Šef "kavačkog klana" Radoje Zvicer (40) i njegov prljavi policajac Ljubo Milović najtraženiji su crnogorski begunci sa crvene Interpololove poternice, a glavno je pitanje gde bi mogao da se krije vođa najopasnije kriminalne grupe na Balkanu.
Potraga za njima, ali i službenicima crnogorske Uprave policije i članovima kriminalne organizacije koju su, kako veruje Specijalno državno tužilaštvo, formirali Milović i Zvicer, prioritet su u radu NCB Interpola Podgorica koji svakodnevno razmenjuje podatke sa međunarodnim službama.
Ipak, Zvicer već više od dve godine uspešno izbegava hapšenje.
Poslednji put je lociran u Panami, krajem septembra prošle godine, kada je kao bomba odjeknula informacija da je likvidiran u toj državi. Vest se ubrzo ispostavila lažnom, ali su tom prilikom izrešetana dvojica njegovih telohranitelja, a on je za dlaku izbegao smrt.
Po nekim spekulacijama, taj "spin" u javnosti je kreiran od strane suparničkog "škaljarskog klana". Nije, međutim, isključeno ni da iza svega stoje čak i "kavčani", koji su na taj način hteli da "ispipaju puls" u redovima suparničke bande, koja je brže-bolje krenula da slavi Zvicerovo ubistvo.
Time su se "škaljarci" faktički razotkrili da nemaju pojma gde se Zvicer zaista nalazi, iako su najavljivali osvetu kad-tad u znak odmazde za ubistvo njihovog vođe Jovana Vukotića koji je likvidiran u Istanbulu 8. septembra iste godine.
Spekulisalo se i da vođa "kavača" od marta 2021., kada je pobegao iz Crne Gore, menja destinacije na svakih mesec dana i pri tome koristi lažne identitete. Takođe da je bio u Turskoj u vreme ubistva Vukotića te da je posle toga prebegao u Iran, pa potom u Abu Dabi i Dubai...
Foto: DETECTIVE-INFO.COM.UA
Tamara Zvicer spasila supruga u Kijevu
Nije isključeno ni da je povremeno mnogo bliže rodnom Kotoru, ako se uzme u obzir da je veoma vezan za suprugu Tamaru koja ga je u maju 2020. spasila u Ukrajini prilikom pokušaja atentata, kada je zapucala na napadače.
Poznato je da je Zvicer i ranije koristio više lažnih identiteta i dokumenata. Poslednji poznati identitet mu je Piter Raduj Znice, koji je koristio dok je živeo u Ukrajini. Kada je 2019. izbegao hapšenje u Prištini, gde se skrivao sa jatacima, otkriveno je da je putovao u Albaniju, Istanbul, Beč i Cirih sa pasošem BiH na ime Josip Babić.
Navodno je tada imao i moldavski pasoš. I ubijeni Vukotić je imao lažnu boravišnu dozvolu u Turskoj na ime Predrag Popović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
U najnovijem divljanju na tajkunskoj televiziji Nova S blokaderski ideolog i urednik "Vremena" Filip Švarm direktno je napao predsednika Aleksandra Vučića samo zato što se u Ujedinjenim nacijama borio da srpskom narodu ne prikače sramnu etiketu genocidnog naroda!
Mlada Nina Trnavac iz Užica, čiji je jučerašnji govor iz srca ovog grada dirnuo čitavu Srbiju, govorila je ekskluzivno za Informer i otkrila nove detalje terora koji je preživljavala u poslednje dve godine zbog blokadera i to samo zato što otvoreno podržava SNS i politiku predsednika Aleksandra Vučića.
Grupa ustaša uhvaćena je na graničnom prelazu Batrovci u pokušaju da pređe na teritoriju Republike Srbije, a u automobilu marke "audi A4", kojim su se kretali, pronađena je gomila predmeta s jezivim simbolima, kao i hladno oružje.
Nekoliko hiljada građana Pala u Republici Srpskoj okupilo se večeras na narodnom skupu u Olimpijskom parku kako bi odalo počast generalu Ratku Mladiću.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
U bogatoj istoriji Narodne skupštine Srbije zabeleženi su brojni događaji, ali jedan se posebno izdvaja - u samoj skupštinskoj zgradi svojevremeno je na svet došla beba.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Supruga popularnog boksera Veljka Ražnatovića, Bogdana Ražnatović, stigla je večeras na boks meč u Beogradu kako bi iz prvih redova pružila podršku svom suprugu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.