OVO JE 5 STVARI KLJUČNIH STVARI ZA ISTRAGU MASAKRA NA VRAČARU! Dečak za 120 sekundi ubio i ranio 16 ljudi!
Podeli vest
Istraga masovne pucnjave u kojoj je dečak ubica (13) u 8.40 časova 3. maja ove godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru ubio desetoro učenika, čuvara škole, a ranio šest vršnjaka i nastavnicu, i dalje je u toku, a kako navodi izvor iz ovog slučaja, čekaju se rezultati veštačenja koji su ključni.
- Na veštačenju su pištolj, telefon, kompjuter, njegova garderoba, kao i lične beleške pod koje spadaju - njegove sveske, knjige koje je čitao... Poenta je da se utvrdi koga je sve zvao, šta je tačno pričao sa osobama sa kojima je bio u kontaktu, da li se svađao sa nekim, da li je imao neku simpatiju, neuzvraćenu ljubav, zašto su mu većiim devojčice bile meta, da li je nekome pretio, da li je njemu neko pretio - kaže izvor iz istrage i dodaje:
Sudski veštak, balističar Vlada Kostić, kaže da je Kosta K. (13), koji je pobio osmoro učenika i portira u Osnovnoj školi "Vladimir Ribnikar" u Beogradu, mogao da vežba u streljani, u prisustvu obučene osobe.
04.05.2023
18:10
- Kompjuter se češlja bukvalno do dana od kada je počeo da ga koristi. Dakle, istražuje se do tančina šta je gledao, čime se zanimao... Takođe se istražuje da li je gađanje vežbao negde drugde osim u streljani sa ocem. Ispituje se i da li je možda nekome najavio šta će da uradi. Takođe, nije poznato kako je dečak znao šifru očevog sefa - rekao je izvor iz istrage.
Foto: N.R.
Inače, dečaku je bilo potrebno oko 120 sekundi da upuca 16 osoba, da za to vreme promeni šaržere, iskoči kroz prozor i pozove policiju.
Prema informacijama iz istrage, dečak je u sredu u 8.40 ušao u školu, a dva minuta kasnije pozvao policiju u 8.42 sati. Počinio je zločin sa pištoljem CZ99 koji je uzeo od oca. U rancu mu je nakon hapšenja nađen još jedan pištolj kao i 4 Molotovljeva koktela. U krvavi pir krenuo je i sa pet šaržera.
Inače, njegov otac se sumnjiči da je oružje ostavio neobezbeđeno. Na sve optužbe istražitelja, otac je rekao "da nije kriv".
Podsetimo, poznati radiolog u svom stanu u sefu imao je 5 pušaka i dva pištolja. Od svoje 12 godine sa ocem je odlazio u jednu poznatu streljanu u Beogradu, a u njoj je bio i mesec dana pre zločina.
Foto: Informer
Na meti mu bile devojčice iz škole
Nakon hapšenja maloletnik nije pokazao ni trunku kajanja. Bio je hladan, a policajcima je, navodno, da je "psihopata koji mora da se smiri".
Dečak se trenutno nalazi na psihijatrijskoj klinci.
Preminula devojčica ranjena u školi na Vračaru, ona je 10. žrtva
Devojčica koja se 12 dana borila za život preminula je u ponedeljak od povreda koje je zadobila u stravičnoj pucnjavi koja se dogodila u Osnovnoj Školi "Vladislav Ribnikar" kada je dečak ubica počinio masakr. Lekari UDK "Tiršova" su svih 12 dana činili nadljudske napore da spasu njen život. Ona je deseta žrtva, a nalazila se na spisku koji je dečak napravio pre zločina.
Ona se na "listi" našla sa navodno još 15 učenika odeljenja u koje je išao i sam dečak koji je izvršio krvavi pir. Ipak, nisu svi učenici koji su ubijeni ili ranjeni bili na spisku koji je 13-godišnjak napravio.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sudski veštak, balističar Vlada Kostić, kaže da je Kosta K. (13), koji je pobio osmoro učenika i portira u Osnovnoj školi "Vladimir Ribnikar" u Beogradu, mogao da vežba u streljani, u prisustvu obučene osobe.
Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Kristijan Šmit izjavio je u nedelju za Frankrurter algemajne cajtung (FAZ) da podnosi ostavku na tu funkciju, dodajući da će nastaviti da je obavlja dok se ne izabere naslednik.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić raskrinkala je blokadere i tajkunske medije, koji su udruženim snagama plasirali vest da će izbori u Srbiji da se održe 12. jula, a potom počeli da šire laži kako je to učinio predsednik Aleksandar Vučić.
Blokaderi, koji su odavno dotakli dno, još jednom su uspeli da zaprepaste građane Srbije - zajedno sa jednom od najvećih antisrpkinja i blokaderkom sa dna kace Vesnom Pešić na monstruozan način su se ostrvili na patrijarha Porfirija, predsednika Vlade Srbije Đuru Macuta, kao i "na sve u Patrijaršiji".
Stanovnici Batajnice godinama čekaju bolje uslove zdravstvene zaštite, te je ministar za javna ulaganja Darko Glišić održao danas važan sastanak povodom toga.
Gradski odbor Srpske napredne stranke Smederevo, u saradnji sa Zdravstvenim centrom Smederevo, pokrenuo je akciju preventivnih pregleda namenjenu stanovnicima naseljenih mesta na teritoriji grada, sa ciljem da se zdravstvena zaštita učini dostupnijom.
Pregovori sa mađarskom kompanijom MOL oko Naftne industrije Srbije su složeni, ali cilj je da se kompromis postigne, a zahtevi Srbije ostanu nepromenjeni, rekla je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
Manastir Ostrog, koji će mnogi vernici obići na sutrašnji praznik Svetog Vasilija Ostroškog, predstavlja mesto vere, nade i ljubavi, za ljude svih veroispovesti.
Sve nadležne službe na teritoriji grada Kragujevca su u stanju pripravnosti radi pravovremenog reagovanja i otklanjanja mogućih posledica usled najavljenog nevremena.
Vladimir Putin je tokom pozdravljanja zvanica na crvenom tepihu najpre prošao pored slepe ruske pevačice Dijane Gurckaje, a zatim se zaustavio, okrenuo i vratio da je lično pozdravi, što je odmah izazvalo pažnju prisutnih i brojne reakcije na društvenim mrežama.
Rat na Bliskom istoku, 73. dan. SAD i Iran su formalno u primirju, ali se i dalje sukobljavaju oko Ormuskog moreuza, gde američka mornarica presreće iranske tankere, a Iran odbija da prepusti kontrolu.
Kir Starmer, veliki saveznik Ukrajine, je posle lokalnih izbora u Britaniji ušao u najteži politički trenutak od dolaska na vlast, pošto su njegovi laburisti izgubili gotovo 1.500 odborničkih mandata, dok se u stranci već otvoreno govori o tome da bi premijer mogao da bude smenjen.
Američki lovac F-35 poslao je signal za opasnost i hitno sleteo u vazduhoplovnu bazu Al Dafra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, u trenutku pojačane vojne aktivnosti SAD u zoni Persijskog zaliva i Ormuskog moreuza.
Muzička zvezda Boni Tajler doživela je srčani zastoj nakon što je stavljena u indukovanu komu zbog ozbiljne infekcije izazvane perforiranim crevom, nakon hitne operacije u Portugalu, piše britanski "The Sun".
Botoks, poznat i kao "bejbi botoks" kada se koristi u manjim dozama, postaje sve popularniji među mlađim osobama koje žele da uspore pojavu prvih bora.
Stjuardese su tokom svog rada u avionima svedočile raznim, često bizarno neugodnim situacijama, ali posebno ih iritiraju putnici koji izuvaju obuću tokom leta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar