ROĐACI I PRIJATELJI DEVOJAKA RANJENH U MASAKRU U MLADENOVCU: Nevena i Anđela se hrabro bore za oporavak
Podeli vest
Nevena V. (20) iz Dubone i Anđela S. (19) iz Malog Orašja i dalje se nalaze u bolnici u Beogradu, njihovo stanje se pomno prati, one ne odustaju da se hrabro bore za svoj oporavak.
Neveni su lekari amputirali ruku kako bi joj spasili život posle ranjavanja kad je troje njenih drugara ubijeno, mladi policajac M. P. i njegova sestra K. P. i prijatelj D. T.
Masovni ubica iz sela Dubona kod Mladenovca Uroš Blažić (21) ni tačno mesec dana posle zločina nije izrazio kajanje zbog zverstva koje je počinio 4. maja, nešto pre ponoći, ubivši osmoro mladih i ranivši 14 u svom rodnom selu i obližnjem Malom Orašju. Naprotiv, on je u pritvoru izjavio da ga ne zanima žal porodica i neprolazna tuga koju im je naneo ispalivši hice iz kalašnjikova.
05.06.2023
09:40
Njih dve teško su povređene 4. maja uveče kada je Uroš B. pucao u selima Malo Orašje i Dubona kod Smedereva i Mladenovca i tom prilikom ubio osam i ranio 14 mladih osoba.
Nevena i Anđela su bile među najteže povređenima i nešto više od mesec dana su u bolnici.
Foto: Informer/N.T.
Hitna pomoć i rođaci prevozili ranjene u bolnicu
Neveni su lekari amputirali ruku kako bi joj spasili život posle ranjavanja kad je troje njenih drugara ubijeno, mladi policajac M. P. i njegova sestra K. P. i prijatelj D. T.
- Ona je pozitivna, nasmejana, može sve da podnese. Oporavak će biti dug jer je izgubila mnogo krvi i ruka koju je izgubila mora da se potpuno zaleči, da bi mogla da funkcioniše sa novom. Stalno se čujemo sa lekarima i njom, ona je dobro, trudi se da bude nasmejana i vesela. Jedva čekamo da dođe kući - kaže Nevenin tata za Kurir.
Foto: Privatna arhiva
Otišla da se vidi sa drugarima kada je Uroš B. pucao na nju
Prema njegovim rečima, ona je kobne večeri otišla da se vidi sa drugarima kad je osumnjičeni U. B. (21) zapucao na sve njih, koji su bili u školskom dvorištu u Duboni.
- Važno mi je da je živa, znam da će ovo prebroditi, hrabra je i uvek raspoložena - dodaje otac.
Komšije u Duboni imaju samo reči hvale za Nevenu i njene drugare, i kažu da je ona divna devojka koja pleni pozitivnom energijom.
- Ona kad prođe ovde nasmejana srce da ti zaigra. Ona će ovo podneti na svoj način, a mi ćemo svi biti tu da joj taj oporavak olakšamo - rekla je komšinica.
Lepe reči su jedino što smo čuli i za Anđelu S., koja je teško povrđena u parku u Malom Orašju, kada su je hici iz kalašnjikova pogodili.
- Njeno stanje je dugo bilo teško, tek se u poslednje vreme oporavlja. Ali, ne gubimo nadu, ona je sve bolje i bolje. Dugo nisu mogli da joj izvade metak iz glave, iznad oka, i to je bio najveći problem i prepreka njenom oporavku, ali je on nedavno izvađen i njen oporavak je krenuo nabolje. Izgubila je drugare i momka koga je volela, mog unuka N. S. (20) - rekao je za Kurir deda Anđelinog dečka, koji je ubijen kod spomenika u Malom Orašju.
Foto: Printscreen/Društvene mreže
Teško povređena Anđela S.
- Moja unuka je bila sa Anđelom te večeri i samo čudom je uspela da pobegne od metka. Ona je trčala da se spasi, nije znala da li puca u nju ili u druge, zvala je policiju kad se sve desilo, a nije znala da su joj drugarice povređene, a brat mrtav - kaže nam G. S., deda ubijenog Anđelinog dečka.
On dodaje i da se njihova porodica čuje sa Anđelinom, a kad su se čuli u nedelju uveče Anđelina majka im je rekla da će devojka biti prebačena u drugu bolnicu u Beogradu.
- Metak joj je izvađen, ali ima još tu mnogo da se radi, povređena joj je karlica i ima probleme sa bešikom, pa se sad sve rešava jedno po jedno. Ona je izdržljiva i prebrodiće sve, a svi ćemo joj pomoći - rekao je deda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Masovni ubica iz sela Dubona kod Mladenovca Uroš Blažić (21) ni tačno mesec dana posle zločina nije izrazio kajanje zbog zverstva koje je počinio 4. maja, nešto pre ponoći, ubivši osmoro mladih i ranivši 14 u svom rodnom selu i obližnjem Malom Orašju. Naprotiv, on je u pritvoru izjavio da ga ne zanima žal porodica i neprolazna tuga koju im je naneo ispalivši hice iz kalašnjikova.
Kijevski režim izveo je teroristički napad na državnu rezidenciju predsednika Ruske Federacije u Novgorodskoj oblasti, koristeći ukupno 91 bespilotnu letelicu, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
U emisiji Utisak nedelje, Olja Bećković razgovarala je sa pristalicama blokada o budućim izborima i očekivanjima blokadera - kada je usledilo priznanje da je ovo bio pokušaj obojene revolucije.
Pravi šok dogodio se večeras na Radio-televiziji Srbije (RTS) gde se uživo u programu tokom Dnevnika mogla čuti pohvala na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Upravo je otkriveno kakva veza postoji između blokadera, tačnije onih koji već mesecima unazad pokušavaju da ruše Srbiju i čoveka koji otvoreno radi na etničkom čišćenju našeg naroda s Kosova i Metohije, Aljbina Kurtija.
Na Kosovo i Metohiju danas je stigao 56. po redu Božićni konvoj iz Francuske, saopštila je humanitarna organizacija "Solidarnost za Kosovo" i dodala da će tokom sedam dana francuski volonteri deliti humanitarnu pomoć domaćinstvima i školama po srpskim enklavama.
Žaklina Tatalović, novinarka N1, oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon brutalnog napada na Novom Beogradu u kojem je nožem izbodena žena pred unukom.
Srbija se trenutno nalazi pod naletom talasa ledenih dana, koji će se zadržati sve do 2. januara, a u tom periodu preti opasnost od zaleđivanja kolovoza, zbog čega se savetuje dodatan oprez.
Nakon tragičnog zločina na Novom Beogradu, u kojem je žena izbodena pred očima svog unuka, postavlja se pitanje koje psihološke posledice ovakvo traumatsko iskustvo može ostaviti na dete.
Gravitacija bi u narednom periodu mogla početi da ih privlači nazad, završavajući u onome što astronomi nazivaju "Veliki kolaps", što bi dovelo do opšteg haosa u svemiru, otkrivaju naučnici.
Za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima, nazvanom "Svoj na svome", do nedelje, 28. decembra u 19 časova stigle su 455.353 prijave.
Izvoz nemačkog oružja u Ukrajinu značajno je opao u 2025. pri čemu je vrednost izvoza iznosila 1,14 milijardi evra, u poređenju sa 8,15 milijardi godinu dana ranije, pokazuju podaci ministarstva privrede u Berlinu, prenosi danas Euraktiv.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da Rusija ne želi da odobri prekid vatre dovoljan za održavanje referenduma u Ukrajini, koji bi trajao 60 dana i istakao da Ukrajina sada sa Sjedinjenim Američkim Državama i evropskim partnerima dogovara bezbednosne garancije i plan od 20 tačaka koji bi trebalo da bude potvrđen voljom ukrajinskog naroda.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države izvele napad na područje u Venecueli gde se, kako je naveo, brodovi koriste za utovar droge, što bi mogla biti prva američka operacija na kopnu u toj zemlji od početka pojačanog pritiska na vladu predsednika Nikolasa Madura.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da mu je ruski predsednik Vladimir Putin rekao da je Ukrajina izvela napad dronovima na jednu od njegovih rezidencija, ocenivši da takav potez „nije dobar“, iako je Kijev odmah odbacio te optužbe.
Od holivudskih legendi do muzičkih ikona - 2025. godina ostaće upamćena kao jedna od najpotresnijih u svetu slavnih jer su nas zauvek napustile ličnosti koje su ostavile veliki trag u umetnosti.
Hrskava spolja, nežna iznutra i neočekivano slana, ova verzija makaronsa sa kremom od sira i maka donosi francuski klasik u sasvim novom, gurmanskom izdanju.
Bela košulja je apsolutni "must have" za Novu godinu, jer se lako prilagođava i dnevnim i večernjim kombinacijama, ističe Aleksandra Milojković, stilistkinja.
Psiholozi upozoravaju da je jedna od najvećih zabluda upravo očekivanje da će praznici popraviti loš odnos, naprotiv, tada najčešće dođe do razilaženja.
U mađarske prženice uvek ide jedan sastojak koji menja i teksturu i ukus, pa hleb postaje neverovatno vazdušast, spolja hrskav, a iznutra kremast i lagan.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar