POSLODAVAC SRBINA (24) UHAPŠENOG ZBOG UBISTVA ĆERKE (3): Borio se za tu devojčicu, ne mogu da verujem da ju je ubio
Podeli vest
Javnost u Švajcarskoj i dalje je uznemirena nakon smrti devojčice (3) srpske nacionalnosti, koja je prema pisanju portala u toj zemlji, pretučena nasmrt.
Kako je Informer već pisao, nakon smrti devojčice, švajcarska policija uhapsila je oca (24) devojčice, kao i njegovu suprugu (24), a maćehu nastradalog deteta, koji su takođe srpske nacionalnosti, zbog sumnje da su joj naneli smrtonosne povrede.
Devojčica (3) srpske nacionalnosti, pronađena je mrtva, sa brojnim povredama na telu, prošlog petka u porodičnom stanu u gradu Glarus u Švajcarskoj.
07.06.2023
07:30
U međuvremenu, piše "Blik", oglasio se bivši poslodavac uhapšenog Srbina, koji je za tamošnje medije izjavio da je on "pouzdan i smiren mladić". Prema njegovim rečima, osumnjičeni se pre tri godine zaposlio u njegovoj firmi za montažu ventilacionih sistema i tu je radio do decembra 2022. godine.
- Nekada je znao da izostaje sa posla, a to je pravdao sastancima sa nadležnima u državnim službama. Nikad nije bilo nikakvih naznaka da je nasilan - rekao je bivši poslodavac i dodao da je na kraju morao Srbinu da kaže, da je možda bolje da potraži drugi posao, gde su fleksibilniji što se tiče izostanaka.
- Jednostavno niko od nas ne može da poveruje da je ovo uradio. Toliko se borio za tu ćerku, da mu socijalne službe dodele starateljstvo - dodao je on.
Foto: Instagram/Blick
Osumnjičeni otac i maćeha
Podsetimo, prema pisanju švajcarskog portala "Blik", osumnjičeni otac i maćeha, pozvali su u petak oko 20.20 sati Hitnu pomoć jer, kako su naveli, "njihova ćerka ne diše".
- Međutim, za malenu je bilo prekasno. Lekari Hitne pomoći mogli su samo da konstatuju smrt devojčice. U međuvremenu, na adresu supružnika, stigla je i policija, koja je nakon uviđaja, uhapsila oca i maćehu, zbog sumnje da su odgovorni za smrt devojčice - piše u tekstu.
Čula se vriska iz stana
Jedna od komšinica uhapšenih supružnika, izjavila je za tamošnje medije da je stalno čula dečiju vrisku iz stana.
- Veče pre tragedije, oko 22 sata, čula sam dečiju vrisku iz stana. Međutim nisam mogla da zamislim da će se tako nešto dogoditi. Sa druge strane, uhapšeni muškarac i žena bili su veoma ljubazni i prijateljski nastrojeni. Videlo se da vole decu - izjavila je ona.
U saopštenju javnog tužilaštva kantona Glarus, obdukcijom, koja je urađena na Institutu za sudsku medicinu u Cirihu, utvrđeno je da je smrt deteta nastupila "usled višestrukih, teških povreda, nanetih tupim predmetom".
Tužilac Patrik Fluri, izjavio je da ne želi da govori od kakvih povreda je trogodišnja devojčica preminula.
- Povrede su bile upadljive - rekao je on.
Baka i deka devojčice saznali za smrt unuke iz medija
Prema pisanju portala u Švajcarskoj, baka i deka devojčica, sa kojim su razgovarali tamošnji novinari, saznali su za smrt unuke iz medije.
- Tužni smo. Delovalo je da je unuka srećna i da je dobro čuvaju - rekao je deda nastradale devojčice.
Foto: Instagram/Blick
Ubijena devojčica sa polubraćom
Baka devojčice, prenosi "Blik", kaže da je ona, od kad se rodila, imala težak život.
- Njena majka nije na adekvatan način brinula o njoj zbog čega je jedno vreme bila smeštena u hraniteljsku porodicu. Navodno je tamo devojčica takođe bila povređena, pa je devojčica vraćena mom sinu i njegovoj novoj supruzi na čuvanje. Od tada je ona živela sa ocem, maćehom i dva polubrata - izjavila je baka nastradalog deteta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na koncertu Ane Bekute povodom Srpske nove godine u Čačku sinoć je došlo do incidenta, kada je nekolicina okupljenih blokadera gađala pevačicu grudvama.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policija identifikovala 11 osoba koje su osumnjičene da su pevačicu Anu Bekutu gađale ledenicama i drugim predmetima tokom kocerta na dočeku Srpske nove godine u Čačku.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima nakon sastanka sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata šeikom Muhamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Austrija je od početka 2026. godine uvela znatno strože kazne za vožnju auto-putevima bez važeće vinjete, pa tako ukoliko je nemate, možete dobiti kaznu od čak 200 evra. Ovo pravilo važi i za vozače iz Srbije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da od današnjeg vremena zavisi kakva će nam biti godina.
Tokom izvođenja radova na izgradnji kompleksa stanice "Novi Beograd", sa rekonstrukcijom mostovske konstrukcije u Ulici Antifašističke borbe, doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Iranske zalihe raketa povećane su od 12-dnevnog rata sa Izraelom prošle godine, izjavio je komandant Vazduhoplovnih snaga Revolucionarne garde Madžid Musavi, preneli su državni mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće naredne nedelje na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, gde će predvoditi najveću američku delegaciju u istoriji ovog skupa, saopštio je direktor Foruma Borge Brende.
Danski ministar spoljnih poslova Lars Loke Rasmusen danas boravi u Beloj kući, gde će pokušati da smanji tenzije oko Grenlanda, arktičkog ostrva čiji je status doveden u pitanje nakon oštrih izjava američkog predsednika Donalda Trampa.
Izaslanici predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, Stiv Vitkof i Džared Kušner, žele uskoro da otputuju u Moskvu kako bi se sastali sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, preneli su izvori upoznati sa situacijom, objavio je Blumberg
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Sraman napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku nije sprečio pevačicu da kao pravi profesionalac završi koncert i svojim postupkom nasilnicima održi lekciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar