SEDAM TONA TEKSTILNE ROBE ZAPLENJENO NA GRADINI! Vrednost otkrivene robe procenjena na oko 73.000 evra!
Podeli vest
Carinici su 9. maja 2023. godine na Terminalu Gradina sprečili pokušaj krijumčarenja gotovo sedam tona tekstilne robe, čija je vrednost procenjena na oko 73.000 evra.
Prekršaj je otkriven kada se na ulazu u zemlju za kontrolu prijavio vozač kamiona domaćih registarskih oznaka, koji je prema priloženoj dokumentaciji, za uvoznika u BiH, prevozio gotove tekstilne proizvode, metražu i igračke.
Turski državljanin A. K. (39) uhapšen je na graničnom prelazu Gradina na izlazu iz zemlje, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
21.04.2023
12:58
Foto: Uprava Carina
"Mada je vozač kamiona tvrdio da osim prijavljene robe nema ništa drugo, carinici su se odlučili na detaljan pregled tovara. Tom prilikom je pored uredno prijavljene robe, pronađeno i 27.000 neprijavljenih muških, ženskih i dečjih odevnih predmeta. Za deo krijumčarene garderobe postoji sumnja da povređuje pravo intelektualne svojine poznatih robnih marki" saopšteno je u Upravi carine.
Кako vrednost otkrivenog tekstila prelazi trećinu vrednosti prevoznog sredstva, do okončanja postupka zadržan je i kamion sa prikolicom, čime vrednost otkrivenog prekršaja premašuje 86.000 evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turski državljanin A. K. (39) uhapšen je na graničnom prelazu Gradina na izlazu iz zemlje, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) ekskluzivno nam je dostavila novi snimak sa zajedničkog sastanka blokadera, koji je nastao krajem decembra 2025. godine na Pravnom fakultetu u Beogradu.
Nemački list Berliner cajtung objavio je da bi gasovodi „Severni tok“ mogli ponovo da budu pokrenuti uz direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država, što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio još u decembru 2024. godine u ekskluzivnom intervjuu za Informer televiziju.
Dragan J. Vučićević je, gostujući u emisiji "Hit Tvit", otkrio da su novinari i urednici tajkunskih medija sklopili neverovatan dogovor sa Draganom Šolakom.
Bivši ministar spoljnih poslova i nekadašnji ambasador pri UN, Vladislav Jovanović preminuo je sinoć u 93. godini života, saopštila je njegova porodica.
Nakon što je u javnost dospeo audio-snimak na kojem tužiteljka Bojana Savović iz Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, na sastanku „plenuma“ savetuje studente blokadere i opisuje im kako ona i njene kolege, politički tužioci i sudije, krše zakon, rasprava u javnosti ne jenjava.
Bivši učesnik Exatlona Jovan Ikić proglašen je najboljim frajerom rijalitija, a bivši učesnici otkrili su koja takmičarka se smatra najlepšom i najzgodnijom!
Bivša učesnica Exatlona Tijana Jović priznala je da joj je najveća greška u rijalitiju biča što nije po treći put glasala da Aleksa Erski bude kapiten tima.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Srbija je jedina država u svetu koja daje ovolike podsticaje poljoprivrednicima, a ako to nije istina, neka me odmah demantuju, poručio je ministar poljoprivrede Dragan Glamočić.
Žena iz Hrvatske, koja se bavi izradom personalizovanih poklona, naišla je na neprijatnu situaciju kada joj je paket vraćen, jer dostvljač nije dozvolio kupcu da ga otvori pre plaćanja.
Ukrajina je nakon događaja poznatih kao "Evromajdan", održanih pre tačno 12 godina, krenula putem samouništenja u korist tuđih interesa, izjavio je za Sputnjik izaslanik za specijalne zadatke Ministarstva spoljnih poslova Rusije Rodion Mirošnik.
Poljska je u 2025. godini izdala rekordnih 50.700 dozvola za oružje, čime je ukupan broj registrovanog civilnog oružja prvi put premašio milion, pokazuju podaci policijske statistike.
Identitet preminulog muškarca koji je ubijen nakon što je pokušao da neovlašćeno uđe u kompleks Mar-a-Lago, rezidenciju predsednika SAD Donalda Trampa, je utvrđen. Povodom incidenta se oglasila i portparolka Bele kuće Karolin Livit.
Ako vam je propao plan za izlazak ili ste veče odlučili da provedete sami, pravo je vreme za film koji podseća da singl period može biti i početak nečeg lepog. Donosimo izbor od pet romantičnih priča za opušteno veče kod kuće i malo dobre energije.
U novoj epizodi "Superpotere" ovog vikenda takmičar Aleksa odlučio je da preokrene igru. Umesto da u kvizu znanja odgovara, on je počeo da postavlja pitanja tragačima.
Katarina Velika je u 18. veku vodila privatnu prepisku sa Volterom, Didroom i drugim filozofima tog doba, prenoseći ideje prosvetiteljstva i promovišući reforme u Rusiji.
Nakon što je doživela seksualno zlostavljanje Aleksandra Janković, glumica koja je imala zapaženu ulogu u seriji "Selo gori, a baba se češlja" poželela je da se ubije.
Na društvenim mrežama je postao viralan stari video iz 1949. godine koji prikazuje revolucionarni koncept kuhinje za to vreme, poznat kao "Miracle Kitchen" (Čarobna kuhinja).
Planinara Ćazima Fetahovića iz Rožaja, političar Čeda Jovanović poznavao je lično, te se od njega oprostio potresnim rečima, uz fotografiju na kojoj su zajedno pozirali.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar