• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

04.05.2023

10:20

SRBIJA ZAVIJENA U CRNO! Potresne scene ispred škole nakon masakra na Vračaru (FOTO)

Informer

Vesti

SRBIJA ZAVIJENA U CRNO! Potresne scene ispred škole nakon masakra na Vračaru (FOTO)

Podeli vest

Srbija je zavijena u crno i i dalje u šoku posle jučerašnjeg napada u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", kada je maloletni Kosta K. otvorio vatru i ubio devet osoba, od toga osmoro dece.

Dan nakon što je Srbiju zadesila tragedija, u kojoj je maloletni Kosta K. počinio masakar u OŠ "Vladislav Ribnikar", prizori ispred škole su srceparajući.

Plišane igračke, cveće, sveće i čokoladice poređane su na ogradi ispred škole. Neutešni i uplakani učenici, roditelji i prijatelji okupljaju se u velikom broju i u tišini odaju počast žrtvama.

Građani masovno dolaze kako bi ostavili cveće, i zapalili sveće žrtvama. Takođe, vršnjaci ostavljaju poruke posvećene svojim nastradalim drugarima, kao i njihovom omiljenom školskom čuvaru Draganu koji je nesebično dao svoj život u nadi da će na taj način zaštititi decu.

Na ogradi, kod samog ulaza u školu, okačen je transparent sa natpisom: "Razgovarajte sa decom".

Foto: Predrag Milosavljević

Podsetimo, učenik sedmog razreda OŠ "Vladislav Ribnikar" Kosta K. (13), u sredu je hicima iz pištolja usmrtio osam učenika i učenica, kao i radnika obezbeđenja. U napadu je ranjeno još sedam osoba, među kojima i nastavnica istorije.

Lekari se bore za život jedne 13-godišnje devojčice, koja je zadobila prostrelnu ranu u predelu glave.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!
Kolumne

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!

U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.

08.04.2026

20:31

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set