od Goge Gačić i prvi put otkrio kako su se udaljili i na koji način je došlo do toga da prevari svoju suprugu.
Pevačica Dara Bubamara je nakon razvoda ostala u sjajnim odnosima sa biznismenom Milanom Kesićem, a sada je otkrila kako balansira odnos sa njim i sadašnjim partnerom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar