Masakr na autobuskoj stanici: Pomahnitali ubica se otimao i vikao: Pustite me da je dokrajčim!
Podeli vest
Petar Mošić (68) iz Bavaništa je pre tačno četiri godine na autobuskoj stanici u centru Pančeva nožem ubio suprugu Desanku (60)! Monstrum je zbog tog zlodela pravosnažno osuđen na 30 godina zatvora u oktobru 2020. godine.
Tokom suđenja je utvrđeno da je Mošić od februara 2019. proganjao nesrećnu ženu, koja je tada pobegla od njega zbog nasilja posle 42 godine braka. Čim ju je 12. jula ugledao na stanici, prišao joj je i bez reči, naočigled osmogodišnjeg unuka i mnogobrojnih ljudi, izbo je po vratu i leđima!
Muž me je tretirao kao idiota i potpuno me je zanemarivao. Lagao me je jednom da ga je kidnapovala neka žena u Južnom Sudanu i da zbog toga nije mogao da dođe kući tri meseca. Nisam htela da ga ubijem, samo da mu pripretim - rekla je pre tačno 10 godina Sabin Marić (30), državljanka Obale Slonovače, koja je 28. januara 2013. u stanu na Banovom Brdu ubila muža Branka (39), pilota u Ujedinjenim nacijama.
Grupa mladića sedela je na klupici večeras blizu osnovne škole kada im je prišao napadač.
02.07.2023
22:42
Stravičan zločin dogodio se u Ulici vojvode Radomira Putnika, na glavnoj autobuskoj stanici u Pančevu. Petar se s leđa prišunjao Desanki i počeo zverski da je ubada. Čak devet puta!
- Žena je vrisnula i pala, a vozači 'Autotransporta Pančevo' su skočili na pomahnitalog čoveka, razdvojili ga od žrtve i zadržali do dolaska policije, dok se on sve vreme kao zver otimao i vikao: 'Pustite me da je dokrajčim!' Desanka je odmah prevezena u bolnicu, gde je hitno operisana, ali je izgubila mnogo krvi usled čega je preminula na operacionom stolu - naveo je tada naš izvor iz istrage.
Očevici su posvedočili da se sve desilo munjevito:
Tačno godinu dana prošlo je od jezive noći kada je Tibor Balaš (57) iz Telečke kod Sombora hicem iz pištolja presudio svojoj partnerki Ani Kabok (49), a drugim metkom oduzeo sebi život. Sve se odigralo dok je Tiborova nepokretna majka bila na nekoliko metara dalje, u drugoj sobi.
Početak suđenja Marku P. (30) iz Zmajeva, koji je prošle godine ubio svog dedu Dragana Manojlovića (74) i babu Zoru Dakić (83), odložen je za 15. septembar, jer je njegov advokat bio sprečen da dođe na ročište u Viši sud u Somboru
28.06.2023
11:28
- Jedan prosedi stariji čovek je bez reči prišao ženi s leđa i brzo je nekoliko puta ubo nožem po vratu i telu. Vozači autobusa su bili toliko prisebni da su ga oborili, oduzeli mu nož i čvrsto ga držali dok nije stigla policija. Nesrećna žena je ležala u velikoj lokvi krvi, a nekoliko prolaznika je priskočilo da joj pomogne. Doneli su neke krpe da joj pritisnu rane, pokušavajući da joj zaustave krvarenje. Bilo je mnogo krvi...
Inače, Desanka je u februaru pobegla od Petra zbog nasilja i jedno vreme je provela u Sigurnoj kući u Pančevu. U međuvremenu je pokrenula i brakorazvodnu parnicu.
- Petar ju je sve vreme tražio, proganjao ju je, ali ona nije htela da mu kaže gde je. Plašila ga se. To ga je još više ljutilo, pa se u maju dosetio da prijavi policiji nestanak supruge, kako bi mu oni pomogli da je nađe! Međutim, to mu nije prošlo, pa je Petru u junu izrečena i zabrana prilaska i komuniciranja sa Desankom. Ni to ga nije sprečavalo da je proganja, pa je nastavio da je traži. Na kraju ju je pronašao u Pančevu i krvnički joj presudio - izjavio je naš sagovornik.
Mošić je odranije bio poznat policiji i nekoliko puta je osuđivan, uglavnom zbog krađa. U Bavaništu je držao auto-plac i bavio se preprodajom polovnih vozila i delova.
Žitelji tog mesta, gde je poznat pod nadimkom Tamango, opisali su ga kao prgavog i agresivmog. Zato su ga mnogi izbegavali, plašeći se sukoba s njim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Muž me je tretirao kao idiota i potpuno me je zanemarivao. Lagao me je jednom da ga je kidnapovala neka žena u Južnom Sudanu i da zbog toga nije mogao da dođe kući tri meseca. Nisam htela da ga ubijem, samo da mu pripretim - rekla je pre tačno 10 godina Sabin Marić (30), državljanka Obale Slonovače, koja je 28. januara 2013. u stanu na Banovom Brdu ubila muža Branka (39), pilota u Ujedinjenim nacijama.
Nakon rizične američke operacije u Karakasu, u kojoj je otet venecuelanski lider Nikolas Maduro, predsednik SAD Donald Tramp ušao je u novu fazu svog drugog mandata – samouvereniji, agresivniji i sa jasnom podrškom sopstvene administracije, piše "Volstrit džornal".
Blokaderska glumica Mirjana Karanović, osvedočena antisrpkinja, otvoreno je priznala da je priželjkuje pad Aleksandra Vučića, kako bi nova garnitura priznala brutalnu laž - da su Srbi genocidan narod.
Španski ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je da je železnička nesreća kod Adamuza, u kojoj je poginulo najmanje 39 ljudi, krajnje neobična jer se dogodila na ravnom delu pruge koji je nedavno renoviran, kao i da je prvi voz koji je iskočio iz šina bio star svega nekoliko godina. Ovakvom izjavom ministar je stavio tačku na celu situaciju, nema protesta, krvavih šaka i pokušaja obojene revolucije.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, uputio je telegram saučešća Španiji.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Danas, na Bogojavljenje, u crkvama se može uzeti oseštana vodica - sveta vodica, ali se mnogi vernici pitaju šta da rade sa onom koja im je ostala od prošle godine. Veroučitelj Aleksandar Đurđević objašnjava da jednu stvar nikako ne smemo da uradimo.
Tradicionalno plivanje za časni krst na Bogojavljenje, 19. januara, održaće se na brojnim lokacijama na jugu Srbije - u Nišu, Pirotu, Prokuplju, Svrljigu...
JKP Gradsko saobraćajno preduzeće "Beograd" saopštilo je da će danas tokom održavanja svečane Litije povodom praznika Bogojavljenja doći do izmene u režimu rada linija tog preduzeća na Čukarici i u Zemunu.
Broj stanovnika Kine nastavio je da opada i tokom 2025. godine, četvrtu godinu zaredom, dok je stopa nataliteta pala na najniži nivo ikada zabeležen, saopštile su kineske institucije, upozoravajući da se negativni demografski trend nastavlja.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
O rezultatima pregovora u Majamiju nema nijedne zvanične informacije jer su razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama završeni neuspehom, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski to pokušava da prikrije, izjavio je bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da Danska dve decenije nije uspela da ukloni „rusku pretnju“ sa Grenlanda i najavio da će Sjedinjene Američke Države sada završiti taj posao.
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
Pevačica Lepa Brena ispričala je detalje svog susreta sa Baba Vangom, šta joj je čuvena proročica predvidela, ali i zašto je morala da spava na šećeru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar