Dušan Marković, brat jednog od trojice nestalih prijatelja, Miloša Markovića rekao je da je negde u isto vreme kada je isplivalo telo za koje se sumnja da je Nenad Trivković, isplivao i ranac njegovog brata Miloša.
On je apelovao na sve ljude dobre volje koji imaju čamce da izađu na reku danas i pogledaju po obali kako bi se agonija porodice nestalih što pre završila.
- Juče je pronađeno jedno telo, jakna i dokumenti pripadaju Nenadu, ali obdukcija mora da pokaže o čemu se radi i da zvanične informacije. Juče u isto vreme pronađen je i ranac mog brata Miloša Markovića, uzvodno od te tačke na levoj obali Dunava - kaže Dušan, kome su navrle suze na oči.
Prema rečima Dušana, prsluk koji je Nenad Trivković uvek nosio na sebi, jer je bio neplivač najverovatnije nije bio zakopčan, pa je tako i spao sa njega.
Foto: facebook.com
Sumnja se da je nađeno telo Nenada Trivkovića
- Prsluk je pronađen prvo jutro, ja lično sam ga izvukao iz Dunava. On je sigurno bio na Nenadu, ali činjenica je da je on bio u jakni i da je moguće da nije zakopčao prsluk preko jakne. Profesionalci koji se dugo bave ovim poslom kažu da ako se prsluk ne zakopča prilikom opadanja u vodu, osoba i tela idu u vodu, a prsluk ostaje na površini. Tako je i sa Nenada spao najverovatnije - kaže Dušan.
On je istakao da je sada ključni momenat da se potraga ubrza, zbog vremenskih prilika i vodostaja Dunava, pa je apelovao na sve ljude dobre volje da se priključe potrazi kako bi je što pre priveli kraju.
Foto: facebook.com
Potraga za Milanom Nikolićem još uvek traje
- Od trenutka nesreće Dunav se prvo spustio za jedan metar, a sada se vratio. U zadnja dva dana pronađena su tri tela. Mi se nadamo da ćemo danas naći preostala dva tela. Apelovao bih na ljude koji poseduju čamce da izađu na reku i pogledaju na obalu da li ima nešto. Ukoliko vam treba bilo koja informacija javite mi na telefon 063 7-201-202. Istog trenutka ću obavestiti službe sa kojima smo u kontaktu. Zvanične službe istog trenutka dolaze - kaže Dušan za Prvu.
Prijatelji i porodica od 18. marta neprestano tragaju za trojicom nestalih muškaraca Milanom Nikolićem, Milošem Markovićem i Nenadom Trivkovićem. Kako se sumnja, telo Nenada Trivkovića juče je isplivalo kod Rafinerije u Pančevu, a i dalje se čeka nalaz obdukcije kako bi se dobile i zvanične informacije.
Foto: facebook.com
Izvučen ranac Miloša Markovića
Renato Grbić, alas sa Dunava poznat kao heroj koji decenijama spasava davljenike ispod Pančevačkog mosta, ispričao je
za "Blic" da je čamac kojem su drugovi krenuli na reku vrlo nestabilan.
- Ovde je bilo preko 25 policajaca koji su izašli na teren. Jutros je došao i brat jednog od nestalih momaka sa suprugom. Onda smo brat i ja krenuli sa njima u potragu levom obalom dok su isto rečna policija i žandarmerija bili u potrazi. Iz Pančeva je došlo 3-4 čamaca sa drugarima momaka. Sve je i dalje nezvanično, tu je i ekipa Sektora za vanredne situacije. Nadamo se najboljem. Juče je košava jako duvala, retko ko može taj čamac da pređe kako je uzak i plitak, a kako ih je bilo četvoro to je dodatna otežavajuća okolnost - rekao je Grbić.
"Blic" je razgovarao sa ženom, Jasminom M. u čiju kuću je kobne noći upao jedini mladić koji je
Rečna policija sa Dunava, vatrogasci, dobrovoljci, članovi porodica nestalih kao i prijatelji nastavili su i danas potragu za trojicom mladića koji su nestali u talasima Dunava u subotu, 18. marta uveče.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rečna policija sa Dunava, vatrogasci, dobrovoljci, članovi porodica nestalih kao i prijatelji nastavili su i danas potragu za trojicom mladića koji su nestali u talasima Dunava u subotu, 18. marta uveče.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstavio je javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oštro je odgovorio na pitanje tajkunske novinarke Žane Bulajić sa N1, tokom obraćanja javnosti, na kojem je predstavio nove pakete državnih mera usmerenih na unapređenje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje građana Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na pitanje novinarke Žane Bulajić sa tajkunske N1, o tome odakle će biti obezbeđena sredstva za najavljene mere i da li će novac biti izdvojen iz budžetske rezerve.
Skupina koja sebe naziva studentima u blokadi je još jednom pokazala da kada ne maltretiraju i ne napadaju građane Srbije kojima ne daju da mirno žive, onda napadaju i maltretiraju jedni druge.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da studentska lista prvo treba da izađe zvanično sa imenima ljudi koji ih predstavljaju i dodao da će građani na izborima odlučiti o budućnosti Srbije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić odgovarajući na pitanja novinara, istakao je da će država biti spremna za uvođenje vojnog roka, a plan je i da se vojska rasporedi po različitim delovima naše zemlje kako bi se razvijali i manji i pogranični gradovi, a ne samo veliki centri poput Beograda i Novog Sada.
Republika Srbija je 2012. godine prvi put izdvojila sredstva iz budžeta za lečenje retkih bolesti, u iznosu od 130 miliona dinara. Pre te godine nije postojalo budžetsko finansiranje za ovu namenu.
Republički hidrometeorološki zavod izdao je hitno upozorenje na ekstremno visoke temperature koje će nas pratiti i sutra, kada nas očekuju temperature i do 40 stepeni!
Ministarstvo odbrane saopštilo je danas da je u centrima za obuku Vojske Srbije u Somboru, Valjevu i Leskovcu u toku period intenzivnog osposobljavanja vojnika koji su služenje vojnog roka započeli početkom ovog meseca.
Sve je izvesnije da se situacija oko Ukrajine dramatično usijava, a kijevski mediji otvoreno upozoravaju da Belorusija i Rusija možda planiraju "nešto užasno" uz pomoć Kine.
Predsednik Francuske Emanuel Makron danas se ponovo pojavio noseći naočare za sunce dok je čekao na stepenicama Jelisejske palate omanskog sultana Hajtama bin Tarika.
Zemlje kolektivnog Zapada, kršeći Povelju Ujedinjenih nacija, koriste metode ucena i pritisaka, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Ako zadobijete opekotine od sunca, važno je da što pre pružite koži odgovarajuću negu. Osim što treba da rashladite kožu i unosite dovoljno tečnosti, oporavak mogu da olakšaju i pojedini prirodni sastojci.
Srbi bruje o vreloj sceni sa Music Week-a kada su se smuvali Indodjija i Đekson, koji je dosta stariji od nje, a malo ko zna da je Đekson drug njenog rođenog brata.
Dok odbrojava dane do najvećeg koncerta u svojoj karijeri, koji će biti održan u petak, 3. jula, Milanče Radosavljević rešio je da obraduje svoju vernu publiku novom pesmom "I siromah dušu ima", čija će premijera biti u utorak, 30. juna u 18 časova na YouTube kanalu AS TON Records.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.