TREBA MU 24 SATA DA STIGNE DO IZRAELA: Bi-Bi-Si javlja - Najveći nosač aviona na svetu napustio Krit, kreće se ka Bliskom istoku
126. 02. 2026. u 21:33
226. 02. 2026. u 21:33
Facebook, MUP Srbije
Vesti
Ovo je, između ostalog, rekla na saslušanju J. A. (19) iz Smedereva, koju je Uroš Blažić oteo i dva sata držao u strahu i agoniji nakon što je pobio osmoro mladih u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca.
Prestravljena devojka juče je u tužilaštvu do detalja opisala traumatične događaje koji su se odigrali u noći između 4. i 5. maja.
Foto: Facebook, MUP Srbije
- Kazala je da se 4. maja dogovorila sa verenikom da taksijem dođe iz Smedereva do njegove kuće u selo Bogdanovica kod Uba. Taksista je došao po nju autom "ford fokus" malo pre 23 sata, pa je sela na zadnje sedište, iza suvozačevog mesta, i uputili su se ka Ubu. Vozili su se skoro pola sata do skretanja sa autoputa, ka rampi u Malom Požarevcu - rekao je naš izvor, blizak istrazi.
U toku vožnje Uroš je sve vreme nervozno vrteo bombu u ruci. Povremeno je vadio i drugu bombu iz torbice
Iskaz J. A.
Na rampi su, prema rečima J. A., bila dva vozila ispred njihovog, a iza nije bilo automobila.
- Dok su čekali da plate putarinu, Uroš Blažić je otvorio vrata taksija i munjevito seo na zadnje sedište, iza vozača. U tom momentu J. A. nije znala ni ko je on, niti da je ubio mlade ljude u Malom Orašju i Duboni. Rekao je taksisti: "Vozi, imam bombe, ubio sam ljude... Juri me policija". Uroš je jednu bombu, zelenu, kako ju je opisala J. A., držao u ruci, dok je drugu videla u njegovoj torbici, koju je imao uz sebe. Rekla je da se mnogo uplašila, ali joj je odmah sinula ideja da mu kaže da je trudna. Nadala se da Uroš neće ugroziti život mlade trudnice - dodaje naš izvor.
Ubrzo su skrenuli sa glavnog puta, po Uroševom naređenju, da bi izbegli policijske blokade. J. A. nije mogla da precizira kojim putevima su se tačno vozili, ali su, koliko se seća, to bili neki seoski drumovi.
- U toku vožnje Uroš je nervozno vrteo bombu u ruci. Povremeno je vadio i drugu bombu iz torbice. Vozili su se tako, po proceni J. A., nekih dva sata, pri čemu je ona sve vreme razmišljala samo o tome da izvuče živu glavu. Tokom vožnje, nekoliko puta joj je zvonio mobilni telefon, zvao ju je njen verenik, ali ona nije smela da mu se javi - napominje naš izvor.
Kada su konačno stigli u Bogdanovicu, verenik, zabrinut što se njen put odužio, čekao ju je ispred svoje kuće. Uplašena i uznemirena J. A. je istrčala iz taksija i ušla u verenikovu kuću, dok je on ostao da taksisti plati vožnju.
- J. A. je ispričala da se plašila kako će Uroš reagovati dok njen verenik plaća taksisti vožnju. Kada je mladić konačno ušao u kuću, J. A. mu je ispričala kroz kakvu torturu je prošla. Razmišljali su da odmah obaveste policiju, ali to nisu uradili, kako je objasnila, iz straha. Plašili su se da će se Uroš vratiti, jer zna gde je kuća njenog verenika, i da će ubiti i nju i verenika i njegovu porodicu, koja živi u tom domu - ističe naš sagovornik.
Za ovu sedmicu zakazano je saslušanje 16 svedoka masakra. Njihove izjave trebalo bi da razjasne sve okolnosti petostrukog ubistva u Malom Orašju i trostrukog ubistva u Duboni. Prošle nedelje iskaze je dalo šestoro očevidaca. Osim Uroša, u istrazi masovnog ubistva uhapšeni su i njegov otac Radiša B. (55) i ujak Goran G. (49). Obojica se terete za nelegalno oružje, koje je policija pronašla u njihovim kućama, i određen im je pritvor do 30 dana.
Inače, juče je saslušan i verenik prestravljene devojke, koji je ispričao kako je u noći između 4. i 5. maja čekao J. A. ispred svoje kuće, jer se zabrinuo pošto mu se nije javljala na telefon.
- Kada je video taksi kako se zaustavlja ispred njegove kuće i J. A. kako u panici istrčava iz auta, pao mu je kamen sa srca jer je bila živa i zdrava. Dok je taksisti plaćao račun video je muškarca na zadnjem sedištu taksija, ali ne i bombe, niti je slutio da je to masovni ubica za kojim je u tom trenutku tragalo 600 policajaca. Tek kada je ušao u kuću, verenica mu je ispričala šta je doživela i kako se setila da slaže Uroša da je trudna da bi se spasla - napominje naš sagovornik.
Kako je planirano, sutra bi iskaz u tužilaštvu trebalo da da i taksista D. A. Upravo je on, nakon što je Uroša odvezao do sela Vinjište kod Kragujevca pozvao policiju i obavestio ih gde se krije ubica. U ranim jutarnjim satima 5. maja, policija je opkolila Vinjiše i uhvatila je Uroša u kući njegovog ujaka.
Podsetimo, Uroš je kobne večeri u selu Malo Orašje hicima iz "kalašnjikova" ubio pet mladića, a zatim u Duboni još dva mladića i jednu devojku. U krvavom piru ranio je još 14 mladih. Nakon masakra, automobilom je iz Dubone sporednim putem otišao ka susednom Šepšinu, ali tamo mu se "mercedes" zaglavio, pa je put nastavio peške. Usput je odbacio automatsku pušku i mobilni telefon, a zadržao je dve bombe i pištolj. U Šepšinu je iz jednog dvorišta ukrao "reno x spejs", kojim se odvezao do rampe u Malom Požarevcu. U tom automobilu je ostavio pištolj, ali je poneo dve bombe, i tako naoružan je utrčao u taksi u kome su bili vozač i putnica.
Blažić je nakon hapšenja prebačen u pritvoru u Smederevo, odakle je prošle sedmice upućen u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu, gde je podvrgnut psihijatrijskom veštačenju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kazahtanski mediji pišu o istorijskoj poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića, opisujući ga kao ključnog lidera koji povezuje Istok i Zapad.
27.02.2026
08:42
Đorđe Vukadinović, urednik portala Nova politička misao Srbije, pokušao je da na tom portalu predstavi navodno istraživanje kao pokazatelj stava naroda, ali ga je oštro demantovao Nebojša Bakarec, narodni poslanik.
27.02.2026
06:58
Javnosti se, odmah posle saopštenja Svetog Arhijerejskog Sinoda od 18. februara ove godine, svojim komentarom, brže bolje obratio prof. dr Vladimir Zakić, profesor računovodstva i revizije na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu.
27.02.2026
07:54
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije Dušan Kozarev najoštrije je juče kritikovao bivšeg diplomatu Nebojšu Vujovića zbog njegovih optužbi na račun predsednika Aleksandra Vučića i ministra spoljnih poslova Marka Đurića.
27.02.2026
07:21
Blokaderski nedeljnik "Vreme" ponovo je udario na sve medije koji ne prate njihov narativ, ovaj put otišavši i korak dalje.
26.02.2026
23:27
Radojica Lazić se naljutio na Marka Nikolića jer mu je tokom borbe sa Andrejom Bedićem u jednom trenutku zasmetao prilikom gađanja.
26.02.2026
22:42
Pred početak polufinala Exatlona članovi Plavog tima priznali su da osećaju tremu, osim Andreja Bedića koji ne oseća apsolutno ništa.
26.02.2026
21:45
Polufinalisti Exatlona su se složili da su se svi zasluženo našli u završnoj fazi takmičenja pošto su se baš oni najbolje snalazili do sada.
26.02.2026
21:25
Takmičarka Milica Ohman ispala je dan pred polufinale Exatlona, ostavivši snažan utisak na publiku, ali i na one koji su je pratili od samog početka takmičenja.
26.02.2026
20:09
Eliminisani učesnici najvećeg sportskog rijalitija Exatlona su se, nakon ispadanja iz takmičenja, uputili u džunglu.
26.02.2026
18:01
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
26.02.2026
12:00
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
26.02.2026
10:53
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
25.02.2026
21:15
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
25.02.2026
12:02
Tokom noći, u 2.50 časova, registrovan je slab zemljotres na području Tutina.
27.02.2026
07:33
Zvanični srednji kurs dinara za evro iznosi 117,4013 dinara.
27.02.2026
07:00
Posle hladnog jutra, tokom dana očekuje se pretežno sunčano vreme, ponegde uz prolaznu umerenu oblačnost, navodi se prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda. Temerature od minus 4 do 16 stepeni.
27.02.2026
06:45
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje za danas, 27. februar.
27.02.2026
06:30
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas slave sećanje na prepodobnog Avksentija, hrišćanskog svetitelja koji je živeo u 5. veku prvo u Carigradu, a potom i na gori blizu Halkidona.
27.02.2026
06:15
Ruska vojska u Ukrajini sve više primenjuje taktiku "mikrojedinica" koje čine dva do deset vojnika, a koje se infiltriraju kroz linije fronta i traže slabe tačke u ukrajinskoj odbrani.
27.02.2026
06:20
Sergej Bidni, strelac 159. odvojene motorizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine koji se predao Rusima, ispričao je kako su narednik i saborci pobegli sa položaja čim su ruske snage započele napad.
27.02.2026
05:40
Na talasima ruske radio stanice UVB-76, poznate kao "Stanica sudnjeg dana", ponovo su se čuli neobični signali. U četvrtak su emitovane reči "majnostjag" i "kovari" u 12.32 i 13.55 po moskovskom vremenu
26.02.2026
23:40
Nemački sud usvojio je žalbu desničarske partije Alternativa za Nemačku (AfD) i naložio obaveštajnoj agenciji da za sada ne označava ovu stranku kao "ekstremističku", dok ne bude doneta konačna odluka u tom postupku.
26.02.2026
23:10
U Specijalu o Katarini Velikoj na TV Informer gost je bio istoričar filma Božidar Zečević, koji je objasnio da Katarina Velika ima srpske krvi jer potiče iz grada koji se zvao Srbiste u kojem su živeli Lužički Srbi.
27.02.2026
08:03
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
26.02.2026
18:20
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
26.02.2026
17:03
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
26.02.2026
15:37
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
26.02.2026
15:04
Posni čupavci pokazuju da najjednostavnije i najjeftinije rešenje često daje najbolje rezultate. Prave se brzo, a nestaju još brže.
27.02.2026
06:00
Nova anketa otkrila je koje fantazije žene najradije vide u pornografskim i erotskim sadržajima, a rezultati pružaju zanimljiv uvid u njihove želje i interesovanja.
26.02.2026
23:20
Smrznute lignje su dostupne tokom cele godine i praktične su, posebno u vreme posta. Ipak, mnogi ih izbegavaju jer često ispadnu tvrde, iako uz nekoliko jednostavnih trikova mogu biti hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra.
26.02.2026
22:20
Supruga pilota podelila je jednostavan, ali genijalan trik za sve koji se muče sa pakovanjem ručnog prtljaga. Zahvaljujući njenom savetu, možete poneti i treću torbicu, a da pritom ne platite dodatnu naknadu niti doživite neprijatnosti na ukrcavanju.
26.02.2026
21:40
Ako ste primetili da vaša malja žmuri dok jede, stručnjaci su otkrili šta stoji iza ovog fenomena.
26.02.2026
21:00
Supruga pokojnog pevača Halida Bešlića, Sejda Bešlić, dugo se bori sa zdravstvenim problemima, a sada su otkriveni novi detalji o njenom stanju.
27.02.2026
08:36
Pevač Marko Gačić razveo se od supruge Goge, koju je varao sa njihovom koleginicom Ninom Vlajković, a sada se pojavila nova informacija o njegovom životu.
27.02.2026
08:00
Prijatelj Čede Jovanovića, Aleksandar Kos, sa svojim pratiocima podelio je poruke koje je razmenjivao sa Anđelom Vranić Lores, finalistkinjom PZE.
27.02.2026
06:32
Influenserka Sofija Šašić, ćerka pevača Željka Šašića, iznenadila je pratioce objavama iz restorana, u kom je samo par stolova od nje sedeo najpoznatiji svetski model Fai Khadra, čiji Instagram profil prati više od dva miliona ljudi.
26.02.2026
23:53
Srpska influenserka i blogerka Zorana Jovanović Zorannah udala se u tajnosti za svog verenika Eloja Ruma.
26.02.2026
23:10
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar