Ivan Kovačević iz Beograda pravosnažno je osuđen na šest godina zatvora zbog pokušaja ubistva Darka Mrvića, koga je 30. juna 2019. godine nožem izbo ispred splava "Brod Sava" na Ušću.
Okrivljeni je bio u bekstvu nakon ovog napada, ali je 2020. godine uhapšen po poternici suda. On od početka negira navode optužnice. Trojica učesnika u tuči, koja je prethodila ovom incidentu, priznala su ranije krivicu i zaključili sporazume sa tužilaštvom na osnovu kojih su osuđeni.
To su crnogorski državljanin Dejan Vuksanović, kao i Nenad Jovanović i Dragan Botka, koji su u tom trenutku bili policajci van službene dužnosti.
Vuksanović je za kaznu od devet meseci zatvora priznao da je kobnog dana, oko 6.30 sati, učestvovao u grupi koja je Mrviću nanela teške povrede. Kako je naveo, sukob je počeo posle kraće rasprave između Mrvića i izvesnog Vojislava Milića, koji je sedeo u separeu splava sa četvoricom osuđenih.
Mrvić je u jednom trenutku krenuo da se udaljava prema taksi stajalištu sa pištoljem u ruci, ali su mu policajci Janković i Botka prišli i, uz pomoć službene legitimacije, ga razoružali. Janković je uhvatio Mrvića za ruku, a potom mu je sa leđa prišao Ivan Kovačević i zadao mu u naletu ubod nožem od kojeg je pao.
Dok je oštećeni ležao na zemlji, Kovačević mu je još dva puta prilazio, iako su ga ostali prethodno razdvajali i sklanjali, te ga nožem ubo još četiri puta u leđa. Ranjenog, dok je ležao na zemlji, nogama su ga udarali Vuksanović i Botka.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 27. decembar odloženo suđenje Ivanu Kovačeviću povodom optužbi da je u junu 2019. godine ispred splava "Brod Sava" pokušao da ubije Darka Mrvića, nanevši mu povrede nožem
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Dušana D. (24) i Stefana M. (25) zbog sumnje da su 19. januara satarom i nožem pokušali da ubiju dvojicu mladića u jednom kafiću u naselju Cerak, koje su tom prilikom teže i lakše povredili.
Novosadska policija uhapsila je sugrađanina N. K. (29) zbog sumnje da je sinoć u Rumenki ubo nožem u nogu C. M. (27) iz okoline Rume i naneo mu lakšu povredu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 27. decembar odloženo suđenje Ivanu Kovačeviću povodom optužbi da je u junu 2019. godine ispred splava "Brod Sava" pokušao da ubije Darka Mrvića, nanevši mu povrede nožem
Potpredsednik Stranke slobode i pravde Borko Stefanović dao je intervju za "Autonomiju", portal Dinka Gruhonjića, u kom je najstrašnije lagao o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića samitu "EU - Zapadni Balkan" u Tivtu.
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom vanrednog uključenja u Kolegijum naše televizije šokantne detalje blokaderskog napada na dugogodišnjeg novinara Vesti u Frankfurtu.
Predsednik SRS-a prof. dr Vojislav Šešelj izneo je oštre kritike na račun najavljene studentske liste, tvrdeći da ona neće predstavljati studente, već političke aktere koji, prema njegovim rečima, žele da se domognu vlasti.
Novi užas u režiji blokadera dogodio se u srcu Frankfurta u Nemačkoj, gde su siledžije na tribini u organizaciji blokaderskog Proglasa, na čijem su čelu Dragan Bjelogrlić, Zoran Kesić, Svetlana Ceca Bojković, Miodrag Majić i njima bliska ekipa, pokušali da bukvalno raščerupaju jednog novinara.
Opozicioni lider i jedan od organizatora blokada, Goran Ješić, uputio je pretnje i niz uvreda na račun profesora, policije i državnih institucija, poručujući otvoreno da neće proći bez kazne svi oni koji ne podržavaju promenu aktuelne vlasti.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Najmanje tri osobe poginule su u razornom zemljotresu jačine 7,8 stepeni po Rihterovoj skali koji je danas pogodio Filipine, a odmah nakon potresa izdato je upozorenje na cunami širom regiona.
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
NATO pokreće vežbu vazduhoplovnih snaga "Ramštajn zastava 2026" (Ramstein Flag 2026), koja će se, između ostalog, održati u zemljama koje se graniče sa Rusijom, prenosi agencija RIA Novosti.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar