Darko Dulović (33) pravosnažno je oslobođen optužbi da je 19. juna 2018. godine na Autokomandi u Beogradu pomagao u ubistvu pripadnika "škaljarskog klana" Siniše Milića Bosketa (45), prijatelja kontroverznog Luke Bojovića, koji je raznet u eksploziji podmetnute bombe.
Tokom sudskog postupka takođe nije utvrđeno ko je ubica, tako da ovaj slučaj do danas nije rešen.
Prema optužnici, Dulović je svoju "reno lagunu" pozajmio nepoznatom muškarcu, koji ga je koristio u Bosketovoj likvidaciji. Isti auto je ubica koristio i kad je uoči zločina na "buvljaku" kupio telefon kojim je potom daljinski aktiviran eksploziv postavljen pod Milićev džip "tojota" na isključenju iz Bulevara oslobođenja u Južni bulevar.
Veljko Belivuk pucao na optuženog ispred "Blejvoča"!
Foto: printscreen
Belivuk i Marko Miljković iz vremena kada su mislili da su svemogući
Sudsko veće Višeg suda jednoglasno je oslobodilo Dulovića, kome se sudilo u odsustvu, istakavši da tužilaštvo ni na koji način nije uspelo da ih ubedi da odluka bude drugačija. Taj stav je potvrdio i Apelacioni sud.
- Nijednim dokazom nije utvrđeno postojanje dogovora kojim je Dulović obećao pomoć u likvidaciji Milića. Taj automobil je korišćen za kupovinu nekog telefona na buvljaku, ali nije dokazano da je kupljen baš taj telefon kojim je aktiviran eksploziv. Nije pouzdano čak ni kako Dulović uopšte izgleda. Jedino što je dokazano je da je tog dana njegov automobil bio na Novom Beogradu - obrazložio je sudija.
Dulović je, inače, četiri meseca posle ubistva Milića uhapšen u BiH i izručen je Crnoj Gori, radi izdržavanja dvoipogodišnje kazne zbog trgovine heroinom, posle čega je pušten na slobodu i od tad mu se gubi svaki trag.
Takođe je odranije poznat i srpskoj policiji. U oktobru 2008. godine, kao maloletnik, učestvovao je u tuči u kojoj je ranjen. Na njega je tada ispred splava "Blejvoč" pucao Veljko Belivuk koji je u to vreme radio kao šef obezbeđenja kluba!
Belivuk je najpre bio optužen za pokušaj ubistva Dulovića, ali su svedoci naknadno izmenili iskaz pa je osuđen samo za nanošenje teških povreda. Trenutno mu se sudi za sedam svirepih ubistava i druge teška krivična dela.
Obezbeđivao Koraća i porodicu Luke Bojovića
Ubijeni Milić rođen je u Šehovićima u BiH. Do 2009. godine bio je pripadnik Specijalnih antiterorističkih jedinica, prvo Republike Srpske, potom i Srbije. Od 2010. godine bio je zvanično zaposlen u agenciji za obezbeđenje "Conccot" u Podgorici, a zapravo je bio telohranitelj i najbliži saradnik vođe barskog klana Luke Đurovića, bliskog "škaljarcima".
Hapšen zbog praćenja Vučića 2015. godine
Interesantno je da je Siniša Milić hapšen krajem novembra 2015. godine pod sumnjom da je planirao napad na Aleksandra Vučića, u to vreme premijera Srbije. Tada je Milić priveden jer je čak osam puta za manje od 24 sata "audijem A8" kružio oko zgrade u kojoj stanuje Vučić. U policiji je potom pet puta menjao iskaz, a pušten je jer nije bilo dovoljno dokaza da je pokušavao da ugrozi premijera. Posle godinu dana, u garaži na Novom Beogradu pronađeno je oružje u gepeku "renoa" na kom su bili njegovi biološki tragovi, ali je i tada izbegao zatvor. Pre nego što je postao telohranitelj Koraću i članovima Bojovićeve porodice, obezbeđivao je i Acu Bulića, bivšeg predsednika Zajednice fudbalskih klubova Superlige.
Foto: printscreen
Korać i Bojović decenijama važe za najbliže saradnike
Nakon Đurovićeve pogibije u udesu 2013. godine, Milić je napustio Crnu Goru i trajno se nastanio u Beogradu. Obezbeđivao je članove porodice Luke Bojovića, koji je tada bio u zatvoru u Španiji, i njegove saradnike. Pre svih, Filipa Koraća koji je u tom periodu, navodno, preuzeo Bojovićeve "poslove".
Upućeni u istragu tvrdili su da je motiv ubistva to što je Milić bio Koraćev i Bojovićev čovek od poverenja, te da je bio žrtva rata mafijaških klanova u kojem je do sada likvidirano preko 60 ljudi.
Saslušanjem dvojice svedoka juče je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje Darku Duloviću (31), optuženom da je 19. juna 2018. pomagao u brutalnoj likvidaciji Siniše Milića Bosketa (44), koji je raznet eksplozivom podmetnutim pod njegov auto na Autokomandi u Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Saslušanjem dvojice svedoka juče je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje Darku Duloviću (31), optuženom da je 19. juna 2018. pomagao u brutalnoj likvidaciji Siniše Milića Bosketa (44), koji je raznet eksplozivom podmetnutim pod njegov auto na Autokomandi u Beogradu.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Danas je tokom divljačke blokade jedne od ključnih raskrsnica u Zemunu viđen nezapamćen skandal kada je besna rulja krenula fizički i verbalno da se iživljava nad nesrećnim biciklistom koji je samo hteo da prođe ulicom.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
Braneći svoju decu od perverznjaka, jedan od zabrinutih roditelja podneo je krivičnu prijavu Višem javnom tužilaštvu (VJZ) u Nišu, protiv Dušana Blagojevića, profesora srpskog jezika i književnosti Gimnazije "Stojan Ljubić" u Lebanu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas srdačne čestitke Endiju Bernamu povodom stupanja na dužnost premijera Velike Britanije i poručio da je uveren u nastavak uspešnog unapređenja odnosa između dve zemlje.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak na kojem je zabeležena emotivna prosidba nakon Svete liturgije, kada je jedan mladić pred prepunim hramom kleknuo i zaprosio svoju izabranicu.
U popularnoj Vajber grupi "Grčka info" osvanula je fotografija koja je nasmejala brojne korisnike. Ispred jednog ugostiteljskog objekta u Paraliji postavljena je tabla sa duhovitom porukom namenjenom upravo srpskim turistima.
Popularna influenserka Elena, čiji je sadržaj namenjen putovanju i istraživanju Srbije i Balkana, obišla je Valjevo i potrošila samo 3.454 dinara za jedan dan izleta.
Pojedini vojnici Oružanih snaga Ukrajine, posebno elitnih jedinica Azova, započeli su akciju javnog odbijanja i vraćanja odlikovanja koja im je uručio vrhovni komandant Aleksandar Sirski.
Unutar Evropske unije došlo je do velikog zastoja u pregovorima o 21. paketu sankcija Rusiji nakon što se Grčka još jednom oštro usprotivila predlogu o zabrani transporta i isporuke ruskog tečnog naftnog gasa (TNG) trećim zemljama.
Jemenski Huti objavili su uvođenje pomorske blokade Saudijske Arabije i upozorili sva plovila da rizikuju vojne napade ako uđu u saudijske luke na Crvenom moru.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Sinoć je završeno Svetsko prvenstvo u fudbalu, a najveću pažnju privukao je nastup Šakire, koja je oduševila publiku svojim izvođenjem tokom poluvremena.
Holi Džejn Džonston je privukla pažnju javnosti tvrdnjom da sebe smatra "razaračicom brakova", ali ističe da zbog svojih postupaka ne oseća krivicu. Kako kaže, intimni odnosi sa oženjenim muškarcima deo su njenog posla i ne vidi sebe kao osobu odgovornu za njihove odluke.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Folk pevač Darko Lazić redovno nastupa i puni klubove, a sinoć je imao tezgu u jednom klubu u Hrvatskoj, a iako se trudio da im priredi noć za pamćenje, stigao ga je umor.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.