PROTIV SUDIJE PREKRŠAJNOG SUDA U LOZNICI PODIGNUTA OPTUŽNICA: Tereti se za primanje mita
Podeli vest
Javno Tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo je optužnicu protiv okrivljenog sudije Prekršajnog suda u Loznici (Odeljenje Ljubovija) Zoran M. zbog postojanja sumnje da je u periodu od 24. do 9. decembra prošle godine izvršio dva krivična dela primanje mita i zloupotreba službenog položaja sa krivičnim delom falsifikovanje isprava.
Optužnicom, koju je potvrdilo Posebno odeljenje za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu obuhvaćen je i okrivljeni Živorad Petrović, kome se stavlja na teret izvršenje krivičnog dela zloupotreba službenog položaja u podstrekavanju i krivično delo falsifikovanje isprava.
Po nalogu Višeg tužilaštva u Nišu danas je uhapšen S. C. (51), direktor Osnovne škole "Bora Stanković" iz Klenike kod Bujanovca, prilikom primopredaje 2.400 evra mita!
01.06.2023
17:09
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal je zaključilo sporazume o priznanju krivičnog dela sa troje okrivljenih i to: Slavicom S. za krivično delo zloupotreba službenog položaja u pomaganju sa krivičnim delom falsifikovanje isprava.
Foto: printscreen
Tekst potpisa
On je sklopila sporazum na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od pet meseci sa rokom proveravanja od dve godine.
Sporazum o priznanju krivičnog dela sklopili su Dušan N. i Bojan S. za krivična dela davanje mita. I njima je sporazumom izrečena kazna zatvora od šest meseci zatvora sa rokom za proveravanje u periodu od 2 godine.
Foto: Freepik.com
Sudiju terete za primanje mita
Protiv okrivljene Zorice M. (supruge Zorana M.) doneta je naredba o obustavi postupka zbog nedostatka dokaza.
Na rešenje o potvrđivanju optužnice okrivljeni i njihovi branioci imaju pravo da izjave žalbu Apelacionom sudu u Beogradu. Okrivljeni sudija Mitrović se tereti da je u periodu od 24. marta 2022. do 9. decembra 2022. godine u dva navrata primio mito od osuđenih Bojana S. i Dušana N.
Okrivljeni sudija se, takođe, tereti da je falsifikovao ispravu odnosno zapisnik o saslušanju osumnjičenog lica (koje nije ni bilo prisutno) u prekršajnom postupku zajedno sa svojom daktilografkinjom Slavicom S., na šta ga je podstrekao sada okrivljeni Ž. P, a čime je sudija Zoran M. zloupotrebio službeni položaj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Po nalogu Višeg tužilaštva u Nišu danas je uhapšen S. C. (51), direktor Osnovne škole "Bora Stanković" iz Klenike kod Bujanovca, prilikom primopredaje 2.400 evra mita!
Zapadne zemlje gube liderske pozicije i postepeno ustupaju mesto novim centrima rasta, uključujući države Globalnog juga, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Okoreli opozicionar Aleksandar Jovanović Ćuta pohvalio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ni manje ni više nego gostujući na blokaderskoj televiziji "N1", što je izazvalo veliku pažnju jer je lažni ekolog poznat kao jedan od najvećih mrzitelja predsednika Vučića i Srbije.
Novinar Uroš Piper pohvalio je direktora nedeljnika ''Vreme'' Stevana Ristića koji je otvoreno priznao da su građani navikli na letovanja i penzioneri da primaju penzije na vreme i to sve dok je Aleksandar Vučić na vlasti.
Šačica blokadera, njih petnaestak, okupila se kod novog mosta na Tamišu koji je nedavno otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kako bi zviždali vozovima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu najoštrije negoduje zbog nastavka kampanje kojom portal Nova. rs nastavlja da targetira tužioce ovog tužilaštva uz iznošenje neosnovanih tvrdnji i lažnih činjenica u svojim tekstovima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević izjavio je da ne može da veruje da neko neće da ide u vojsku Srbije jer se ne slaže sa mišljenjem predsednika države.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Republički fond za zdravstveno osiguranje za četvrti kvartal 2025. godine opet je proglasio Dom zdravlja u Blacu najboljom ustanovom primarne zdravstvene zaštite u Srbiji.
Ukoliko primetite krpelja na svojoj koži, javite se lekaru da ga što pre ukloni i ne pokušavajte da to učinite sami, upozorila je dr Svetlana Mićić iz Doma zdravlja "Savski venac".
K1 televizija pokrenula je novi podkast "Perspektive", koji vodi profesor Čedomir Antić i koji nam donosi osvežavajući pogled na savremene društvene i političke teme.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je jedna od tema o kojoj je razgovarao sa predsednikom Švajcarske bila dualno obrazovanje i poručio je da će Srbija biti spremna da dalje uči od Švajcaraca o tom modelu i da kopira, kako kaže, ono što je najuspešniji model koji je Švajcarska dala svetu.
Ilegalne naoružane grupe pokušale su 25. aprila puč u Maliju. Jedinice Afričkog korpusa Oružanih snaga Rusije sprečile su državni udar i masovne civilne žrtve, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Terorista Anders Behring Brejvik, osuđen za masovno ubistvo u Norveškoj 22. jula 2011. godine, ponovo je promenio svoje ime u nacionalnom registru, prenose norveški mediji.
Prva faza potencijalnog mirovnog sporazuma između Irana i Sjedinjenih Država mogla bi biti povratak na status kvo pre početka sukoba, objavili su mediji.
Stariji muškarac (89) ranio je više osoba u odvojenim pucnjavama na dve lokacije u Atini u Grčkoj, nakon čega je pobegao i za njim se traga, saopštili su lokalni mediji.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Domaće zemičke za burgere koje su mekane, vazdušaste i spolja blago hrskave mogu se pripremiti jednostavno i brzo, a ukusom daleko nadmašuju kupovne varijante.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar