Policija je po nalogu tužilaštva za četiri nedelje od nezapamćenog zločina koji je izvršio Kosta K. (13) kada je 3. maja ubio devet učenika i radnika obezbeđenja OŠ " Vladislav Ribnikar", na Vračaru, saslušala njegov oca Vladimira, majku Miljanu, dadilju koja se o njemu brinula, psihologa i pedagoga škole, a sada bi trebalo da bude saslušana i njegova mlađa sestra.
Kostina mlađa sestra koja takođe pohađa školu OŠ " Vladislav Ribnikar" mogla bi da otkrije neke nove detalje o njegovom ponašanju, jer je dan pre masakra sve vreme bila sa njim.
Naime kako je Kostina majka Miljana izjavila sa saslušanju prošle nedelje, on i njegova mlađa sestra su dan pre masovnog ubistva skoro ceo dan proveli zajedno kod babe i dede. Upravo ova činjenica bi mogla da pomogne istražiteljima da utvrde da li je Kosta ipak imao promenu u ponašanju.
Svi svedoci koji su do sada saslušani izjavili da se on ponašao normalno i da nije bilo nikakve promene ponašanja. Majka je izjavila da je jedino kada ga je tog 3. maja probudila za školu on bio "malo usporen".
Foto: informer/printscreen
Zbog starijeg brata izopštena
Da li je Kosta ipak bio sa nekim u svađi mogla bi da otkrije njegova sestra. Istražitelji veruju da postoji, mala ali ipak realna mogućnost da joj je se u nekom trenutku poverio i rekao joj nešto što bi moglo da baci novo svetlo i otkrije zašto je kobnog dana naoružan sa dva pištolja i sa četiri Molotovljeva koktela u rancu ušao u školu i ubio prvo radnika obezbeđenja i devet učenika, a ranio nastavnicu istorije i još pet đaka.
Inače sestra najmlađeg masovnog ubice biće saslušana u prisustvu majke ili psihologa iz Centra za socijalni rad. Devojčica je i sama žrtva svog brata, jer je zbog zločina koji je on počinio faktički izopštena.
Podsetimo pored Koste koji je uhapšen i smešten u Kliniku za neurologiju i neuropsihijatriju za decu i omladinu gde se trenutno veštači, uhapšen je i otac Vladimir. Takođe pod istragom je i majka Miljana jer tužilaštvo proverava da li je zapuštala i zlostavljala Kostu.
Devojčica je ostala i bez svih drugara, a zbog bezbednosti i ona i majka su izmeštene iz stana i trenutno su na nepoznatoj lokaciji, gde ih čuva policija.
Ime Koste K. (13) koji je 3. maja ubio devet učenika i čuvara OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru ostaće upisano u svim kriminološkim istraživanjima, ne samo zbog činjenice da je on najmlađi masovni ubica na svetu već i zbog niza specifičnosti koje do sada nisu zabeležene nigde u svetu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ime Koste K. (13) koji je 3. maja ubio devet učenika i čuvara OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru ostaće upisano u svim kriminološkim istraživanjima, ne samo zbog činjenice da je on najmlađi masovni ubica na svetu već i zbog niza specifičnosti koje do sada nisu zabeležene nigde u svetu.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Blokaderi su doživeli neviđenu sramotu u Kraljevu! Umesto masovnog okupljanja, dobili smo bežaniju u kafiće i debelu hladovinu, dok je na mrežama usledilo pljuvanje zbog neviđene sramote!
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević pozvao je danas međunarodnu zajednicu da pod hitno reaguje na kontinuirano ugnjetavanje srpskog naroda od strane režima u Prištini, nakon što je na Gazimestanu, po završetku parastosa kosovskim junacima, privedeno najmanje 10 Srba.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će spomenik hetmanu Ivanu Mazepi stajati na mestu gde se nekada nalazio demontirani spomenik Vladimiru Lenjinu u Kijevu.
Jemenski pokret Huti započeo je mobilizaciju velikih razmera kako bi se suprotstavio bilo kakvom kretanju vojnih snaga koje podržava Saudijska Arabija.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Mnoge domaće javne ličnosti konzumirale su drogu i to priznale, dok neki ipak nisu uspeli da se izbave iz kandži ovog užasnog poroka što ih je koštalo života.
Pevač Boban Zdravković napravio je pometnju tokom jednog nastupa, a snimak koji kruži internetom pokazuje scenu kakva se retko viđa - publika ga je bukvalno opkolila, pa je u jednom trenutku jedva uspevao da se probije kroz masu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.